- A Windows 11 lett az úr az asztali PC-k piacán
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Kezdő fotósok digitális fényképei
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- OLED monitor topik
- Analóg fényképezés
- E-book olvasók
- Bluetooth hangszórók
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- SSD kibeszélő
Új hozzászólás Aktív témák
-
dabadab
titán
Persze, de a QNX azert nem az az altalanos OS, mint egy Debian, hanem eleg celspecifikus. 1982-ben a C64 kb egy masodperc alatt bootolt, pedig osszesen 1 MHz-en ment a CPU-ja, cserebe nem kellett mindenfele buszokat vegigkerdeznie, hogy mi van rajtuk az egy szal soros buszon kivul, amin (ha jol emlekszem) max 16 eszkoz lehetett (es igazan azokat se vegigkerdezte, csak kuldott nekik egy initet), nem kellett mindenfele szolgaltatasokat inditani, azoknak mindenfele konfigfile-okat bujnia stb, stb.
-
Pötyi
őstag
Na, hat elovettem egy regebbi vinyomat, amire 2003-ban telepitettem 6.1.1-es QNX oprendszert. Korulbelul 8 masodperc alatt jut el a grafikus kepernyoig, de csak azert ilyen lassu, mert van egy bejelentkezesi ablak...
A gep: 800 MHz-es PIII, 256 MB SD-RAM
Ezt nem parasztvakitasbol irtam, barkit szivesen vendegullatok egy stopperrel!
-
Vladi
nagyúr
Nézd a cikkes leírás azzal kezdődik, hogy saját kernelt forgattak, a felesleg kiszedésével.
Ilyen step-by-step módszerrel nem fogod tudni elérni az 5 sec bootidőt. Max annyit gyorsíthatsz rajta. Ehhez elég komoly ismeretekre lenne szükséged. Ha sikeresen forgattál vanilla kernelt és az bebootolt akkor van esélyed. Bár ez esetben nem kérdeznél. -
Scalpel
senior tag
Valahool elérhető lépésről lépésre, hogy kell mit végrehajtani? Én eléggé linux analfabéta vagyok, de jó lenne egy ilyen rendszer. És nem tudom mit hol, hogyan kell kiiktatni, hogy ez legyen. a cikkben persze benne van, hogy ezt meg azt kikapcsoljuk, itt visszaváltunk és voilá, de én ezt nem tudom megcsinálni anélkül, hogy ne lenne leírva hogy és akkor 'sudo...'.
Ha beírod nekem a linket, ahol ez ilyen formában elérhető, azt nagyon megköszönöm, és nem akkor senkinek nem kell dolgozni egy ilyen cikken.Mint előzőleg írtam, egy gyengécske (P-M 1Ghz, banias) munka subnotira kéne rendszer. Bárhol, bármikor gyorsan működőképes legyen. És erre e gépre megfelelne a linux, mivel nincs több win liszenszem. És erről a megvásárolandó gépről is letépték a winxp matricát. szóval ugrott a liszensz. Ergó linux jöhet szóba csak és az a célnak meg is felelne.
-
Scalpel
senior tag
Sziasztok!
Nem szeretné valaki a cikk tartalmát egy Logout cikk keretében 'user manual to 5sec boot on linux' cím alatt megírni? Én garantálnám a látogatottságot. Sajnos nem értek ennyire a linuxhoz, sőt gyak semennyire. De azért próbálkoztam már vele többször is.
De gyorsabban varázsoltam Xp-ből korrekt rendszert, mint linuxból.
Tervezem egy ultramobil laptop beszerzését, olyan feladatokra, ahol nem szeretnék még fél percet sem várni, hogy hibernálásból felálljon a gép. Szóval a kinyitom, és ezonnal menjen katergórai. Anélkül, hogy megölném az akksit a folyamatos suspend móddal.Köszi!
-
Nx
csendes tag
"A bemutatón kicsit vissza kellett fogni az EEE PC-t, ugyanis a rendszerindulás gyorsabban befejeződött, mint ahogy a bemutatóhoz használt projektor szinkronizálni tudott volna."
Nem vissza kellett fogni, hanem fel kellett tartani magasba hogy lássák a körbegyűltek, mert a projektor túl lassú volt.
-
bambano
titán
A melón kívül nagy ritkán könyvet olvasok, meg a szokásos netezés. Zenét rendes hifin szoktam hallgatni, filmet is inkább tv-n meg asztali lejátszón nézek.
Engem se nem bosszant, se nem zavar, ha linuxozni akarsz, csak az ilyen nekibuzdulások az eddigi tapasztalataim szerint nem szoktak jól elsülni.
-
Apollyon
Korrektor
Már korábban is gondoltam rá hogy ki kéne próbálni a linuxot, de ez kész nekem most ez kell! Jó nálam lehet nem 5-10 mp alatt fog bootolni, de ezek után biztos jobb lesz mint a windows.
-
bambano
titán
Az ibm eladta az asztali pc-s meg a notebookos üzletágát a lenovonak, és rebesgetik, hogy a szervereket is el fogja adni (noha a gyártást már régen a lenovo csinálja bérmunkában az ibmnek), ha emlékszel, pár napja volt itt hír új low end lenovo szerverekről. Egyelőre a power procis szerver üzletág maradt meg az ibmnél.
Az oracle, a novell, a redhat soha nem gyártott hw-t. Ők tehát nem lehetnek olyan hw gyártók, akik támogatják a linuxot.
Azt írod: "ekem ugy tunik, hogy a nyilt forraskod legnagyobb tamogatoi a hardware gyartok, akiket nem erdekel, hogy a masik gyarto kutyujen is ugyanaz a browser lesz". bocs, de nekem ebből nem derül ki, hogy a korábbi mondatokban fejtegetett beágyazott rendszerekről van még továbbra is szó (itt valóban van linux támogatás, csak a browser nem jellemző), vagy (a browseres kitétel miatt gondolom, hogy) kiszélesítetted a témát az összes hw gyártóra. A videokártyák gyártói, mint hw gyártók, nem kicsit utálnak linuxra drivert írni, látszik is a driverek minőségén. A webcam, scanner, wifi interfész, stb. stb. gyártókra ez megint igaz.
Tehát ha tévesen értelmeztem úgy, hogy már nem kizárólag a beágyazott rendszerekről van szó, akkor bocs. Ha pedig helyesen értelmeztem a téma bővítést, akkor meg továbbra sem értek egyet.
-
dark100
aktív tag
A szervereket te minek hivod? A legjobb szervert sem tudod eladni megfelelo software tamogatas nelkul. Nekik egy komplex szolgaltatascsomag biztositasa a celjuk, lehetoleg olyan kompnensekkel, ami az uj vasarloik szamara nem jar emeszthetetlen a migracios koltsegekkel.
Tudsz nekem olyan beagyazott rendszerekkel foglalkozo chipgyartot mondani, aki keruli a Linuxot? Nekem volt nemi tapasztalatom Atmell-el, FreeScall-el, Samsung-al, (meg kicsikkel is) es mind tamogattak a Linuxot. Lehet en masik bolygon elek.
-
s200
tag
ez már bocsánat, de a rendszergazdát minősíti.
Ez így igaz.
Dolgozom rajta, de hát vannak hiányosságaim.
Örököltem egy hálót, ahol annak idején Novell-ből konvertáltak Windows Server környezetbe, aztán azt bütykölték tovább. Tiszta lapról kellene indulni, csakhogy túl nagy falat a napi üzemeltetés mellett. A "beszállító" informatikus cég sem vállalkozik rá, én meg egyedül vagyok.U.I.:
"temporary internet files": volt itt olyan user, aki panaszkodott a böngészés lassúságára.
Kiderült, hogy az explorere temp könyvtára egy másik user gépére volt irányítva.
És ez csak a jéghegy csúcsa. -
#64791808
törölt tag
Ritkán mondok ilyet, de ez a gyönyörű a linuxban.
Univerzális, ha kell, akkor belököm az install dvd-t és 20 perc mulva dolgozom, de ha értek hozzá, akkor döbbenetes mélységig konfigurálható.
-
L3zl13
nagyúr
Nagyon jó lenne egy 5 másodperces bootidő, de nem éri meg a fáradtságot.
Nem véletlenül találták ki az utólag betölthető kernel modulokat pl.
És a többi lassítást sem poénból teszik be.
Nem kell minden betöltött dolog mindenkinek, de elvileg egy fajta optimumra törekszenek a disztrik.Amíg ki nem találnak egy olcsó, gyors statikus memóriát a DRAM leváltására, addig ez van.
-
bambano
titán
A legnagyobb támogatók, ibm, oracle, sap, novell, redhat nem hw gyártók. A hw gyártók rühellik a linuxot meg a freebsd-t, mert az plusz 1-2 driver megírása, ami nekik plusz munka.
Az sem teljesen igaz, hogy vissza kell adni a közösségnek a fejlesztéseket.
#68: és hogy cacheled "azt a bizonyos dolgot"? nem nagyon van rá rendes, szabályos megoldás.
-
dark100
aktív tag
Az az igassag, hogy a nyilt forraskod (es a nyilt szabvanyok) igazi ereje a beagyazott rendszereknel mutatkozik meg, ahol szinte minden projekt picit mas kovetelmenyekkel bir, de igazabol senki sem tervezi 0-rol a fejlesztest, hacsak nem valami extrem low-power eszkozrol van szo (pl AVR). Nekem ugy tunik, hogy a nyilt forraskod legnagyobb tamogatoi a hardware gyartok, akiket nem erdekel, hogy a masik gyarto kutyujen is ugyanaz a browser lesz (a felhasznalokat meg meg kevesbe), hanem hogy o a sajat vasarloinak a maximumot nyujtsa. Jatszon le minel tobb mediat, olvasson pdfet, fogyasszon keves energiat, legyen gyors, kinek mi az igenye. Ezzel ellentetben a teljesen szoftver fokuszu cegek mint az ms a nyilt forraskodban ellenseget latnak amit el kell pusztitani. Hisz egy ms a szoftverek tulajdonjaganak birtokaban diktalhat a hardware gyartoknak (lasd pl megszabja mire lehet XP-t vagy WinCE-t tenni) mig nyiltforraskodnal ez nincs, mindossze vissza kell adni a kozossegnek (a tobbi gyartonak) a fejleszteseket, amiknek a jo resze eszkozre specializalt, tehat a konkurencia max otleteket vehet belole, egy az egyben nem tudja atvenni.
-
janos1988
addikt
Na, lesz mit ellopnia a Microsoftnak, szepen integralja a Windows 7-be es sajat technologiakent fogja bemutatni/terjeszteni.
A smiley-t keretik nemfigyelmen kivul hagyni.
-
Flashy
veterán
az a baj, hogy az általános programozási hozzáállás egyre jobban a másik irányba mutat: olcsóbb a hardver, mint a jobban megírt kód pluszmunkaköltsége. az egyik oprendszert optimalizálják, a másiknál inkább megduplázzák az ajánlott hardver konfigot és akkor te vagy a hibás ha lassú... a nyílt kóddal igazad van, és a legnagyobb mértékben tisztelem (tiszteljük) ezt az optimalizálási törekvést. abba érdemes még belegondolni, hogy a viszonylag jól megírt Linuxban (most a kernelt és a rá épülő programokat közös néven Linuxnak hívva) ennyi lehetőség van, akkor mennyire rosszul lehet megírva a másik rendszer, mennyi lehetőség van abban vajon.
-
shtml
őstag
válasz
VaniliásRönk #54 üzenetére
Mi ez a kép???
-
dark100
aktív tag
Egy ilyen cikk nem arrol szol, hogy mindenkinek 5 masodperc alatt kell felalnia a gepenek, hanem hogy felhivja a figyelmet, hogy sok folosleges lepes van a boot soran, amit pofonegyszeru lenne gyorsitani. Pl nem kene mindig ujraforditani azt a bizonyos dolgot, hanem cache-elni az utolso valtozatot, es csak modositas eseten ujraforditani. Valoszinu pofonegyszeru lene implementalni, de csak azutan lehetseges, miutan valaki azonositotta a dolgot es felhivta ra a figyelmet. Addig ugyanis senkinek nem jutna eszebe. Amugy ilyenkor latszik miert jo a nyilt forraskod, es hogyan kepes a vilag egyutt fejleszteni. Gyakorlatilag ujra es ujra atnezesre kerulnek folyamatok, kodok (kulonbozo nezopontbol, kulonbozo emberek altal), egyre hatekonyabb es minosegibb eredmenyt adva. Hisz egyetlen fejlesztocsapat sem kepes egy adott szoftverrel szembeni igenyeket teljesen atlatni, mindossze az altaluk prioritasosnak velteket oldjak meg.
Amugy en mar lattam XP-t ami 45-60 perc alatt allt fel. Egy eleg nyugott tulaja van neki. Ennek fenyeben en tenyleg elhiszem, hogy van akit nem izgat a bootolasi ido.
-
Hát elsőre nem találom benne
ACPI -ben kéne hogy legyen talán, de ilyen opciót nem találtam -
ngabor2
nagyúr
kiváncsi lennék, hogy ubuntut eeepc-re hasonlóan gyorsan bootolóvá lehet-e faragni. jó eséllyle a kerneles móka itt is menne. csak lusta vagyok kernelforgatni
az asztali gépemen meg nem érdekel a boot ideje... nem kapcsolom ki.
-
s200
tag
Keress ebben nekem lécci ilyesmit.
De a melóhelyemen is komoly probléma: régebbi masinák, domain-ben. Amíg lejön némelyik hízott profil, megőszül a user. Tehát altatnák inkább a gépeket, de a legtöbb akkor is csörög-zörög tovább.U.I.:
Ja, és a hálózatot sem tudja minden gép összeszedni amikor felébred.
Tapasztalatom szerint a hordozható gépek esetében már teljesen jól működik a dolog pár éve, de az asztali gépekkel még nem tökéletes.
Persze a user error laptopnál is előfordul, a kedves felhasználók nincsenek tisztában a dolgokkal. Láttam már alvó gépben RAM és HDD cserét. -
Flashy
veterán
válasz
VaniliásRönk #58 üzenetére
végülis lspci meg lsusb alapján elég sok mindent tud detektálni az oprendszer, egyre intellingensebbek a buszok, az eszközök, de rengeteg olyan dolog van, aminél a kernelfordításkor én is tíznél több Linuxos év után megnézem a helpet és azt teszem amit az "if unsure, press..." mond. attól félek, túl sok olyan kérdést tenne fel ez a konfigoló progi, hogy "akar-e ön majd FAT32 partíciókat mountolni?", és akkor ez még a legkönnyebb kérdés, ehhez csak azt kell tudni, mi az a FAT32 meg a partíció meg a mountolás. lehet, hogy az lenne a vége, hogy túl biztosra megy a progi is meg az user is. de az biztos, hogy jó lenne, ha valaki csinálna egy ilyet, paraméterezhető "nehézségi szinttel"
-
Flashy
veterán
amúgy régen Linuxnál ez alapvető volt, hogy az ember saját gépére fordította a kernelt, nem használt modulokat ha nem muszáj (ha meg használt, nem töltötte be őket bootkor, mert pont az volt a lényege, hogy ne legyen folyton a memóriában), és nem futtatott olyan szolgáltatásokat amelyekre nem volt szüksége. a felhasználóbarát Linuxok hozták ezt az új divatot, azért, hogy a felhasználónak ne kelljen értenie hozzá, legyen minden automata, a hardvereket detektálni kell, a szolgáltatások induljanak, hátha szükség lesz rájuk, stb. nem azt mondom, hogy a boot felgyorsítása hülyeség, de nem spanyolviasz: egy oprendszer nem lehet egyszerre minden szempontból optimális.
-
orbano
félisten
válasz
VaniliásRönk #54 üzenetére
blue death of creation
-
domi007
őstag
Majd pedig Gizike gépe, amelyiken mindig is Windows futott, valamilyen kékséget rajzol ki, és ilyesmiket ír ki alul:
Technical Information:
STOP 0x0123FEBAMjad:
Dumping memory.....
Restart...DOMy
mod:
Mercutio:
Nem tudom, igazából az zavar, hogy éjszaka villog,leragasztani meg nincs kedvem -
czappa
aktív tag
válasz
VaniliásRönk #48 üzenetére
És az miért lenne jó? Ha arra jár a zufó, akkor tudjon rajta kattintgatni? (feltéve hogy van nála egy egér...)
-
Nyugdíjas
nagyúr
válasz
Johnny Cage #49 üzenetére
Beszósz?
Gyere ki ecsém...
-
Vladi
nagyúr
válasz
MasterDeeJay #46 üzenetére
Más kérédés, hogy a hubble speciális hardver, speciális feladatokra. Speciális szoftver dukál hát neki. Nem kell pl: olyan marhaságot futtatnia, mint gui.
-
Ugyan nem űrsikló de űrben van, a Hubble űrteleszkóp főszámítógépe pl egy sugárzásvédett 25mhz-es Intel 486 2mb rammal. Na arra már kell optimalizálni. Link
Pedig ma már egy mobiltelefon (okostelefon) is nagyobb teljesíményű mint egy ilyen proci, máskérdés hogy az nem lenne működőképes ilyen körülmények között. -
hfeca
csendes tag
Ha nekem az AMODENT jobban bevált, mint a DONTODENT, térjek át arra, mert "modernebb"?? Az XP sebessége engem meggyőz. Persze ha Te az új dolgokra buksz, használj Vista-t, (ha a látvány fontosabb, mint a teljesítmény)!
-
sztikac
őstag
gyorsan szaladnak az emberek a pentagonban bekapcsolni a számítógépeiket, felpörögnek a ventilátorok, vinyók és pittyen mindegyik gép egyet a post végén és a rémült ügynökök az asztalt kaparva várják, hogy bebootoljon a gépük
...aztán 20-as méretű zöld betűk jelennek meg karakterenként pittyegve a képernyőn -
orbano
félisten
elképzelem, ahogy beüt az atomháborús veszély, és gyorsan szaladnak az emberek a pentagonban bekapcsolni a számítógépeiket, felpörögnek a ventilátorok, vinyók és pittyen mindegyik gép egyet a post végén és a rémült ügynökök az asztalt kaparva várják, hogy bebootoljon a gépük
az űrikló is nyilván ilyen: ha nem kapcsolod be időben a fedélzeti számítógépet, lezuhansz... szerintem gondold át kicsit ezt a dologt -
wiggen123
senior tag
"Gyűlöljük ezeket. Annyi idő alatt, mire ezt meglátod, mi már használható rendszert akarunk.”
Ámen.
-
Nyugdíjas
nagyúr
válasz
Johnny Cage #36 üzenetére
Tudatos júzer ritkán vondózozik, szóval valami jó tweaker jöhetne privátban, aztán meglátom mit tudok kihozni az Eee-ből
Félreérthető mondatom értelmezése
: Én lennék a tudatos júzer, és tweakelnék én,de nem nagyon értek a windózhoz
-
Johnny Cage
addikt
A tudatos júzer kiírt mindent a boot procedúrából, amire nincs szüksége. msconfig és services.msc a kulcsszavak, ha nem használ valaki valamilyen registry tweaker-t.
-
Nyugdíjas
nagyúr
Még egy szavazat arra a Logout-os cikkre
Egyébként hülyeség, vagy nem, engem is zavar, ha sokáig(értsd: cirka 1perc) bootol a masinám. Ezért vettem mindkettőbe SSD-t. A desktopon az OSx-el elégedett is vagyok, az szerintem ileyn 20mp körül fut,de lemérem holnap,mert mostmár kiváncsi vagyok. De az Eee-n az XP még SSD-vel is halál(nem a gyári, hanem SLC-s Samsung van benne). Elvan vagy 1,5percig biztos. Na oda nagyon jó lenne egy ilyen cucc. Mert a desktopon otthon még csak kivárom valahogy (
), ugyis teszek-veszek a szobában, miután hazaérek, szóval van ideje,de az Eee-t pont ezért szeretném,ha még gyorsabb lenne,mert van, hoyg csak gyorsan meg akarom nézni a menetrendet, vagy valami térképet, és felcsattintom valahol, aztán ott nagyon is idegölő a hosszú boot idő.
Suspendet meg én megrögzött zöld-ként nem szeressem
Mindent áramtalanitok, ha nem haaználom... Tudom, édeskevés,de megteszem amit lehet
-
Gép biosában be lehet állítani hogy milyen szintű legyen a suspend.
Általában az s1+s3 azt hiszem így hívják. Ezt kell beállítani, és akkor nekem pl csak a gép elején a power led villog. Minden más áll a gépben.
Fogyasztás így nem tudom mennyi lehet, szerintem nem tragikus. Ha valakinek van mérője, lemérné ? -
Korcsii
őstag
cím alapján először az asus expressgate-jére gondoltam
azért egy komplett rendszer más... -
Laslow
senior tag
Azért abba gondoljatok bele, hogy 15-20 éve egy hétköznapi Commodore gépnél ahogy a bekapcsológombot átbillentetted ON állásba már ott is villogott a kurzod a READY. felirat alatt. Méghogy 1-1,5 perces boot?!
-
domi007
őstag
Szép munka a készítőktől, én is ilyet kérnék itthonra
Suspend: jó-jó, de azért ott a tudat, hogy pörög a villanyóra...
A logoutos cikket én is támogatom!
DOMy
-
Johnny Cage
addikt
Lemértem érdekességképpen: a poszt képernyő eltűnésétől számolva 33mp alatt áll fel a Windows-om úgy, hogy minden idle-be áll.
-
Vladi
nagyúr
Fedora! Hát persze!
Nekem nagyon is fontos a boot idő. Mivel a gépet ha épp nem használom, kikapcsolom és áramtalanítom. Nem lopom én a pénzt kilóvattórákra.
Fedora 9 már elve tényleg gyorsan indul. Nálam kapcsoló gombtól asztalig olyan ~1 perc.
Lehet kicsit kicsontozom a héten én is, hogy mit bír. -
Pötyi
őstag
Például egy űrsiklónál, vagy egy katonai eszköznél nem igazán lehet 3-4-5 percet várni a bootolásra egy restart után. Vagy a Pentagonban, főleg akkor nem, ha éppen atomháborús veszély van. Szóval igenis van olyan munkahely, ami igényli a gyors bootolást...
-
bambano
titán
A 4-5-6 perc annyiból csúsztatás, hogy nem a cikkben emlegetett eszközökről van szó, annyiból meg nem, hogy egy jobban megrakott debian wifi-vel, tokkal-vonóval bootol ennyi ideig.
Most megmértem a gigabyte umpc-met, gyors bejelentkezéssel a bekapcsoló gomb megnyomásától az asztal megjelenéséig 2 perc 5 másodperc telt el.
Mea culpa, a 4-6 perc sok
De, szerintem, a 2:05 is.
-
parandroid
félisten
Tök csendben van, semmi nem pörög, vinyók sincsenek áram alatt, csak az alaplapi led világít, az is csak azt jelzi, hogy áram alatt van. A céges gépem is ugyanilyen, pedig az egy régebbi P4-es IBM S50 konfig. Szerintem ha ott a ventik pörögnek, akkor valami rosszul van bekötve, vagy beállítva.
p
-
Cathfaern
nagyúr
Alapvetően egyetértek velük, abban, hogy "a cél nem a gyorsabb indulás, hanem az 5 másodpercen belüli rendszerindítás volt". Mint lentebb is írja valaki, olyan mindegy, hogy 80 secig bootol az operációs rendszer, vagy 40 secig. Viszont azért az messze nem mindegy, hogy várni kell az operációs rendszer elindulására, vagy egyáltalán nem kell várni (az 5 sec szinte már ez a kategória). Írjátok többen is, hogy miért probléma az a másfél perc? Igaz, nem probléma. De gondoljatok bele, ha minden eszköz másfél percig bootolna, mire használható lenne. Tehát ha bekapcsolod a TV-t, 1,5 percig nincs rajta kép, ha begyújtod a tűzhelyet, 1,5 percig nem melegít, stb. Szóval valahol nem normális, hogy egy számítógépre ennyit kelljen várni (hogy egyáltalán várni kelljen).
Suspend jó dolog, de utóbbi időket leszámítva sokszor elég megbízhatatlan volt (nem tudott visszatérni a gép belőle pl., vagy nem tudott lemenni suspendbe), meg lásd #15 -
Morden24
nagyúr
-
s200
tag
válasz
parandroid #13 üzenetére
És az asztali gépeden milyen szintű/mélységű a suspend?
Mert van, hogy olyan a konfig, hogy állítgathatsz bármit, nem kapcsol ki a táp és/vagy pörög vmelyik másik venti. -
finest
addikt
Én arra céloztam, h amikor már 7 sec-nél tartottak, az előreolvasással kihozták az 5 sec-et. És hogy mennyit agyalhattak mire összehozták azt a plusz 2 sec-et...
A 4-5-6 perc csúsztatás, kezdetben is csak 45 sec-ről beszéltünk, azért az nem olyan nagy idő amúgy sem. Ha valaki tudja, h idegbeteg a főnöke és / vagy idegbetegekkel tárgyal a meetingen, indítsa be a laptopját mielőtt bemenne a talira! Oszt má' vagizhat is, h ő mennyire tiszteli mások idejét.
-
parandroid
félisten
Nekem minden gépem suspendben van, ha nem használom. Indulás és leállás is 1-2 sec, ráadásul minden ablakom és munkafolyamatom azonnal elérhető, kikapcoslásnál nem kell őket bezárni, majd újranyitogatni. Az persze igaz, hogy notebookon szoktam rá, ahol ezt a remek folyamatot nem zavarja meg az áramszünet, de már jó ideje az asztali gépemet is így használom. Boot csak valamilyen telepítésnél történő restart, vagy áramszünet esetében van.
Ez válasz egyébként bambano #12-es hozzászólására is.
p
-
bambano
titán
Idézet a cikkből: "A Fedorának – mindenféle finomítás nélkül – 45 másodpercre volt szüksége a belépőképernyő megjelenítéséhez." Szóval nem 7-ről, hanem 45-ről gyorsult fel ennyire.
Egyébként meg ha bemész egy 60 perces meetingre, nem várhatsz 4-5-6 perceket arra, hogy beinduljon a notebookod. Az nagyon sokba kerül.
-
Grobber
csendes tag
wtf ezek még nem hallottak a hibernálásról?
-
mobbo
senior tag
en meg tudok orulni azoktol a masodpercektol/percektol amiket a gepem bootolassal tolt
5-10 sec az jo lenne
remelem tendencia lesz -
Morden24
nagyúr
Nyilván nem arra gondoltam, hogy legyen 20 perc a bootup, de a másodperc-mizéria kapcsán nagyjából az jut az eszembe, hogy még az ikonok design-ja is jóval fontosabb kérdés, mint ez
Ofkorsz megértem, ha valakinek ezzel gondja van, ettől függetlenül az esetek nagy százalákában továbbra is e-penis pumpálásnak tartom az egész marhaságot. Nálam kb. 80 másodperc a bootup, de elgondolkodom, hogy mennyire lenne boldogabba az életem, ha mondjuk 40 lenne. Vagy esetleg annyi sem, hanem instant. Ha már 80 másodpercem sincsen, akkor másra sincs időm, ergo a gépet sem kapcsolom be
-
Bluegene
addikt
[link] szeretném ha a vista így bootolna
-
finest
addikt
"Én például 24/7-ben járatom a gépemet, mert sokszor csak egy weboldal miatt kellene, amit 15 másodperc alatt megnézek, de nincs előtte 3 percem bootra..." - Ennyit az erőforrásokat kímélő számítógép-használatról!
Azért az 5 mp-és bootnak én sem látom értelmét, főleg, h 7 mp-ről javították meg 5-re. Ehhez már komoly idegbeteg állatnak kell lenni, h valakinek feltűnjön... feszített élettempó rulez.
-
-
Morden24
nagyúr
Tudom, hogy ezért én leszek a barom, de most komolyan, ki a francot érdekel, hogy hány másodperc alatt indul el a rendszer? Sosem értettem meg, hogy hogyan siethet valaki annyira, hogy másodpercek számítanak neki... mi a franc, mindenki titkosügynök rajtam kívül, meg ipari kém, és a rendszerboot miatt buknak le adatlopás közben?
Azon meg végképp csak röhögni tudok, hogy vannak "bootversenyek" is, ezek szerint. Ettől lesz aztán nagy a virtuális fütyi.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- A Windows 11 lett az úr az asztali PC-k piacán
- No Man's Sky - Már elérhető a Worlds Part 2 frissítés
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Hamarosan rézhiánytól szenvedhet az egész chipgyártás
- Gumi és felni topik
- Anime filmek és sorozatok
- Digitális Állampolgárság Program DÁP
- iPhone topik
- Windows 11
- Kezdő fotósok digitális fényképei
- További aktív témák...
- Dell D6000 univerzális dokkoló USB-C/ USB-A, DisplayLink & Dell WD15 (K17A) USB-C + 130-180W töltő
- Honor 400 Lite 256GB Kártyafüggetlen 1Év Garanciával
- 15,6" Dell Latitude laptopok: E6540, E5550, E5570, 5580, 5590, 5500, 5501, 5510/ SZÁMLA + GARANCIA
- Samsung Galaxy A12 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Új FULL HD webkamera + Számla
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest