Hirdetés

2019. augusztus 21., szerda

(#1) Locutus

Locutus
(veterán)

Tesztet kérünk :)
(janos666?:) )

ASUS ROG Maximus VIII Gene Z170 eladó

(#2) Dr Tre

Dr Tre
(tag)

Ez most hirtelen annyira megtetszett, hogy el kezdek gyűjteni rá, pont ilyen kéne. Ez a keretes dolog rohadt jó.

Próbáltad már kikapcsolni, bekapcsolni?

(#3) MZperX75

MZperX75
(addikt)

Tetszik!

(#4) boeing

boeing
(senior tag)

Ez cool,nagyon szép.

(#5) imibogyo válasza MZperX75 (#3) üzenetére

imibogyo
(addikt)

Nagyon tetszik, főleg a pivot mód, ami a mostani monitoromból nagyon hiányzik ekkora méretben. Jelenleg egy Hanns-g 27"-os monitort nyúzok ami TN-es és 1920x1200-as, de aki eddig látta mind elvolt hűlve, hogy TN-hez képest mennyire korrekt tulajdonságokkal és képpel rendelkezik. Mondjuk a betekintési szögek nem a legjobbak, de együtt lehet vele élni, négy ember simán tud még rajta filmet nézni. De mint mindennek nálam, ennek is eljárt az ideje, mindenképp cserélem majd. Már csak az a gondom, hogy egy 30"-os monitor aranyárban van egy TV-hez képest, ami játékra és filmre tök jó, viszont TV-n dolgozni meg hát, khmm, hagy "némi" kívánnivalót maga után. :U

[ Szerkesztve ]

ELADÓ: Bosch GMS120 (20k) + Kerti traktor 50-60%-os készültségben, utánfutóval (120k)

(#6) Valdez

Valdez
(őstag)

Az Asus honlapján ez van írva: Panel Type : IPS Technology (PLS Panel)

Szóval ez a panel valszeg a Samsung féle PLS panel.

(#7) 8nemesis8

8nemesis8
(veterán)

Meglenne a helye. :U

(#8) XIII Ramses

XIII Ramses
(aktív tag)

Bejövős, csak félek nagyon drága lesz.

(#9) tibi72

tibi72
(aktív tag)

(#10) RyanGiggs

RyanGiggs
(őstag)

Csak egy kérdés: van szemmel látható különbség 2ms-5ms válaszidő között?

(#11) nagykris

nagykris
(tag)

Szép a képe kár hogy most vettem monitort :W

(#12) Daywalker válasza Valdez (#6) üzenetére

Daywalker
(addikt)

Igen, most szólt az ASUS, hogy hiányosan jött ki a közleményben...elnézést, javítva.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#13) tibi72

tibi72
(aktív tag)

Ára kb: 700 AUD = ~725 USD = ~600 EUR

(#14) aram01 válasza tibi72 (#13) üzenetére

aram01
(nagyúr)

az még nem is olyan vészes

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#15) .mf

.mf
(veterán)

Van egy olyan érzésem, hogy drágább lesz az U2711-nél, úgy pedig már nem sok értelme lesz.

(#16) Nyugdíjas

Nyugdíjas
(veterán)

Szokásos ASUS. Majdnem jó , drágán. Van jobb, például a DELL. Oszoljunk kérem, nincs itt semmi látnivaló
;]

(#15) .mf: Vagy az U2713.

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#17) aram01 válasza Nyugdíjas (#16) üzenetére

aram01
(nagyúr)

jóindulat ;]

(#18) Nyugdíjas válasza aram01 (#17) üzenetére

Nyugdíjas
(veterán)

Sajnos tapasztalat.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#19) Valdez válasza .mf (#15) üzenetére

Valdez
(őstag)

Ez inkább az u2713-al fog versenyezni képességekben legalábbis.

(#20) aram01 válasza Valdez (#19) üzenetére

aram01
(nagyúr)

szerintem annak nem lesz a vetélytársa

(#21) Nyugdíjas válasza aram01 (#20) üzenetére

Nyugdíjas
(veterán)

De az a baj, hogy az ASUS elég valószinüen annak szánta ;]

(#22) Bopez

Bopez
(tag)

Azt hiszem megvan a következő monitorom :)
Teszt érdekelne engem is!

Bopez felhasználónak 19 pozitív és 0 negatív értékelése van.

(#23) bambano

bambano
(titán)

végre nem egy fullhd monitor...

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#24) Beri78

Beri78
(őstag)

jó lenne egy ilyen az asztalomon :)

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#25) Isual

Isual
(senior tag)

Az alul linkelt videó nézését itt hagytam abba: [3:00-tól] "...one of the first thing you're gonna notice is the contrast ratio (!), it's just mind-blind, 8 million to 1 on the sRGB, so it's an sRGB panel, and a color reproduction on this panel is hugely amazing..." balfasz... és ezt nézi majd a laikus, és rohan megvenni, mert ASUUUSS, PLS, 800000000 GIGA Contrast...

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#26) Nyugdíjas válasza Isual (#25) üzenetére

Nyugdíjas
(veterán)

"Hát azért gondoltam erre amonitorra, mert minden ASUS a gépemben, és nagyon meg vagyok vele elégedve..." - megtörtént beszélgetésből :(((

(#27) Isual válasza Nyugdíjas (#26) üzenetére

Isual
(senior tag)

Én is, de én szeretem emellett a jó monitorokat :D

(#28) Nyugdíjas válasza Isual (#27) üzenetére

Nyugdíjas
(veterán)

Mer' nemvagy tökhülye :D

(#29) matteo_szg válasza Isual (#25) üzenetére

matteo_szg
(őstag)

na mintha más gyártó nem ezt csinálná...

egy szimpla marketing videó miatt balfaszozni szerintem felesleges hiszti...aki ért hozzá, majd mérlegel, melyik márka, modell a jobb választás...aki pedig laikus, majd megveszi a marketing által...

welcome to the real world...

jupiiii

(#30) matteo_szg válasza Nyugdíjas (#26) üzenetére

matteo_szg
(őstag)

És ez miért is probléma? Ha valaki lojális egy márkához, tökre magánügy, ő ez alapján dönt.

Ha majd a monitor nem váltja be a hozzáfűzött reményeket, vált másra.

Örülnék, ha a globális ASUS fikázás megszűnne...és a PB278Q monitorra fókuszálna a párbeszéd.

jupiiii

(#31) Isual válasza matteo_szg (#29) üzenetére

Isual
(senior tag)

"na mintha más gyártó nem ezt csinálná..." - pont erről van szó, hogy a normálisak nem! ;) Ráadásul ez hivatalos ASUS-szakértő, aki ezért pénzt kap. NEC-nél, EiZO-nál, de sztem a Dell-nél is egy ilyen "8 million to 1 on the sRGB contrast ratio"-val repülne :U Itt ennyi elég, de nem erről van szó, én a videót és a benne szereplő szakértőt minősítettem le, nem a monitort és nem az ASUS-t. ;)

Ami a monitort illeti, Nyugdíjas korábbi hsz-e a mérvadó, miszerint jó dolog ez, csak lesz ugyanilyen 20%-kal drágábban, vagy ennyiért sokkal profibb, s ez a monitor hibája. Szóval ASUS-fanok ezt veszik, laikusok, akik a promo videónak hisznek ezt veszik, akit meg érdekel mélyebben milyen monitort vesz ilyesmi adottságokkal, az nem ezt fogja... :U

ja és szerkeszthetted volna a hsz-ed, hogy ne duplázz ;]

[ Szerkesztve ]

(#32) Isual válasza Isual (#31) üzenetére

Isual
(senior tag)

mod.: "csak lesz ugyanilyen 20%-kal drágábban" - csak lesz ugyanilyen 20%-kal olcsóbban :U

(#33) daa-raa válasza matteo_szg (#30) üzenetére

daa-raa
(titán)

"Ha majd a monitor nem váltja be a hozzáfűzött reményeket, vált másra."

Ez nem fog megtörténni, mert az ilyen márkafüggőknek mindegy mit raksz az orra elé, akkor is az a legjobb. Szóval számára mindenképpen be fogja váltani a hozzá fűzött reményeket.

Az az igazság, hogy többnyire nem lojalitás vagy márkahűség ami fedi ezt, hanem az elvakultság.

Vannak olyan fallal körülvett városok, melyeket nem szabad megostromolnod. - Szun-ce XL

(#34) Isual válasza daa-raa (#33) üzenetére

Isual
(senior tag)

legyen elvakult (irracionális) márkahűség :D

[ Szerkesztve ]

(#35) matteo_szg válasza Isual (#31) üzenetére

matteo_szg
(őstag)

Hidd el, hogy a Dell-nél is elhangzanak ilyen mondatok, volt szerencsém pár Dell és NEC sales kithez. Egy kicsit kevésbé emeljétek ki a tömegből ezeket a "normális" gyártókat.
Nyilván a még 5 másik gyártóra, márkára gondoltam, akik közé illeszkedik be az ASUS; soha nem lesz az EiZO-val egy szint, kb. semmiben.

Értem, amit írsz, az viszont továbbra sem tetszik, hogy akinek a szájából elhangzik olyan mondat, amit Nyugdíjas idézet, az vérciki, gáz, és "na, a hülye" minősítésben részesül. Pont ez jön le abból a kommentből.

Egyetértek daa-raa-val, valóban az elvakultság talán a jobb szó. Bár van olyan laikus réteg, aki befogadó más márkákkal, de ha eddig az ASUS megbizható volt számára, akkor abból tud kiindulni. Senki nem mondta, hogy ezek az emberek nem győzhetők meg, sőt, szerintem az is teljesen életszerű, hogy monitor kapcsán nem azt kapja, amit egy ASUS-tól elvár; ami elégedettséget kapott alaplap, videokártya kapcsán.

jupiiii

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.