Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cairojack

    aktív tag

    válasz leximester #171 üzenetére

    Nem az én logikám hibás, hanem a TE logikát ORDÍT A HÜLYESÉGTŐL. Elnézést a megfogalmazásért.
    Alapból ott kezdődik hogy ezredszer mondom, nem a HARDVERRŐL beszélek, hanem a KÉT OS-ről.

    A következő van. Te a hardverből indulsz ki, de már ott is tévedsz. NEM arról van szó, hogy ugyan azon az áron elő lehet állítani két KÜLÖNBÖZŐ minőségű tabletet, és az egyik az RT-s a másik meg Win 8.1-es.
    Arról van szó, hogy ugyan azért az árért elő lehet állítani KÉT TELJESEN EGYFORMA tabletet. Csak az egyik teljes értékű Win-t futtat a másik a herélt RT-t.

    Vegyük a te példádat. Tegyünk le az asztalra két tabletet. Miből áll egy tablet? Burkolat. Mind a kettőnek egyforma az előállítási költsége, ugyan akkora a méretük, ugyan abból az anyagból vannak, ugyan úgy néznek ki. Kijelző. Ugyan az a kijelző betehető mind a két tabletbe. Nincs RT meg Win 8 specifikus kijező. RAM. Minde a kettőbe ugyan az a RAM modul megy bele. Portok. Mind a kettőbe ugyan annyiba fog kerülni az USB port. Mi az az EGYETLEN komponens, ami nem ugyan az a két tabletben? A PROCESSZOR. Az egyik ARM, a másik X86 Intel Atom. Fent pedig már elmagyaráztam, hogy mind a két processzor, kb ugyan olyan teljesítményű, ugyan olyan fogyasztású/üzemidejű, és UGYANANNYIBA KERÜL (KB 35 dollár).

    Innentől kezdve, arról van szó, hogy van KÉT TÖKÉLETSEN EGYFORMA HARDVERREL SZERETL, AZONOS ÁRÚ ÉS TELJESÍTMÉNYŰ PROCESSZORT ALKALMAZÓ tabletünk. Eddig érted?
    Na most a két tabletben azonos a burkolat, azonos a kijelző, a RAM, a teljesítmény és az üzemidő. és UGYAN ANNYIBA IS KERÜLT legyártani. Az egyetlen különbség, hogy az egyik egy teljes értékű Windows (8.1), a másik meg egy TÖREDÉK funkcionalitású Windows (RT).

    TE, vagy bármely értelmes ember, azonos áron, azonos hardver mellett, melyiket választanád? Amelyik kevesebbet tud, vagy amelyik többet????
    Ugye most nem mondod azt, hogy a kevesebb tudású OS-t választod, azért, mert a "kevesebb több, a kevesebb jobb"? Vagy igen? Ezt állítod?

    Egyébként hozzá tennék még valamit. Én is 1 évig voltam Nexus 7 tulaj, egy 32 gigás Cellularom volt, azt adtam el, és váltottam Windows-ra. És ha azt nézzük, én ezzel a cserével lemondtam a 217PPI-s kijelzőről, (mert a mostani csak 198 PPI-s), lemondtam a 3G-s modemről, és lemondtam pl a Google Maps térképről, mint szolgáltatásról, ami a legjobb térkép, amit valaha láttam.
    Áldozatokat hoztam azért, hogy egy teljes értékű WINDOWS-os tabletem lehessen. Egy Surface RT-ért SOHA AZ ÉLETBEN nem cseréltem volna le.

    És ha az OS nem számítana, csak a csomagolás, nos, én 90 rugóért vettem a Miix2-t, és ezért az árért már kapnék teljesen Aluminium házas, Full-HD felbontású, szintén 8 colos Androidos tabletet. Tehát, ha nem kellett volna a Win, akkor maradtam volna Androidnál, amit egy sokkal kiforrottabb tolgnak tartok, mint a Win RT-t. Soha nem váltottam volna.

    Szóval igen, számomra a szoftver FONTOSABB, mint a hardver, akinek meg nem az, az meg úgy sem fog Windows-os tabletet használni, mert olcsóbban kap jobbat, nagyobb funkcionalitásút a konkurenciánál. Droid, iPad...

    Ilyen egyszerű.

    De még egyszer szeretném kihangsúlyozni a lényeget. Amiért NINCS létjogosultsága az RT-nek, mint operációs rendszernek, hogy egy vele TÖKÉLETESEN AZONOS hardverre épített teljesértékű Windows-os gép pont ugyan annyiból előállítható.
    Konkrét példa. (ezredeszer újra) Ha, a Microsoft úgy döntene, hogy a 150 rugós Surface 2-ből kiveszi az ARM processzorot, és Atomot tesz bele (MINDEN MÁS KOMPONENST VÁLTOZATLANUL HAGYVA), akkor egy olyan tabletet kapnánk, ami ugyan úgy 150 ezer forintba kerülhetne a felhasználóknak, DE!!!!!!!!!! cserébe egy teljes értékű Windows lenne a gépen, AMI MINDENT tud, amit az RT. És még többet is. Az most lényegtelen, hogy kinek mire van szüksége, illetve az, hogy ezt a többlet tudást a felhasználók mennyire fogják kihasználni. A lényeg, hogy UGYAN AZT A HARDVERT UGYAN AZT A TUDÁS UGYAN AZÉRT AZ ÁRÉRT MEG LEHETNE KAPNI ÉS MÉG TÖBBET IS.

    Innentől kezdve nincs miről beszélnünk, nincs létjogosultsága az RT-nek. Most ezt vagy megértetted, vagy nem. Utóbbi esetben én már nem tudok segíteni rajtad.

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz leximester #175 üzenetére

    Jó, csak tudod az a baj, hogy itt elvi szinten beszélgetnünk egy operációs rendszer létjogosultságáról. A végtermék - persze, hogy nem mondom, hogy nem számít - de igazából mégsem számít, mert amíg lehetőség van az általam felvetett tablet megépítésére, addig ez csak gyártói döntés hogy létezik-e vagy sem.

    Elvi síkon beszélgetünk, és elvi síkon NINCS létjogosultsága az RT-nek, ezt te magad sem tudtad cáfolni. Az megint más kérdés, hogy az ÜZLETPOLITIKA miatt melyik cég, milyen tabletet pakol le az asztalra. Annak semmi köze az OS-hez, mint ahogy a hardvernek se sok.

    Egyébiránt látom, hogy BAROMIRA nem sikerült megértened. Sebaj.

    Egyébként még egy javaslat. Cseréld le a Pro-dat egy RT-re, aztán meglátjuk utána mi lesz a véleményed a témáról...

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz leximester #178 üzenetére

    Más. Összességében meg vagyok elégedve a Miix-el.
    A Win 8-nak vannak oltári baromságai, és a modern felületű appok nagyon csekély funkcionalitásúak (nem tudom, hogy feltünt-e neked, hogy se a klasszikus Internet Explorer, se a Modern felületű verziója nem képes TÖRDELNI egy weblapon megjelenő szöveget. Ha belenagyítasz, akkor lehet jobbra-balra scrollozni, attól függően, hogy a sor elejét, vagy a végét olvasod. Ilyen és ehhez hasonló indokolhatatlan ostobaságok százai.)

    Tény és való, hogy végre van háttér lehetőség a start képernyőn, ami szerintem RETTENETESEN sokat dob a kinézetén, és a csempék is jobban testre szabhatóak. A klasszikus értelemben vett start menü hiányát továbbra sem értem, kész rémálom, hogy immáron 5!!!!! képernyőnyi ikon van "kibaszva" az "All App" menüpont alá. Sokkal kényelmetlenebb, átláthatatlanabb, mint a klasszikus értelemben vett start menü, arról nem is beszélve, hogy parancsikont kitenni az asztalra rémálom komplikált lett.

    A modern felületről csomó csomó app hiányzik, pl egy normális ebook reader, amiben mindent be lehet állítani. Most a Book Bazaar-t használom, itt, fórumon ajánlotta valaki. Még az a legjobb, de a nyomába se ér mondjuk egy droidos Cool reader-nek.

    Nagyon hiányzik továbbá egy értesítési sáv, ahol állandóan látom az időt és az akkutölöttséget. Előbbit a charm bár behúhásával lehet megoldani, az utóbbit az asztali felületre átmenve a "klasszikus módon" (katt az akksi ikonra...)

    Hiányzik olyan app, ami a minimum alá csökkenti a fényerőt. Ezen a hülye Miix-en a legkisebb fényerő is elég magas ahhoz, hogy éjszakai olvasgatásnál kisüsse az ember szemét.
    Asztali felületen van "dimmer" nevű progi, de ha átváltok a metrós felületre, vagy metrós appra, már nem használható, azonnal visszaáll minmum fényerőre, és továbbra is kisüti a szemem.

    Szóval telis tele van ilyen apró hiányosságokkal, de hazudnék, ha azt mondanám, hogy Droidon nem voltak ilyen problémák.

    Igazából nagyon jó lenne ez a modern felület, ha több app lenne hozzá, és ha nem keverne be a Klasszikus felületnek, mert ott csak rombol.

    Ugyanakkor, ha összességében nézzük a dolgot, ÉS ha eltekintünk a Win 8 baromságaitól, akkor azt kell mondjam, hogy nagyon meg vagyok elégedve a cuccal.

    Gyakorlatilag az új Atom kellően erős, hogy korrektül kihajtsa a Wint, minden gyors, minden fluid, üzemidő átlag 10 óra, ami azt jelenti, hogy ha nyúzom 7-8, ha kímélem 13-14.
    És gyakorlatilag egy laptop. Az andoid az "csak" andorid. Akár hogy nézzük, sosem lesz olyan jó, mint egy Windows. (Mint ahogy egy Chromebook, egy RT vagy egy iPad sem).

    Az igazat megvallva, az esetek 99%-ában én is pont ugyan arra használom csak, mint a Nexust. Netezésre, olvasásra, esetleg mail-ek olvasására (jah igen, ezen végre fut a kedvencl levelező kliensem, ami mind a 9 mail címemet kezeli, köztük freemailt, gmailt, yahoot, hotmailt, t-online-t, és még a cégest is... ezt se tudta a droid).

    A fennmaradó 1%-ban viszont hihetetlenül jól tud jönni a full Win funkcionalitás. Ez nekem minden pénzt (és a sok vesződséget is) megér.

    Mint mondtam, a Win 8 egy kalap szoaré (pedig az alap koncepciója nem rossz, csak a megvalósítás gáz), de legalább teljes értékű Windows.
    Úgyhogy a válaszom, egy határozott, kövér IGEN. Elégedett vagyok vele.

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

Új hozzászólás Aktív témák