Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • troviko

    senior tag

    Iszonyat jók ezek a Surface-ek csak nagyon túl vannak árazva. Persze lehet USA-ban annyira nem tétel, és hát az MS-nek is a profit az első, nem a felhasználói igények.
    Ettől függetlenül szerintem nagyon nagy szükség lenne jó, és megfizethető Win10-es tabokra. A kulcsa a mondatban az és. Mert jelenleg ott egy vagy szócska csücsül. Ami Win 10-es tabot 200K alatt lehet kapni, ott valami általában hibáddzik, ami meg tényleg jó, 200+ pénz.

    Konkrét példa. Ott az Asus TB T100HA. Van belőle 128 Gb tárhelyes, 4 Gb RAM-os verzió. Atom X5-s procival. Az ára is oké, 125k körül mocorog. De ott a csúnya hiba, a kijelző, ami csak HD. 10 colra az már nem elég. Nekem már a 8 colos tabomon is tiszta pixeles a HD. Meg nincs rajta teljes értékű USB port.
    Igaz, az pl a T300 Chi-ken sincs 300 ezerért. :(

    Szóval annó nagyon keményen agyaltam egy Surface 3-on. A 128 Gb tárhelyes, 4 Gb RAM-os verzió 200K körül volt. Már ez önmagában is sok szerintem, egy Atom procis termékért, de amikor megtudtam, hogy ez még csak a tablet, és még +70K a billcsi hozzá... hát az életkedvem is elment.
    Összehasonlításképpen a legdurvább, világítós, LCD-s gamer billcsik kijönnek fele ennyiből.
    No meg mondjuk 160k-ért kapok egy iPad Air 2-t. Nyilván nem összehasonlítható az alma a körtével, és személy szerint sokkal alsóbbrendű terméknek (játéknak) tartom az iPad-eket, de akkor is... picit elszállt az MS az árakkal.

    Kár azért, hogy az MS nem hajlandó jó ár érték arányú termékeket is gyártani. Tényleg megértem a presztízs és a profit szempontokat is, sőt még azt is, hogy nem akarnak kitolni az OEM partnerekkel, de akkor is sajnálom. Rá férne már a piacra egy jó, ugyanakkor tényleg megfizethető modell. Szerintem jókorát lökne a Win tabletek piaci részesedésén.

    https://www.oldtech.hu/

Új hozzászólás Aktív témák