Hirdetés

2018. október 23., kedd

(#1) Kopi31415

Kopi31415
(PH! félisten)

TR WS-t nem akarnak piacra dobni?

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec

(#2) Molyzsa

Molyzsa
(fanatikus tag)

"az 1300x örökébe lépő 2300x négymagos, SMT nélkül és 2,3 GHz-es alap órajellel érkezik"
Jó lesz az 3,5 GHz-nek :)

(#3) Wombath válasza Molyzsa (#2) üzenetére

Wombath
(HÁZIGAZDA)

Valóban :)

(#4) Voiceless

Voiceless
(újonc)

Érdekes. Nem is figyeltem eddig hogy az AMD dobja a dual-CCX configot a 2500x-nél.

(#5) solfilo válasza Voiceless (#4) üzenetére

solfilo
(PH! kedvence)

Ezt miből lehet tudni?

solfilo

(#6) rodrigez válasza Voiceless (#4) üzenetére

rodrigez
(senior tag)

Ehhez ha tudsz linket, akkor ne fogd vissza magad. :) Logikátlan lépés lenne az AMD részéről. A Raven esetében érthető, mert az egy integrált vga-s megoldás, oda külön SoC-ot terveztek, de a sima 4 magoshoz pazarlás lenne.

(#7) rodrigez válasza rodrigez (#6) üzenetére

rodrigez
(senior tag)

Oké, találtam reddit-es cikket r5 2500x single ccx-re keresve. Ott arra alapozták ezt, hogy egy felhasználó által postolt képen csak 8mb L2 cache látszik. De ez önmagában még nem bizonyító erejű.

(#8) solfilo válasza rodrigez (#7) üzenetére

solfilo
(PH! kedvence)

Igen, van már olyan, amiben 8MB L3 és 2db CCX van, a Ryzen 5 1400.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#9) apatyas válasza rodrigez (#7) üzenetére

apatyas
(Korrektor)

Valami nem kerek. Az L3 mérete változó, az L2 512kB per core. Itt a táblázatban mondjuk nem tudom, egyáltalán miért az L2-t írták ki, lehet, hogy az L3-at nem volt szabad?
Ja hogy nálad a 8/16MB az L3 mérete lenne. Így már értem.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#10) rodrigez válasza apatyas (#9) üzenetére

rodrigez
(senior tag)

Elnézést, elírtam, természetesen L3-at akartam írni. :)

(#11) Voiceless válasza rodrigez (#6) üzenetére

Voiceless
(újonc)

Tomshardveren olvastam valamit, de egyelőre hivatalos forrás nincs rá. Reddit-en is találtam egy fórumot.
[link]

(#12) Voiceless

Voiceless
(újonc)

Persze nem okoskodni akartam, csak spekuláltam. Kíváncsi leszek a végére, mert egy érdekes kis chip lehet jó áron.

(#13) Voiceless

Voiceless
(újonc)

Lengyelek is írnak a dolgokról. Persze még mindig csak találgatás.
gugli fordító:
Mindenekelőtt az ázsiaiak képesek voltak megerősíteni minden korábbi jelentést a Pinnacle Ridge család legolcsóbb képviselőinek specifikációival kapcsolatban. Mindkét modellnek csak egy CCX fürtje van, így nincs szükség gyorsítótárra, de az L3 mennyisége 8 MB, nem 16 MB, mint a Ryzena 5 1500X esetében. A közös jellemző az a magszám is, amely négy, ugyanúgy, de a drágább Ryzen 5 2500X emellett SMT-t is tartalmaz, így nyolc szálhoz vezethet egyszerre. A nyolc oktáv órának az órajelfrekvenciája 3,6-4,0 GHz, és ebből a szempontból a négytengely csak 100 MHz-nél alacsonyabb alapsebességgel különbözik. Ugyanakkor mindkét modell a Zen + mikroarchitektúra minden előnyét kínálja: a 12 nm-es FF-osztályú lítium-folyamat, a továbbfejlesztett turbó és az XFR2 továbbfejlesztett automatikus gyorsítás funkció.
[link]

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.