- Milyen egeret válasszak?
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Szünetmentes tápegységek (UPS)
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Mégsem búcsúznak a DDR4-es memóriák
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Videós, mozgóképes topik
- Mac vagy Windows? Az egér nem ugyanúgy működik… – Tech Percek #17
- Gaming notebook topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
Cirbolya_sen
aktív tag
Szia, a saját fórumában előbb kaphatsz ötleteket: https://logout.hu/tema/qnap_halozati_adattarolok_nas/friss.html
-
SSAD
újonc
Üdvözlök mindenkit,
Egy kis segitségre lenne szükségem. Sajnos a Qnap supporja egy fos, leveleztem valakivel, de képbe se volt mit és hogyan is akarok.
Arról lenne szó hogy van nekem 2 darab TS 231P Qnap Nas-om. egyiken tárolom a filmeimet, a másikat csak mentésre használom. mindekttőbe 2 lemez van. Amelyiken a filmek abba 2x4TB-os lemez, mig a mentés készüléken pedig 4 és 6Tb os lemez van benne.
Amelyiken a filmek vannak lassan betelik, márcsak 200gb tárhely van rajta.
mindkét gép vékony kötetbe van raid0-ra formázva, a küszöb már 98%-ra van állitva hogy legyen helyem. pillanatkép nincs beállitva.vettem most egy 10tb -os lemezt és szeretném bőviteni vele a fő készülékemet. a supportnál azt irták hogy csak vegyem ki az 1-es lemezt és rakjam be az ujjat és várjak mig újraépiti. na ezt megcsináltam. sikertelenül, igy most vissza helyeztem a régit. igy most hozzátok fordultam segitségért. Remélem valaki tud segiteni hogy hogyan cseréljem ki adatvesztés nélkül.
Már arra is gondoltam hogy berakom az új lemezt újra konfigurálom a lemezeket, és mentésből visszarakok mindent. csak ez igy hosszadalmasnak tünik. hátha ti tudtok valami egyszerübb megoldást.
azért beidézem a qnap support által irt segitséget, ami loturót se ért.
"Current disk is indeed 4tb each in a raid 0.
/sbin/qcli_storage -d Enclosure Port Sys_Name Type Size Alias Signature Partitions Model NAS_HOST 1 /dev/sda HDD:data 3.64 TB -- QNAP FLEX 5 Seagate ST4000VN008-2DR166 NAS_HOST 2 /dev/sdb HDD:data 3.64 TB -- QNAP FLEX 5 Seagate ST4000VN008-2DR166
This means your DATA will be lost if any of the disk goes defect.. You can change to 6 tb (bigger size) you need to take out disk 1 4tb and plug a new 6 tb inside the NAS and let it rebuild with disk 2.
Once disk 1 has finished rebuilding do the same with disk 2.
Once finished you can expand the capacity of the raid 0 or you may create a raid 1 and than you will have at least a backup if 1 disk fails.
Same story for the other NAS if it has the same situation."
Segitségeteket előre is köszönöm.
Új hozzászólás Aktív témák
- Épített PC - i7-8700k/32GB RAM, 500GB SSD - NO GPU
- HP EliteDesk 800 G2 DM Mini PC, I5-6500T CPU, 8GB DDR4, 256GB SSD, Win 11, Számla, 2 év garancia
- Csere-Beszámítás! Számítógép PC Játékra! Intel I7 6700/ RX 580 8GB / 32GB DDR4 / 500GB SSD
- Dell Optiplex 3050 PC, I5-6500 CPU, 8GB DDR4, 256GB SSD, Win 11, Számla, 2 év garancia
- HP ProDesk 400 G4 SFF PC, I5-7500 CPU, 8GB DDR4, 256GB SSD, DVD RW, Win 11, Számla, 2 év garancia
- Dell és HP szerver HDD caddy keretek, adapterek. Több száz darab készleten, szállítás akár másnapra
- Tablet felvásárlás!! Apple iPad, iPad Mini, iPad Air, iPad Pro
- Akciós Windows 10 pro + Office 2019 professional plus csomag AZONNALI SZÁLLÍTÁS
- BESZÁMÍTÁS! ASRock B460M i5 10400 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB Rampage SHIVA TT 500W
- ASUS Radeon HD6950 DirectCU II 2GB 256bit GDDR5 EAH6950 DCII/2DI4S/2GD5 Videokártya eladó
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest