- A Solidigm elhagyja a végfelhasználókat célzó SSD-k piacát
- Kvantumpontos OLED monitorokkal bővült az ASUS ROG-os portfóliója
- A GravaStar egyedi megjelenésű fémegerei is beléptek az ultrakönnyű szegmensbe
- 520 Hz-es monitorok duója az ASRock védjegyével
- CL 30 alá mennek a G.Skill hamarosan debütáló RAM-jai
Új hozzászólás Aktív témák
-
Deck
titán
Előszó
A Sony idei zászlóshajója az Xperia Z a 2013-as CES (Consumer Electronics Association) kiállításon került bejelentésre 2013 január elején. Három színben
kapható: fekete, fehér és sötét lila. Itthon február vége óta megvásárolható a készülék, most már mindhárom nagy szolgáltatónál is.Főbb adatok, specifikáció
Általános:
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 139 x 71 x 7,9 milliméter
Tömeg 146 gramm
Szabvány IP57 (1 méterig és 30 percig vízálló)
SIM-foglalat microSIMKijelző:
Kijelző 5 hüvelyk (TFT) OptiContrast-os,
Előlap: Dragontrail
Hátlap: Gorilla Glass2
Kijelző felbontása 1080 x 1920 pixel (441 ppi)
Színárnyalatok száma 16 millióHardver:
SoC típusa Qualcomm Snapdragon S4 PRO (MDM9215M)
Processzor: 1,5 GHz-es, négymagos Krait (28nm, ARMv7,)
Grafikus chip Adreno 320
RAM mérete 2 GB RAM
Belső tárhely 16 GB
Memória bővíthetősége 64GB microSDXC
Fő kamera 13,1 megapixeles Exmor-R, autófókuszos, LED-es villanó
Másodlagos kamera 2,2 megapixeles
Videófelvétel 1080p (30 fps)
Akkumulátor 2330 mAh-s lítium-ion
Fülhallgató kimenet: 3.5 mm jack
GiroszenzorAdatátvitel:
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900
UMTS 850/900/1700/1900/2100
LTE 800/850/900/1800/2100/2600 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA / LTE van / 42,2 Mbps / 5,76 Mbps / 100 Mbps
Wifi: 802.11 b/g/n, DLNA, WiFi hotspot, WiFi Direct
Bluetooth: 4.0 (A2DP)
USB: microUSB 2.0
RSS van
GPS van
NFC vanMinden részletre kitérő, bővebb teszt
A doboz tartalma
A dobozban megtalálható egy EP 880-as típusú töltőfej, egy adatkábel, valamint egy MH-EX300AP típusú "agybadugós" fülhallgató.
A mi régiónkban a cikkben említett DK26 típusú dokkoló valamint memóriakártya nem jár a készülékhez.Szoftver frissítés
Az Xperia Z Android 4.1.2 Jelly Beannel került piacra, amely Európában várhatóan április-május környékén fog a 4.2.2-es verzióra frissülni, ami jelenleg a legújabb Android szoftver.
A frissítés szolgáltatótól, és régiótól függően csúszhat. A szolgáltatók az esetek nagy százalékában később adják ki a frissített szoftvert.
A szoftverfrissítést célszerű a SonyUpdateService-el (SUS) végezni, melynek előnye, hogy teljesen tiszta telepítést végez, magyarán letöröl minden addigi adatot a telefonról, így később nem okozhatnak problémát, az előző rendszerből visszamaradt fájlok. Itt fontos megjegyezni, hogy az ilyen frissítések előtt célszerű lementeni a személyes dolgainkat. A frissítés elvégezhető PC Companion (PCC) programmal is, mely szintén a Sony tulajdona, viszont ezzel csak ráfrissíthetünk az előző rendszerre, nem végez előtte törlést, az adatok, telepített alkalmazások megmaradnak. Viszont néha emiatt bug-os maradhat a rendszer.
A PCC frissítésen kívül, szinkronizációra és biztonsági mentésre is használható.Update 1:
A Sony március 25-én kiadott egy frissítést amely build száma 10.1.A.1.434, ez a frissítés itthon csak független készülékekre érhető el, reméljük hamarosan a szolgáltatók is jóváhagyják. Ez a frissítés apróbb hibajavításokat tartalmaz, meg nem erősített információk szerint a hirtelen halált is elhárítja, valamint a kijelző fehéregyensúly színmegjelenítésén javít. Egy ilyen angol régiós rom elérhető a Flashelés bekezdésben.Update 2:
A Sony május 15-én kiadott egy újabb frissítést, 10.1.1.A.253 buildszámmal, az Android verziószáma továbbra is 4.1.2 maradt. Ez rögtön elérhetővé vált mind független, mind T-mobile függő készülékekre.
Ez a frissítés már nagyobb horderejű változásokat hozott magával: Az értesítési és a navigációs sáv háttérszíne feketére változott (sötét szürkéről), ezzel sokkal jobb megjelenést biztosítva. Elérhető a Beállítások/Megjelenés menüpont alatt a Fehéregyensúly, amely segítségével tetszés szerint beállíthatjuk a képernyő optimális színmegjelenítését. Immáron Stamina mód alatt is működik az értesítésre használt LED, ha be van kapcsolva a Beállítások/Megjelenítés menüpontban a "Lüktető világítás értesítéskor", valamint itt ki is tudjuk kapcsolni, ha nem szeretnénk látni az értesítéseket. Az egész rendszer gördülékenysége és teljesítménye jobb lett. Javult a kamera minősége, valamint a kamera indítási sebessége. Új NFC firmware érkezett. A gyári Xperia launcher gördülékenysége javult. Jobb lett az akkuhasználat. A Sony mini alkalmazásainak ikonjai módosultak. Az Albumban címkéket adhatunk a fényképekhez. Megszűntek a WIFI dobálási problémák (akinél voltak). A világóra widget is frissítésre került.
Tapasztalatok alapján a frissítés óta kevésbé melegszik a telefon.
Ha valaki bármi oknál fogva, még nem tudta volna frissíteni, és szüksége lenne a Flashtool-hoz szükséges ftf fájlra, akkor megtalálja a rom-ot a Flashelés bekezdésben.Update 3:
A június 6-án kiadott 10.1.1.A.1.307 buildszámú frissítés a mi régiónkba nem érkezett meg, csak néhány más régóba volt elérhető (Belgium, Hong Kong és Spanyolország). Ez csak néhány apróbb módposítást eszközölt: Gyorsabb kamera indítás; jobb képek készítése gyenge fényviszonyok mellett; jobban működő HDR; Jobb wifi vétel; Teljesítmény beli javítások.
Update 4:
4.2.2
Június 24-én debütált az Android 4.2.2-es frissítés 10.3.A.0.423.-as build számmal.
Természetesen elérhetővé váltak a 4.2-vel érkező Android újítások, amelyek közül a leglényegesebbek: A lezárt képernyő immáron több oldalas, és a főképernyőkhöz hasonlóan ide is ki tudunk helyezni bármilyen widgetet. Megjelent az "Álmodozás" /DayDream/ amellyel megadhatjuk, hogy mit csináljon a telefon dokkolt állapotban, ileltve töltés alatt. Itt különböző effekteket, képeket rakhatunk ki a kijelzőre. A Gmail alkalmazásban már nagyíthatóak a szövegek. A Google Now-ban újabb kártyák vannak. Vakok és gyengénlátók számára nagítóval és szövegfelolvasóval bővült a rendszer.
A Sony is hozott sok újítást a főverzióváltással: Ha a gyári launchert használjuk, akkor a kezdőképernyőkön, valamint a lezárt képernyőn az értesítési és navigációs sávok háttere áttetszővé válik. A telefon most már hivatalosan is támogatja a 64 GB-os microSDXC kártyákat. Módosult a multitasking felülete. A minialkalmazások már több programmal si bővíthetőek, többek között a Gmail-lel és a Naptárral. Az értesítési sávban lévő funkciógombok már bővíthetőek (maximum 10 kapcsoló leeht egyszerre kint), változtatható a sorrendjük is.Fontos: Mivel főverzió váltásról van szó, rendkívül ajánlott tiszta telepítést végezni! Így ajánlott a SUS használata, minden adat törlésével. A frissítés után célszerű a telefonban törölni a belső tárhelyet is!
Jelenleg (június 25.) itthon még csak a T-mobile adta ki a frissítést, a független készülékekre sem érkezett meg, így aki szeretné telepteni, a lejebb található FTF fájlok között elérhető egy T-mobile függő, még 4.2.1-es ROM,
Linkek:
PC Companion for Windows
Sony Update Service for Windows
Bridge for MacRövidítések/Jelentések:
ICS= Ice Cream Sandwich
JB= Jelly Bean
LB= Locked Bootloader (Zárt Bootloader)
UB= Unlocked Bootloader (Nyitott Bootloader)
SUS= Sony Update Services
PCC= PC Companion
OTA= A telefonon lévő Update Centeres Frissítések
ROOT Jogosultság= Bármit csinálhatunk a rendszeren
CWM=ClockworkModGyakran ismételt kérdések
Mi jár garancia vesztéssel?
1. A bootloader nyítás
2. A kis ajtók alatt található egy kis fehér indikátor, amely ha elszíneződik, akkor a garancia elvész. Alapból fehér,
ami ha prios lesz ugrott a garanciánk.Mikor jön az Android 4.3?
Hamarosan..Mi az a CWM?
Egy custom recovery az Android telefonokra és tabletekre, amely lehetővé teszi,
hogy mentési, helyreállítási, javítási, telepítési és karbantartási műveleteket végezhessünk el a készüléken.Mi az a ROOT?
Alapesetben a telefonunk Android operációs rendszerén korlátozott felhasználók vagyunk!
A rootolás nem más, minthogy rendszergazda jogokkal rendelkező felhasználót csinálunk magunkból.Nem jár garancia vesztéssel? Mire jó ha ROOT-olom a telefont? Hátrányai?
Nem. Nem, jár.
De ha szervízbe vinnéd a telefonod előtte ha akarod eltávolíthatod róla a ROOT-ot egy kattintással, vagy gyári romot újra rakod.Csak előnye van nem is kevés de hátránya nincs.
A ROOT-olás előnyei:
- Reklámblokkolás ( Segítségével hosszabb lesz a telefon üzemideje mivel a reklámok nagyon szívják az akksit)
- Sok felesleges gyári app törlése ( Csak a helyet és ramot foglalják. Minek legyenek fenn ha semmi szükségünk rájuk?)
- Sok hasznos programnak kell a ROOT jogosultság. PL. Titanium Backup, CWM, ROOT Explorer, Greenify, SD Maid, Víruskeresők,
- Témázgatás
- Jegelés, Teljes Biztonsági Mentés, Eltávolítás,Hátránya:
Semmi..
Hogyan, távolíthatom el a ROOT-ot?
SuperSU-t indítsuk el majd Beállítások - Teljes unrootHogyan, lehetne gyorsabb a telefon?
Beállítások - Fejlesztői Lehetőségek - Ablakanimáció mérete, Áttűnési animáció mérete, Animáció lépértéke alapból 1x-en van de
ez sok, vegyük le 0,5x-re vagy teljesen 0x-re.Hogyan, tudok 4GB-nál nagyobb videó fájlt megnézni?
1. Beállítások - Xperia - USB Kapcsolat - USB-kapcsolódási mód - Adattárolási mód-ra állítsuk
2. Csatlakoztassuk a számítógéphez a telefont, majd formázzuk a telefon memóriakártyáját exFAT-ra.Mindig fut egy app a háttérben, hogyan csinálhatnám meg, hogy csak akkor fusson ha én elindítom?
Ha van ROOT: A Greenifyt akkor neked találták ki, mivel pont erre jó, hogy lejegeli amit akarsz, (Rendszer, gyári appokat is) és csak
akkor fognak futni mikor elindítod őket, majd újra le lesznek jegelődve ha nem aktív a képernyő.
Nagyon hasznos alkalmazás és egyre népszerűbb is. Arra is jó, hogy ha ébresztgeti valami a telefont akkor hozzáadod és
csak akkor fog futni az app ha elindítod. Igazán hasznos és hiánypótló alkalmazás!Ha nincs ROOT: Egy részük törölhető. Amelyik nem, azt a beállítások/alkalmazások/mind opción belül az alkalmazásra lépve letilthatjuk. Amennyiben a letiltás gomb helyén frissítések
eltávolítása felirat van, előbb el kell távolítanunk a frissítéseket, azután le tudjuk tiltani az alkalmazást. Ezután a menüből is el fog tűnni és nem fut a háttérben, így sok RAM-ot spórolhatunk.
Másik megoldás rá ha letöröljük őket amik nem kellenekSegítségével több ram lesz, csak akkor fut valami ha használod, akksi üzemidejét is növeli.
Nagyon merül a telefon. Segítség!!!! Mit tegyek?
Először is, ezt sok minden okozhatja. Nézzük sorban.1. Reklámok: Nagyon szívják az akksit érdemes őket elkerülni vagy blokkolni pl. Adaway-el
2. Folyamatos Szinkronizálás
3. Magas Fényerő, vedd lejjebb
4. Valamilyen app beragadt, indítsd újra telefont
5. Valamelyik app ébresztgeti a telefont, GSam Battery Monitorral megnézheted majd melyik app az
6. Valamelyik app fut a háttérben, de minek ha nem használod? A megoldás a Greenify.Appok amik nagyon memória és akksi zabálóak: Skype, Viber, Facebook,
Mi a különbség a különböző régiós .FTF fájlok között?
Semmi lényeges. 1-2 előre telepített app.Nem tetszik vagy akad a gyári felület (launcher). Mit tehetek?
Az igények sokfélék e téren, szerencsére azonban rengeteg felületből válogathatunk Google PLAY-en, a Launcher szót beírva. Mindenki kiválaszthatja a neki tetszőt. Legnépszerűbbek a Nova launcher , Apex, Launcher, Launcher PRO, stb.. Ezeknek nagyon nagy előnye, hogy a kinézet így szinte 100%-ban testreszabható.Nem mennek a Facebook appon keresztüli fotó feltöltések. Mi a gond, mit tehetek?
A hiba nem a készülékben és nem is az applikációban, hanem a Facebook webes oldalon van.
A webes felületen lépj be az adatvédelmi beállításokhoz átmenetileg rakd át „mindeki”-re. Tölts fel így egy fotót. Majd visszaállíthatod a neked tetsző beállításra. Az esetek 90%-ában megoldja a problémát.A Google Chrome, vagy más böngésző nem tudja szinkronizálni a könyvjelzőimet. Mi a teendő?
A hiba nem a telefonnal, és megint csak nem az appal van, hanem a Google fiókod beállításaival.
Google fiókodban menj a Beállítások- Szinkronizálás beállítása- Titkosított adattípusok. És ne a minden titkosítását válaszd, hanem csak a jelszavak titkosítását. Ezután a szinkronizálás működni fog.A telefonon nem tudok FLASH-t lejátszani, hogyan orvosolhatom a problémát?
Hivatalosan megszűnt az Android támogatása 4.1-es rendszerektől. Az Adobe hivatalos oldaláról le lehet tölteni az Androidhoz való flash player alkalmazást, amely segítségével Boat Browserrel megtekinthetőek a flash videók Xperia Z-vel is.Valami mindig felébreszti a képernyőt akkor is ha nem nyúlok hozzá? Mi okozza?
Tipikus android hiba. Egy telepített program okozza. Ha az utóbbi időben nem telepítettél új progit akkor az egyikbe egy frissítés útján kerülhetett be a bug. A hibás alkalmazást kétféle módon találhatod meg. Beállítások/energia/akkumulátor használat itt megnézheted melyik app fogyasztott gyanúsan sokat.
Avagy, töltsd le Google PLAY-ről az S2 Premission Checker nevű appot. Nyisd meg, várd meg míg betölt, majd válaszd a Premission list opciót, keresd meg a „Wake lock” engedélyt, nézd meg mely alkalmazások jogosultak erre, azaz a lezárás ébren tartására/felébresztésére. Ha egy app itt és a magas fogyasztók közt is szerepel, nagy eséllyel megtaláltad a ludast.
Ha ez nem jó, akkor még ott a GSam Battery Monitor ami megmutatja, hogy mi ébresztgeti fel a telefont. Nagyon hasznos alkalmazás.Mindig reklámok jelennek meg az értesítési sávban. Mit tehetek?
Ha éppen látod a hirdetést, akkor hosszan rányomsz, ezután az alkalmazásinformációkra lépve, vagy törlöd a programot, vagy egyszerűen kikapcsolod a program értesítéseit. Ha jelenleg nincs kint ilyen reklám, viszont néha megjelenik, akkor egy Air push detector programot érdemes feltelepíteni.A készülékem alvó állapotban is gyorsan merül. Mitől lehet ez?
Amennyiben a készüléked új, vagy éppen nagyon frissítés után vagy a dolog természetes, pár hét alatt beáll majd a fogyasztás.
Ha sok, rendszeresen online frissül alkalmazásod, widgeted van, és sokféle szinkronizáció van bekapcsolva, akkor szintén természetes, hiszen ezek alvó állapotba is futnak, adatforgalmat generálnak. Az energiával továbbá úgy tudsz spórolni, hogy a beállításokban az energiagazdálkodás menüpontban bekapcsolod a Stamina üzemmódot, ezzel ha a kijelző nincs bekapcsolva 15 percig, akkor kikapcsol minden háttérben futó szinkronizálást egészen addig, amíg a kijelző újra be nem lesz kapcsolva.
Beragadthatott egy program vagy valami ébresztgeti. Indítsd újra a telefonod vagy nézd meg mi okozza a GSam Battery Monitor-ral.Mik azok a SmartTag-ek és mire használhatóak?
A SmartTag egy kis korong amely NFC chippel van ellátva. Ezeket fel lehet programozni a legkülönfélébb dolgokra, például ha hozzáérintjük, akkor kapcsolja le a wifit, a mobiladatforgalmat engedélyezze, azonnali hívást lehet vele indítani, stb. Bővebb információ itt.
A Tag-ek használatához ajánlott program a gyárin kívül például: NFC Task LauncherHasználható az Xperia Z-vel USB OTG?
Igen. Pendrive, egér, billentyűzet, stb csatlakoztatására szükséged lesz egy USB-OTG kábelre, amely már 1000 Ft alatt beszerezhető a boltokban. Ha TV-re szeretnéd kötni HDMI kábellel ahhoz MHL kábel szükséges.Hol találom a gyári szervizet, avagy hova vihetem a készülékem ha gond van vele?
Ha GSM boltban, bolti garanciával vetted, akkor az aktuális boltba
Ha szolgáltatónál, akkor leadhatod az adott szolgáltató bármelyik boltjában ahol szerviz van, vagy közvetlenül a gyári szervizben is: Cordon Eletronics
Ha Sony Centerben, vagy gyári Sony Webshopban vásároltál, vagy bárhol máshol, gyártói garanciával, akkor bármelyik Sony Centerben, márkaboltban, vagy megint csak a gyári szervizben adhatod le készüléked.Ha nem tetszik egy frissítés, vagy nem szeretnék várni a szolgáltató frissítésére mit tehetek?
Bár nem hivatalos program, de ezek a problémák orvosolhatóak a flashtool programmal. A telefonra bármikor felrakható ezzel a módszerrel gyári szoftver garanciavesztés nélkül.A Sony logo tényleg a fólián van?
Igen, ám ez a fólia rendkívül masszív és rendkívül precízen van felrakva, eltávolítani is csak elég nehezen lehet. Ha bármikor karcos lenne, és le kellene emiatt venni, akkor a Sony szerviz ezt díjmentesen elvégzi, és rak rá egy új Sony logoval ellátott fóliát. (Megjegyzésként, a hátlapon is ugyanilyen keménységű fólia van, az ottani Xperia felirat viszont a telefonon van.)A készülék hátoldalán van egy matrica, ez micsoda?
Az a matrica, csupán az NFC helyét jelöli, semmi funkciója nincs, nyugodtan eltávolíthatod.Lefagyott a készülék, nem reagál, mit tehetek?
A bekapcsoló gomb és a hangerő + gomb egyszerre történő nyomva tartásával 1 rezzenés után újraindul a telefon. Ugyanezen kombináció 3 rezzenés után a telefon kikapcsolását eredményezi.Flashelés, ROOT, CWM
Flashelés:
Először is leszögezném, hogy ha bármilyen kár keletkezik a rendszerben illetve a telefonban, azért senki nem vonható felelősségre, mindenki a saját szakállára foglalkozzon ilyesmivel!
Ha más régiós vagy módosított ROM-ot szeretnél feltenni, ami megvan FTF fájlban, akkor a Flashtool nevű programot kell használnod, vigyázat(!!) nem flash tool, mert a két program nem ugyanaz!
Az Xperia Z-hez jelenleg csak EZ a verzió felel meg, a régebbiek nem jók hozzá.
Mielőtt nekikezdesz, olvasd végig figyelmesen a lépéseket!A lépések:
1. Feltelepíted a flashtool-t.
2. A C:-n létrehozott Flashtool mappában találsz egy drivers nevű mappát, és az abban található drivert is feltelepíted, a telepítés során kiválasztod az Xperia Z-t (C6603) és a Flashmode Drivers-t.
3. Mindent bezársz különösen ügyelve arra hogy a PCC és a SUS ne fussanak a háttérben.
4. Elindítod a flashtool megfelelő változatát, ha 64bit-es az op.rendszered akkor a FlashTool64-et kell elindítanod.
5. A villám ikonra kattintasz, majd betallózod a flashelni kívánt ROM-ot.
6. Bepipálod mindhárom wipe mezőt (Figyelem! Ezzel minden adatod törlődni fog a telefonról!), bepipálod az Exclude mezőben a TA-t (ha van, nem minden ROM tartalmazza) valamint a no final verification-t is bepipálod.
7. Ezután az OK gombra kattintasz, majd a gép elkezdi előkészíteni a flashelést.
8. Mikor kiírja, hogy kikapcsolt állapotban csatlakoztasd a telefont, akkor a hangerő LE gomb nyomvatartásával csatlakoztasd USB-n keresztül a telefont. Ezután el fog indulni a flashelés.
9. A flashelés néhány perc alatt lefut, majd kiírja, hogy most már lecsatlakoztathatod a telefont, és indítsd el. (Az első bekapcsolás hosszabb időt vesz igénybe!)
10. Ha a rendszer elindult, akkor minden sikerült.Ha még ez sem lett volna elég, akkor itt egy képekkel tűzdelt tutorial is: Tutorial
Ha Windows 8-at használsz, szintén nézd meg az említett Tutorialt, mert a drivereket máshogyan kell telepíteni!!A flasheléshez ROM-okat itt találsz:
10.1.A.1.350 T-mobile-HU Magyar T-Mobile függő ROM. (4.1.2)
10.1.A.1.434_UK Unbranded Független, angol régiós ROM.(4.1.2)
Xperia Z_10.1.1.A.1.253_C6603 Független, Global ROM. (4.1.2)
C6603_10.1.1.a.1.253_ceu.ftf Független, Közép-európai ROM.(4.1.2)
C6603_T-Mobile-HU-10.3.A.0.423_Sony.ftf Magyar T-mobile függő ROM.(4.2.2)Hogyan készíts FTF fájlt, ha PCC-vel vagy SUS-al frissítettél:
Darvinya fórumtárs leírásából megtudhatod.
Továbbiak:
XDA-Xperia Z Android Development
ROOT:
Régebbi verziókra: A rootolásról Itt olvashatsz, ahol pontról pontra leírják annak menetét, valamint videón is megmutatják a lépéseket.
Android 4.2.2 Rootolása: (LB)(UB)
1. Android 4.2.2 rakjuk fel először (Tiszta telepítés ajánlott)
2. Beállítások - A telefonról - buildszám (erre kattints sokszor amíg ki nem írja fejlesztő vagy)
3. Beállítások - Fejlesztői lehetőségek - USB-hibakeresés (pipa be)
4. Beállítások - Biztonság - Ismeretlen források (pipa be)
5. Töltsük le a DooMLoRD_Easy-Rooting-Toolkit_v17_perf-event-exploit.zip-et majd tömörítsük ki.
6. Futtassuk Windows alól a runme_win.bat-ot, Linux alól a runme_linux.sh-t, Mac alól a runme_mac.sh-t.
7. Csatlakoztassuk a telefont közben a számítógéphez.
8. A ROOT hamar lefut és onnantól kezdve élvezhetjük az előnyeitROOT Fix:
1. Busybox-ot tegyük fel Playről, majd futtassuk, frissítsük.
2. [NUT]'s definitive remount-reboot fixer!-ert telepítsük cwm-ből vagy töltsük le a
[NUT]'s definitive remount-reboot fixer! Windows Installer-ert, csomagoljuk ki és futtassuk a supersu.bat-ot, miközben
csatlakoztattuk a telefont a számítógéphez.CWM:
CWM Telepítése: ([CWM 6.0.3.3][ TWRP 2.6.0.0] XZDualRecovery 2.6.0) (LB)(UB)
1. Beállítások - A telefonról - buildszám (erre kattints sokszor amíg ki nem írja fejlesztő vagy)
2. Beállítások - Fejlesztői lehetőségek - USB-hibakeresés (pipa be)
3. Beállítások - Biztonság - Ismeretlen források (pipa be)
4. lockeddualrecovery2.6.0-RELEASE.windows.zip-et töltsük le majd csomagoljuk ki windowson.
(linuxon a lockeddualrecovery2.6.0-RELEASE.linux.tgz-et szedjük le)
5. Csatlakoztassuk a telefont és futtassuk a supersu.bat-ot. ( Linux esetén a supersu.sh-t)CWM Indítása:
Hangerő fel: Sima CWM
Hangerő le: TWRP (Érintős)Ezeken felül rengeteg mókolási lehetőség van, mindezekről ezekben a topikokban olvashatsz.
Egyéb:
Greenify telepítése Android 4.2.2-re (ROOT):
1. Töltsük le XDA-ról a XposedInstaller_2.1.4.apk-t. Nyissuk meg kattintsunk az Install/Update-re majd restart.
2. Töltsük le Playről a Greenifyt, és vegyük meg a Greenify Donatet mivel kell a béta chanelhez és sok minden csak abban van.
3. Xposed Telepítőben a Modules-nál pipáljuk be a Greenifyt és indítsuk újra a telefont.
4. Csatlakozzunk a Greenify Beta Oldalán G+ tesztelőnek Link
Majd kattintsuk az opt-in here: majd a Become Tester-re és már tesztelők is vagyunk
és frissíthetünk a bétára Playen keresztülHa bármi problémád, vagy kérdésed esetleg tapasztalatod van nyugodtan oszd meg a velünk!
Köszönet a kiemelt hozzászólás eddigi szerkesztőjének: pepe091
Utolsó módosítás: július 29.
[ Szerkesztve ]
PS5
Új hozzászólás Aktív témák
- Kishibás Lenovo Thinkpad L580 (i5 8th, 8 GB ,256 SSD, FHD) lerazás! AkciÓÓ!
- Seagate BarraCuda Pro 10TB - 3.5", 7200rpm, 256MB, SATA3 - Új, bontatlan - Eladó!
- iPhone 14 Pro 128 GB Space Black, Független! Mint egy új! 88% Akku!
- MSI GeForce RTX 3060 12Gb
- Msi Mag Infinite 12.- gen DDR5-ös i5-ös Gamer-Pc-Eladó , Számla-Ready !!!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest