Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • junior19

    senior tag

    válasz alaves #603 üzenetére

    Tényleg nem kötekedésből kérdezem, de ha van lehetőség egy interpoláció nélküli megjelenítésre, akkor miért kellene használni, hacsak kismértékben is?
    Lg-nél ha használod a Trumotion-t, akkor értelemszerűen inaktív lesz a Real Cinema. Innentől egy számomra értelmezhetően egy valóságos megjelenítéshez képest egy elektronika fog találgatni, mit tartalmazz az a kép, ami egyébként megvan eredetiben.
    Tovább megyek. Lejátszóknál is szoktak alkalmazni ilyen interpolációs szoftveres dolgokat. Az most mindegy, hogy mennyire sikeresen. De például az én régebbi Dune lejátszóm is tartalmazz ilyen opciót. S érdekes módon csak fájlos lejátszásnál működik, lemezes lejátszás esetén nincs rá lehetőség. Pedig ezt pont nem kellene befolyásolnia.
    Ahogy én látom ez egy marketing megint csak, valamikor kitalálták, sokan ráugrottak, milyen jó, s próbálják ezzel is eladni a terméket.
    Félreértés ne essék, én is látok néha anomáliákat 24p-s megjelenítés esetén. De ezt én inkább a hanyag elkészítés, operatőr, rendezői munka javára írom. Ha egy rendező elképzelése az, vagy engedi, hogy az operatőr rángassa a kamerát, akkor persze nem igazán lesz élvezetes a kép.
    De példának tudnám mondani a James Bond filmeket, különösen a Craig filmeket. Simán élvezhetőek 24p-ben is, pedig van bennük akció.
    Ellenpéldának pedig nagyon jó szerintem Rowan Atkinson utolsó filmje. Amikor lemennek a garázsba autót választani, s a kamera jobbról -balra mozog gyorsan, azt semmi nem tudja vissza adni normálisan, hogy egyébként a film meg ne legyen szappanoperás.

    codec project

Új hozzászólás Aktív témák