Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Taci

    addikt

    válasz Taci #20327 üzenetére

    Sikerült megoldani, köszönöm! :)

    Viszont lesz még egy kérdésem ezzel kapcsolatban, de azt egy külön kommentben tenném majd fel, mert egy picit hosszabb.

    Itt viszont még megkérdezném ezt:

    Van több elem a lapon (0-tól végtelenig), és mindegyik bejegyzésnek van egy időpontja, amivel számolnom kell. Szeretném mindegyiknél pontosan kijelezni, hogy mennyi ideje lett bejegyezve. Ez a számolás már nagyon szépen megvan PHP-ben végig vezetve. Viszont fix időponttal számol, amikor betöltődik az oldal, azt veszi "most"-nak, azzal számol, azt jelzi ki.
    Viszont szeretném az aktuális időhöz igazítani (elég a kliens ideje, nem kell time server).
    Így arra gondoltam, hogy miután kijelzi az időpontot a PHP kóddal, utána simán csak futtatok egy JS szkriptet, és másodpercenként emelem az időpontot 1 mp-cel. És így úgy-ahogy meg is vagyok, az ebben lévő pontatlanság bőven megfelel a célnak. (De időközben rájöttem, hogy az egész formázós PHP kódot kell hogy futtassam külön újra és újra...)

    Találtam is egy egyszerű példát ehhez, amivel tudok dolgozni:
    https://www.w3schools.com/js/tryit.asp?filename=tryjs_setinterval2

    Szépen is működik, csak előjött egyből az a gond, hogy csak az első elemnél csinálja meg ezt a frissítést (és a saját kódomban csak a következő 4 elem betöltése után indul el, első betöltésre nem - de ez majd kifilózom logokkal, hogy miért) , az összes többinél már nem.
    Tehát ha a példakódban pl. még pár sorba beszúrom hogy <p id="demo"></p>, akkor is csak az elsőnél történik meg a frissítés, ott fut le a szkript.
    Pedig azt szeretném, hogy több helyen is lefusson, bárhol, bármikor.

    Rátaláltam az infóra, hogy HTML-ben az ID-knak egyedinek kell lenniük, így a fenti példakódnál csak az első "demo" ID-t használja, utána már nem valid. A getElementById így nem jó. Esetleg valami más getElementBy?

    Hogyan tudom ezt megcsinálni, hogy az összes bejegyzésnél fusson a szkript, ugyanaz a szkript, de persze mindegyiknél a saját adatokkal?

    Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák