Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adam_

    senior tag

    válasz Sk8erPeter #17128 üzenetére

    "Ez alapján próbálkozom perpill.."
    Ez nagyon durva. :DDD És te ezt képes vagy hallgatni anélkül, hogy 1 perc után inkább le akarnád tépni a füledet? :D (én inkább azt választottam, hogy kilőttem a francba, egyébként még egy tákolmány is, amit összehoz)

    Engem is idegesített ;] , de "konkrétabb példa" csak ez volt, amit találtam. A kódhoz nem értek, próbáltam másolni párhuzamosan, meg értelmezni, most pedig működésre szeretném bírni.

    Ezt úgy illik, hogy a feldolgozás külön fájlban történik, nem ugyanott, ahol a megjelenítéshez tartozó dolgok.

    Tehát pl. hozzak létre egy contatform.php és külön csak abba legyen a kontaktformhoz tartozó php kód?
    És ezt "hogyan kössem össze" az index.php-val, nem kell úgy mint az external JS-nél, CSS-nél..?

    A validálást először SZERVEROLDALON írjuk meg, és csak UTÁNA kliensoldalon! A szerveroldali kódodban egy darab ellenőrzés sincsen, amíg ez nincs kész, addig tovább se lépj, először ezt oldd meg.

    Pl ez alapján megírhatom a validáláshoz szükséges php kódot mondjuk bele a kontaktformhoz tartozó php kódban?

    A PHP-s hibák kijelzése be van állítva a php.ini-ben a fejlesztői gépen? Fejlesztés során mindig a legtöbb hibát kiíró hibabeállítás legyen meg, élesben kell csak elrejteni a hibákat, és azokat inkább naplózni.

    Itt találtam egy pár funkciót ami a hibakijelzésekre vonatkozik, igazából vakvilágban tapogatódzom, segítenél, hogy pontosan mely fájlokat kell a php.ini-ben bekapcsolni ahhoz, hogy kijelezze a php-s hibákat is? Majd ezt követően a debuggolás történhet pl. etc. Firebuggal, konzolon keresztül? (Perpill ugye ott nem ír ki semmit sem).

    Előre is köszönöm a válaszodat,

    Ádám

Új hozzászólás Aktív témák