Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • carex6

    csendes tag

    válasz Sz_Imre #68470 üzenetére

    Szia!
    Köszönöm a gyors választ. Mire odaértem volna, hogy megnézem a router beállításokat, beköszöntött a szolgáltató által tervezett áramszünet. :)
    Amint újra online lesz a ház, azonnal kipróbálom a javaslatodat.

  • carex6

    csendes tag

    válasz Sz_Imre #68470 üzenetére

    Hello!
    Csak' visszatévedtem az oldalra, mert kezdetben olyan eredményesnek tűnt a band steering kikapcsolása, de valahogy mindig valamilyen hiba generálódik..
    A sztori még mindig a következő: R1 (Vodafone router), R2 (Tp-link Archer 6 router). Fogtam egy UTP kábelt és bedugtam R1-be, majd a padláson keresztül elvittem a ház másik felében lévő R2-höz. Korábban itt javasoltak szerint R2 AP mód, DHCP szerver KI. R1 címe: 192.168.0.1, R2 címe: 192.168.0.39. A terv az volt, hogy akár R1-hez, akár R2-höz tudjak vezeték nélkül csatlakozni.
    Eredmény a véletlenszerűen még mindig előforduló alábbi jelenségek:
    - bármelyik routerhez vagyok telefonnal csatlakozva, az Android-os banki app csatlakozási hibát jelez és vagy legalább 5 perc alatt jut el a jelszó beírásig, vagy el se jut (ez kifejezetten akkor jó, amikor neten fizetnék és a telefonos alkalmazásra jönNE a jóváhagyást kérő üzenet; és még azért is jó, mert nálunk alig van beltéri lefedettség, szóval a netes vásárlást általában a ház tetején ülve kell befejeznem),
    - beírok egy akármilyen címet a telefon böngészőbe és véletlenszerűen hálózat nem elérhető üzenet jön, vagyis ERR_ADDRESS_UNREACHABLE üzenet; 4-5-ször kell újratölteni az oldalt, mire betöltődik,
    - mind a kettő routerhez csatlakozna 1-1 klíma; R2-höz sikerült, R1-hez nem tudok csatlakozni,
    - nem utolsó sorban további két infó: az egyik, hogy van egy új laptopunk, amin persze nincs LAN port, ezért ha gyors letöltési sebességet szeretnék, R2-t és a laptopot egy LAN adapterrel kötöm össze és a másik, hogy R1 böngészős felületén azok az eszközök, amik R2-höz csatlakoznak vezeték nélkül, a LAN kapcsolatok között szerepelnek.
    Bármilyen megoldási javaslatot elfogadok, és megköszönök.

Új hozzászólás Aktív témák