Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PuMbA

    titán

    válasz Gigi01 #30682 üzenetére

    Jó üzlet a 4K Blu-ray lemez, főleg, hogy a nem annyira kis részükre ugye felnyomják a 2K anyagokat kicsit HDR-esítve és ennyi. Minimális időbefektetés, de ahhoz képest jó lóvé.

    [ Szerkesztve ]

  • janos666

    nagyúr

    válasz Gigi01 #30682 üzenetére

    A fényerő mászkálásra két tipp:
    - ha 2018-as és csak HDR módban csinálja, illetve viszonylag régi a firmware, akkor az egy ismert hiba (valamikor '18 vége felé, vagy '19 legelején javították szoftveresen)
    - ha SDR-ban is csinálja és '18-as vagy '19-es, akkor az a "News Channel Dimming" (vagy valami hasonló a neve), ami egy zavaró, kontár beégés-elodázó dolog 2018 óta ('19-esben állítólag gyengébb már), nem lehet kikapcsolni (szervizmenüből se)

    Mostanában én is láttam magentás dolgokat Win10 1903-al nVidia Pascal VGA-val, még mindig nem teljesen tiszta, hogy pontosan mikor miért. AMD Vega-vel pedig teljesen hulladék most a HDR kép (ugyan az a Windows verzió).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • chros

    őstag

    válasz Gigi01 #30682 üzenetére

    "Aki pc-ről néz filmet,hdr-nél nálam a lejátszó gombjai kapnak egy magenta árnyékot.De maga a videó jó."

    Ez normalis jelenseg: HDR modban az SDR tartalom (pl Windows hatterkep) szinei "rosszak".

    (#30681) Mizurichi: a UK-ban is van ilyen viszontelado, mikor rakerestem zomeben "angol horror tortenetek" keringtek a szallitok balfaxsagairol :) Ezert masikat valasztottam.

    (#30686) PuMbA: "Jó üzlet a 4K Blu-ray lemez, főleg, hogy a nem annyira kis részükre ugye felnyomják a 2K anyagokat kicsit HDR-esítve és ennyi. Minimális időbefektetés, de ahhoz képest jó lóvé."

    Igy van :) Pont most lattam, hogy a Gremlins (1984) is kijott UHD-n, meg emlexem, hogy agyanmasolt VHS kazettan neztuk alamondassal, viszintes csikok rohangaltak fel-ala a kepernyon idonkent :D Ehhez kepest biztos jobb a mostani release :)

    (#30688) atom18 : En ISF Sotet szobat hasznalok 33-as oled fennyel (minden mas alapon, vagy kikapcsolva) estere/ejjelre, ISF Vilagos szobat 39-as oled fennyel nappalra.

    (#30691) daneel_hu : "mindig személyesen veszem át az üzletben a készüléket. Megnézem hol van raktáron, odamegyek..."

    Ez sem mindig jon be sajna, volt mar, hogy lefoglaltam 2 napra az arut, amig odamegyek (nem volt kiszallitas), s mikor odabumliztam, nem volt sehol, de az a faszi sem akivel beszeltem! :D

    (#30701) szuszinho : "Jelenleg HTPC-->erősítő-->TV a felállás. Egyik sem mai darab, de az erősítő tudja a HD hangokat, és ezt szeretném továbbra is kihasználni."

    Gondolom azert vettel HDR kepes TV-t hogy UHD 4k anyagot is nezz rajta. Nem tudom milyen regi az AVR-ed, de lehet bajos lesz a 4k lejatszas. Nekem epp fel evvel elotte halt be a refurbished allapotban vasarolt Yamaha AVR-em, igy nekem is cserelnem kellett ujabbra, s en a fele hajlok, hogy te sem fogod tudni elkerulni ezt. Vagy 3 db HDMI kabellel probalkozol: pc -> TV, pc -> erosito, TV -> erosito (de ezt nem tudom mennyire jol muxik, nem hasznaltam).

    (#30704) atom18 : "Az normális dolog amúgy hogy ha külső hddt dugok a tv-re nincs dolby digital hang? Optikával van összekötve a tv és az erősítő."

    Valaki kulfoldi forumon irta, hogy LG elcseszte az optikai kimenetet a 2018-as modelleknel, s mar csak PCM-et kuld ki (nem talaltam meg a hozzaszolast hirtelen). De lehet, hogy csak beallitas kerdese, nem tudom (nem hasznalom).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák