Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _seth_

    veterán

    válasz Tin #16200 üzenetére

    Csak mert szeretnék egy olyan obit amivel útnakindulva aránylag sokmindenre tudom használni a gépet cserélgetés nélkül még nem jelenti azt, hogy az adatlapomon látható cuccokat feldobom apróra, hogy vegyek egy kompakt gépet... ha kell arra a célra is van egy gépem egyébként kímélendő a 600D-t.

    Az, hogy lecserélem a 18-55 és 55-250-es IS II-es obikat egy olyanra ami mint korábban írtam közel lefedi a kettőt nem jelenti azt, hogy soha nem akarok másik obit rátenni, egyébként objektíves topik így nem is értem ezt a választ :F

    Nem mellesleg a 18-135 stm és a 18-200 IS is olyan obi aminél sok dslr felhasználó sokkal gyengébbet használ (lásd "DC" obik vagy gyenge minőségű tamron obik), akkor mind cserélje le inkább a gépét bridge kategóriára?

    Az már másik dolog, hogy pl ha olyan kedvem van akkor felcsavarom az 50 1.8-at aminek a fényerejével és ha az AF is úgy akarja képéllességével nem tudom melyik bridge veszi fel jelenleg a harcot.

    Obinál még sajnos nem tudom mi lenne a tuti megoldás viszont a képeket megnézve a 18-135 stm valóban eléggé jó képet ad, minden korábban említettnél jobb és élesebb.

    A 17-55 és 70-200 felállás számomra is vonzó alternatíva ám ahhoz nem csak elszántság hanem anyagiak is szükségesek.

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

Új hozzászólás Aktív témák