Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Andras6800

    senior tag

    válasz kardkovacsi #34752 üzenetére

    Felemás érzéseim vannak az egésszel amúgy.

    Szorítkozva csak a szaldó/bruttó témakörre, amit a kolléga írt az még lehet full valid is. Ahogy itt tök jogosan rá lett fűzve, a megosztott szöveg alapján akinek élő szerződése van nem kap bruttot a nyakába, csak az új szerződés esetén (Új belépő HMKE, fázisvariálás, névvariálás, stb). Persze aki OFT-t vett igénybe vagy a 100%-osat az más tészta. Ugye gyakran elfelejtjük, hogy OFT-vel is az volt, hogy 2022 közepétől bruttós. Csak aztán nem sikerült kitalálni a bruttot. Meg OFT szövegében benne sincs ilyen feltétel, hogy vállalod a váltást. Persze ez is 1 tollvonás egy megfeszített 1 napos kormányülés utáni éjszaka.

    Én már egy jó ideje úgy vagyok vele, hogy lesz ami lesz. Mindenféle politizálás nélkül jelen kormányunk ötletszerűen egyik napról a másikra hoz meg efféle döntéseket mindenféle komoly szakmai egyeztetés nélkül. Legalábbis az elmúlt évek tapasztalata ezt mutatja. Majd utána megy a finomhangolás. Ugrunk oszt utána majd körbenézünk stratégia :)

    Én simán el tudom képzelni, hogy majd 2023.12.31. 23:59-kor a semmiből megjelenik a kormányrendelet, hogy mindenkinek brutto aki él és mozog. De akár azt is, hogy elmarad a bevezetés és majd márciusban visszamenőleg alkalmazzák :W . Kvázi 0 jogboztonság. (Lást 100% pályázati körülmények meg szarakodások...).

    Kis politika on: Affelől egy pillanatig sincs kételyem, hogy mármennyire is érdekelné a családbarát kormányunkat a sok magyar család sokmillió Ft-os beruházásának szétbarmolása.

    Aztán majd alakulhatnak a pertársaságok.

    A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

Új hozzászólás Aktív témák