Új hozzászólás Aktív témák
-
doooo
veterán
válasz
GhanBuri Ghan #71 üzenetére
A hanyatlás már elindult. Kínát a globalizáció működteti, és Xi pont ezt akadályozza egyre jobban. A külpolitikájától kezdve, a gazdaságpolitikáján át, mindennel.
-
doooo
veterán
Nem, nem, nem.
Egyrészt ez csupa mítosz a kínai iparról (a gombamód előbukkanó, csúcskategóriás alkatrészeket legyártó cégekről; meg a 15 éve folyamatosan beleölt milliárdokról is), másrészt a kínai társadalomról is.
Semmivel nem álmodnak nagyobbat az ottani fiatalok, sőt. Örülnek, ha dolgozhatnak, hisz legalább a 25%-uk munkanélküli jelenleg. Annyira borzalmasak ezek az adatok, hogy július óta nem ad ki a kormány adatokat erről.
Semmiféle "majd én megmutatom" életérzés nincs bennük nagyobb arányban, mint máshol. A tech-függőségük meg valószínűleg magasabb is (bár hiába, ha nincs pénzük megvenni a kütyüket), már csak azért is, mert az állam ráment erre a disztópikus-digitális-életvitel dologra, amire máshol szerencsére nincs példa. -
doooo
veterán
2 éve még a 14nm volt (abból is rossz fajta) a max, amit a SMIC hivatalosan tudott.
Most meg hirtelen 7nm a semmiből... nagyon sántít a sztori. Az egész nagyon zavaros. Alig mondanak valamit, de amit mondanak, azt sem szabad elhinni nekik.Az EU-s fejlesztésektől meg amúgy mit vársz? Pár hónap alatt hirtelen 2nm-en fognak gyártani?
Időbe telik minden ilyesmi (ami még egy ok, amiért Kínának nem lehet hinni; ezt kell megérteniük sokaknak, hogy az ilyesmik nem történhetnek olyan gyorsan, ahogy a kínaiak láttatni akarják, lehet mögötte akármennyi pénz).
-
doooo
veterán
válasz
Feketelaszlo #36 üzenetére
"Kínában van 0%-os infláció és 4-5%-os növekedés"
nem, akármit is állított a párt, garantáltan nem ez az igazság.
Fáj is a fejük rendesen. Egyébként egy fejlődő gazdaságról beszélünk, természetes, hogy jó esetben magasabb a gazdasági növekedés, mint egy fejlett államban. -
doooo
veterán
Az meg amúgy érdekes, hogy mostanáig bármilyen mobilt használhattak a kormánytagok.
Gyanítom nagyobb önállóságot biztosított nekik egy-egy Apple vagy Samsung, mint egy hazai gyártmány. Ez csak egy újabb egyeduralmi lépés, ami a kormánytagok ellen irányul.
-
doooo
veterán
Nem tudom, mennyire lepte meg, alighanem sejtették, mi megy a háttérben, és inkább csak a lehetőségre vártak, hogy "áhá, itt a bizonyítéka annak, hogy lopott és illegális a technológia", amivel a derült égből hirtelen előálltak.
A Huawei (meg a SMIC) lapítása a dologgal kapcsolatban amúgy is beszédes. Meghagyják a KKP-nek a magyarázkodást, ami persze semmi értelmezhetővel nem fog tudni előállni.
Jól teszi pl. Dél-Korea, hogy szigorít a technológiai lopások büntetésén. Kijelzők, SoC-k, stb, az elmúlt években jó sok adat szivárgott ki tőlük (a többi, hasonlóan fejlett államról nem is beszélve), ami kisebb-nagyobb sikerrel másolva lett Kínában (jellemzően kisebb sikerrel, de az is több a semminél).
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Eladó steelseries arena 9 rgb 5 1 szinte új!!!
- LOGITECH G ASTRO A50 X LIGHTSPEED - FEHÉR
- Új HP ZBook Firefly 16 G10 Profi Tervező Vágó Laptop -50% i7-1355U 16/1TB FHD+ RTX A500 4GB
- Új Zsír Lenovo ThinkPad X13 G4 Üzleti Laptop 13.3" -40% i5-1335U 10Mag 16/512 FHD+ Intel Iris Xe
- ÚJ DELL XPS 15 9520 Tervező Vágó Laptop -65% 15,6" i7-12700H 16GB/512 3050Ti Touch UHD+ /1,5 MILLIÓ/
- Tablet felvásárlás!! Apple iPad, iPad Mini, iPad Air, iPad Pro
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Intel i9 14900KF 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Razer Blade 18 QHD+ 300Hz mini-LED i9-14900HX 32GB DDR5 RTX 4090 2TB SSD (ELKELT)
- Telenor 5G Indoor WiFi Router (FA7550) + töltő
- AKCIÓ! Gigabyte B450 R5 3600 16GB DDR4 512GB SSD GTX 1660Ti 6GB Zalman S2 TG Zalman 500W
Állásajánlatok
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest