Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zalaymate

    senior tag

    Helló!

    Azért hoztam létre ezt a topicot, mert nem találtam olyan helyet, ahol pontosabban lett volna erről szó.

    Mivel az MSI honlapján nem találtam pontos specifikációkat, így csak annyit írok le, amennyit összeszedtem a netről.

    Tehát:

    Képernyő méret: 10"
    Képernyő felbontás: 1024x600
    Processzor: Mobile Intel® Centrino Atom 1600MHz
    Chipkészlet: 945GMS + ICH7M
    Memória: 1024MB 1db DDR2/667MHz (bővíthető)
    Merevlemezes meghajtó:80GB 2,5" 5400rpm SATA
    Optikai meghajtó: Nincs (USB-n csatlakoztatható)
    Grafikus vezérlő: Intel Graphics Media Accelerator 950
    Audio: Ac'97 16bit sztereo
    Üzemidő: 4400 mAh (Lithium-ion)
    Méretek: 260 x 180 x 19-31.5mm
    Súly: 1.2 kg
    Interfészek: 10/100mbps LAN, 4in1 Card reader, 56K modem, Bluetooth, Digital Audio S/ PDIF, USB 2.0 (3db), Webcamera(beépített), Wireless 802.11b/g,
    Színek: fekete és Pink

    ár: Nagyjából 80.000 és 120.000 forint között lesz a különböző felszereltségektől függően.

    Megjelenés Magyarországon: Julius 13.

    Nagyjából ennyi lenne.

    Ez a kis gép az Asus EEE PC-jének lehet a vetélytársa. Én eddig EEE PC-t terveztem venni, mert van egy komoly asztali gépem és a suliba jól jönne egy kicsi könnyű gépecske jegyzetelni, meg netezni, de miután átnéztem az adatokat és az árakat mindenféle képpen ez a gép tetszik jobban!

    Nagyon nagy előnyének látom, hogy az böngészés teljes értékű lehet rajta, nem kell ide-oda tologatni a képet, köszönhetően a 10"-os, nagyobb felbontású kijelzőnek, illetve a HDD adta hely azért szerintem bőven kárpótol a kevesebb üzemidőért. (Itt ugye azért nem órákról beszélünk!)

    A véleményeteket szeretném kikérni, illetve meghallgatni, hogy milyen előnyei, hátrányai lehetnek ennek a kis gépnek, illetve ha valakinek lennének már személyes tapasztalatai egy ilyen gépről (netán vaéami kiállításon hozzáfért egy ilyen kütyühöz) akkor kérem, hogy ossza meg velünk!

    [ Szerkesztve ]

    (= Zala =)

Új hozzászólás Aktív témák