- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- Önvédelmi fegyvernek is elmenne a Keychron analóg billentyűzete
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Milyen egeret válasszak?
- OLED monitor topic
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- 3D nyomtatás
- Milyen videókártyát?
-
PROHARDVER!
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
noorbertt
őstag
válasz
noorbertt
#45392
üzenetére
Nem bírtam várni a kábelre, így egy kicsit legóztam

[link]
Így már nem feszül semmi és nincs teher alatt egyik kábel sem. A vga résznél azért tűnik soknak, mert a molex kábel fölöslegesen nagy, oda kell majd 1 szál molex kábel.Hogy eltüntessem a sata3 kábelt befűztem két - két hdd közé, valamennyire hozzá ér, szerintetek a melegtől lehet ott baj a későbbiekben?
-
#16939776
törölt tag
válasz
noorbertt
#45385
üzenetére
Vizuális orgia elmaradt.
Jó lenne ha tehermentesítenéd a sata+táp kábeleket, mert feszülnek, saját súlyukból ki fognak húzódni. Felvetődne bennem a kérdés, hogy valóban szüksége van a 35W-os CPU-n lévő, böhöm bordának, arra a 120mm-es ventilátorra ami rá van klipszelve, vagy lehetne még több helyed HDD-ket csatlakoztatni.
Lehet kapni kábelre krimpelhető sata tápcsatlakozót: [link], csak meg kell nézni hogy a gyári vezeték réz-keresztmetszete elég-e hozzá.
-
válasz
noorbertt
#45369
üzenetére
Grat a konfighoz!

Ezen a lapon valszeg nem lesz gond a ventivel. Egyedül amikor csatlakoztatod, az lesz necces.
Ezt vagy úgy tudod megcsinálni majd, hogy a csatlakoztatás előtt leszeded a procihűtőről a ventit és utána visszarakod. Vagy - ami talán könnyebb - hogy a HDD keret behelyezése előtt csatlakoztatod a kábeleket, aztán ezekkel együtt rakod a helyére és csak eligazgatod, hogy ne érjen a ventibe. -
válasz
noorbertt
#45367
üzenetére
Abba a házba max. 165 mm magas hűtő mehet. A Pure Rock 155 mm. Szóval a magasság pipa, nincs gond.
A másik kérdés, hogy az alaplapon hol helyezkedik el a CPU foglalat. Ha nagyon közel esik a HDD tartókhoz, akkor necces a kábelek miatt, vagy olyan kábelek kellenek, amik lapos csatisak.
Új hozzászólás Aktív témák
- Synology NAS
- Battlefield 6
- Milyen okostelefont vegyek?
- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- PROHARDVER! - abszolút kezdőknek
- Szívós, szép és kitartó az új OnePlus óra
- Önvédelmi fegyvernek is elmenne a Keychron analóg billentyűzete
- Milyen légkondit a lakásba?
- Project Motor Racing-Straight4 Studios
- További aktív témák...
- Lenovo T450s notebookok - 14", i5-i7, 4-12GB RAM, eu vil.bill, számla, gar
- Apple iPhone 13 Pro / 128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó garancia / Akku : 100%
- Magic Trackpad legújabb fajta, lightning csatlakozóval
- WYBOT C2 Vision AI vezérelt medenceporszívó
- Alkatrészt cserélnél vagy bővítenél? Nálunk van, ami kell! Enterprise alkatrészek ITT
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest







