Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Rick4 #19369 üzenetére

    Nagy különbség, hogy 50W vs 100W.

    Amúgy nagyrészt igazad van, én sem sokat vacakolok a hűtéssel. Pl. a desktop tuningolt i5-2500-amon is egy 3k-s TX3 van 1000rpm-re letekert fix 8cm-es ventivel és röhögve elbírja. De sok múlik a házon, ITX-ben azért egy rossz kialakítás és máris küzdeni kell 30W-tal is. Nekem ITX házban sem volt soha nagy hűtésem a 30W körüli procikra (meg MX31-ben a 65W-os AMD-re sem), de pl. most belefutottal a kockaházba ahol felső nyílás híján megreked a levegő. Tehetsz rá kis procihűtőt, nagyot, stb... tök mindegy. Rossz szellőzés, idő kérdése hogy a ház teteje langyos lesz és bent a minden felmelegszik.
    És ez ugyanaz a 30W-os proci ami lehet, hogy egy másik, fele méretű házban majdnem passzívan is elmegy.

  • #25954560

    törölt tag

    válasz Rick4 #19369 üzenetére

    en meg azert szivok vele, mert kicsi helyre probalok tulsok mindent bezsufolni. egy nagy hazban valszeg elfelejthetnem a problemamat, akkor tap tuti nem zavarna semmilyen bazinagy procihutot, az atx alaplapon jo esellyel nem kene filoznom h hogyan hegesztek ra egy kilos alutombot mert elfer es lehetne haromszlotos videokartyam, ketto :) tehat nem a megfelelo eszkozt valasztottam a feladat megoldasara. ittvan viszont ez a buzeria a kicsi hazzal, az 5.25-os helyre betett negyvinyos rack-kel, stb. egyebkent elvezem, de legkevesbe sem mondhatjuk h koltseghatekony. a gond ott kezdodott, hogy sosem akartam bele videokartyat, tehat minden klappolt. a mult hetig.
    es most mit csinalok? nezegetem a kaveri procikat es lapokat, mert ures az sg05-om. es a baj az, hogy meg is tudom indokolni h nagy nagy szuksegem van egy kaverire :DDD

Új hozzászólás Aktív témák