Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tamás88

    őstag

    LOGOUT blog

    No leírom a véleményemet a Samsung QE55Q70TA tv-ről, amit másfél hete vásároltam magamnak.

    Az előző 32 colos tv-hez képest nagyon nagy, viszont könnyen és gyorsan megszokható, utána már furcsa lesz kisebb képernyőn játszani, böngészni, internetezni. Habár UHD-ként van hirdetve, valójában tudja a valódi 4K felbontást. Az internetes oldalak többsége ugyanúgy néz ki, mint 10 évvel ezelőtt, amikor fullHD-ban használtam, vagyis minden középen van. A képe nagyon jó, tudja a HDR-t. Ami miatt vettem, az nem más, mint elsősorban a játékok. Ha csak simán használjuk a tv-t miközben játszunk, akkor is jó képet kapunk, de game mód bekapcsolása után valami brutális lesz mind képben, mind hangban, ugyanis ekkor működésbe lép a 3D hang, ami igaz nem 5.1-ben lesz, de attól függetlenül nagyon nagyon durva. Viszont a 4K 120hzt-et nem tudtam kipróbálni, mivel a videokártya nem támogatja (és jelenleg nincs is HDMI 2.1-es VGA, és az Rtings is ebben futhatott bele), habár megerőszakoltam a beállítást, erre úgy megsértődött, hogy újra kellett indítanom a gépet (ja és Geforce 1060 6GB-om van) Kábel tévén szép képe van, habár az sd adásoknál látszik némi tömörítés, ettől függetlenül nézhető. A távirányítóját meg imádom, mert hozzászólok, és bekapcsolom, illetve kikapcsolom. A hangja meg jobb, mint a JBL Bar Studio 2.0 hangprojektornak, ami meglepő.

    Ja igen, még annyit, hogy egyfelől az elején mindig maxra állítja a fényerőt, ezt nyugodtan a felére le lehet vinni, így is mindent látni fogunk, valamint az élettartamra is jótékony hatása van. Valamint a gamer módnál ha automatikusra állítjuk, akkor először is a játéknál teljes képernyősre (és nem szegély nélküli ablakmód) kell beállítani, másodsorban először csak bekapcsolta, de nem kapcsolt ki, erre az a megoldás, hogy a videokártya driverjét vagy újratelepítjük, de az is jó, ha frissítjük, ugyanis utána már rendesen fogja érzékelni, hogy mikor van játék, és mikor nincs. (alt+tab váltással lehet tesztelni)

    Szóval aki gamer tévét keres, annak tudom ajánlani. Csak a beüzemelés után egy firmware frissítéssel célszerű kezdeni.

Új hozzászólás Aktív témák