Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Panhard #48957 üzenetére

    ALT+F7 Bővített fülön Attribútumoknál mappát hagyod csak bent, majd eredményeknél ALT+B és dolgozhatsz a találatokkal, törölheted a mappákat

    szerk.

    persze miután megfelelően kijelölted hol is keressen :B

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz Panhard #48957 üzenetére

    Lehet, hogy nem jól értelmezem, de azért leírom a lehetséges megoldást.

    Nyilván ehhez a feladathoz a Total Commander Mappaszinkronizálás funkciója lesz használva.
    Az fontos, hogy a mappaszinkronizálás ablakon 4 beállítást kell alkalmazni:
    Üres mappák, Almappákat is, Dátum nem számít, ezek legyenek bejelölve ill. az Azonosak gomb legyen inaktív. (Képeken majd látni fogod)

    A mappaszinkront most a példában úgy végeztem el, hogy BAL oldalt volt a forrás útvonal, JOBB oldalon meg a cél útvonal és BAL oldalon állva indítottam a mappaszinkront.

    1. módszer, amikor nem jelöltem ki semmit: Eredmény
    Ilyenkor mindkét oldal különböző mappái lesznek listázva.

    2. módszer, amikor csak a mappákat jelöltem ki (SHIFT+*, majd * vagy épp fordítva (magadtól is rá fogsz jönni)): Eredmény
    Ilyenkor csak a JOBB oldalról hiányzó mappák kerülnek a listába.

    Abban a bizonyos listában még lehet különböző műveleteket végezni, amihez 1 vagy több listaelem is kijelölhető, jobb egeret nyomva megjelennek a lehetőségek.
    Ebben a példában, ha klattyintanék a Törlés bal lehetőségre, akkor BAL oldalon törölné azt a szép hosszú nevű mappát.
    A korábbi 1. módszernél található eredmény képet alapul véve ha megnézed, ott ha kijelölném az összes mappát a listában, majd jobb egér és a Törlés mindkét oldalon lehetőséget választanám, akkor értelem szerűen a BAL és JOBB oldalon lévő mappák is törlésre kerülnének.

    Nem tudom, hogy valami ilyesmire gondoltál-e avagy ez megfelelő módszer számodra, ha igen, akkor viszont óvatosan próbálkozz vele, nehogy valami menjen a levesbe, legyen másolat mindenről... ;]

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Új hozzászólás Aktív témák