- Sony MILC fényképezőgépcsalád
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Milyen RAM-ot vegyek?
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Hobby elektronika
- Ez lenne a népkártya? Teszten a GeForce RTX 5060 Ti 16 GB
- Melyik tápegységet vegyem?
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Projektor topic
-
PROHARDVER!
Új hozzászólás Aktív témák
-
PROTRON
addikt
válasz
Kolondrum #71790 üzenetére
"Az átvihető a többi hónapra" dologgal óvatosan...
Csak akkor működik, ha eleve nem havonta jelented, továbbá ha az éves óraleolvasás is csak az év közepe végefele van.Ha havonta lejelented, akkor az aktuális havi számládban ki fogják számlázni a piaci árat, az augusztusi korrekciónál állítólag korrigálnak majd az éves eredmény alapján, de nem lehet tudni hogy mennyit kell a jogos dolgokért könyörögni manapság, mert MVM-nél nagyon nincsenek toppon számlázásilag...
Nekem pl minden hónap 22-28 között van a diktálási időszak, április 15.-én az EON megbecsült egy olyan óraállást a "H" tarifa téli óra értékre ami 500-al alacsonyabb volt, de mivel csak 22-én tudok diktálni, ezért befotóztam akkor a valódi értéket, láthatóan hogy a téli értékről van szó.
Az idióta MVM belső oktatása nem érti, hogy a téli óraállást lezárja a mérőóra ápr. 15-.ével, ezért tök mind1 hogy utána melyik nap adom meg, azt téli tarifával kell számlázni.
Ehhez képest az MVM arra a 7 napra írta fel nekem az 515 értéket, amivel durván 20k forinttal többet számláztak
Az MVM egyből elhajtott hogy szerezzek igazolást az EON-tól, képtelenek voltak felfogni hogy a mérőórának ez a természetes működése és hogy nem tudom 15-én megadni az értéket mert a rendszar nem engedi.
Az EON-nál meg nem értették hogyan lehetnek ennyire kretének az MVM-nél, de kiadtak nekem egy lepecsételt "igazolást" arról hogy az adott mérőóra igen is úgy működik ahogy és a számlázás rosszul értelmezi a "H" tarifa esetén a dátumozást.
Beküldöm az MVM-nek, válaszolnak hogy "nekünk az EON nem parancsolhat számlázási témákban, hogy merészelek ilyet...írassam át EON-nal az adatbázisban az óraállást utólag..."Csak hogy ilyen utólag óraátírást alapjáraton egyáltalán nem akarnak EON-nál elvégezni, hiszen a "H" tarifás óra egyértelműen úgy működik hogy ápr 15 és okt 15.-én vált...és az MVM barom...de végül 2,5 hónap és 5. levélváltásra de csak megcsinálta az EON központ.
Tehát kitörölték a korábbi becslést és beírták ápr 15-re manuálisan a tényleges értéket.
Csak ezután volt hajlandó az MVM korrekcióra.
Szóval MVM-nél sok a kretén az oktatói részen...Még pluszban megreklamáltam hogy az EON-tól nem kaptam választ 30 nap alatt, ezért az EON még visszaküldött 5k hufot.
Új hozzászólás Aktív témák
- Kerti grill és bográcsozó házilag (BBQ, tervek, ötletek, receptek)
- PlayStation 5
- Xbox Series X|S
- EAFC 25
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- droidic: Videó letöltés yt-dlp-vel (profi módszer)!!!
- Call of Duty: Black Ops 6
- Lenry: Melléképületblog - 4. rész - Kocsibeálló
- Mobil flották
- Diablo IV
- További aktív témák...
- SEAGATE ST6000NM0034 6TB 7.2k SAS HDD, nettó 15747Ft + ÁFA, 1 év garancia
- AKCIÓ! Apple Mac Studio M1 MAX 2022 32GB 512GB számítógép garanciával, hibátlan működéssel
- Huawei P30 Lite 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- XFX AMD Radeon RX6700XT 12GB / Újszerű állapotban / 6 hónap jótállással
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte H610M i5 12400F 32GB DDR4 512GB SSD RX 6700XT 12GB Rampage SHIVA Seasonic 650W
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest