Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • LGLuke

    őstag

    Sziasztok!

    Lenne pár kérdésem a gurukhoz:

    Sennheiser HD201-es fejhallgatómra sikeresen ráfeküdtem az ágyamon, és eltört a pántja. Működik rendesen, mert a pánton kívűl semminek nincs baja. Ki lehet cseréltetni azt a kis szabályozható műanyag részt, ami ki-be tologatható? Hol van szervíz lehetőség? És érdemes-e megcsináltatni (ár szempontjából)? Mivel működik, ha nem túl drága megcsináltatnám.

    A másik kérdés pedig, hogy milyen fejhallgatót ajánlanátok napi használatra, tehát strapabíró legyen. 10-20 ezer Ft közötti áron. Zenét hallgatnék vele valamint filmet néznék. Néha 1 kevés játék.
    Láttam, hogy sokan az AKG-t ajánlották. Nekem kicsit olyan oldtimer kinézetük van, a régi idők fejhallgatóit idézi, de biztosan nagyon szépen szólnak. A Sennheiserekről is jókat hallottam. Szóval pár konkrét típust ha írnátok, aminek szép hangja van, nagy freki tartomány, alacsony torzítás....

    Köszönöm szépen a válaszokat előre is!
    Üdv!

  • LGLuke

    őstag

    Sziasztok!

    Lenne pár kérdésem:

    Nagyon szemezek egy Sennheiser HD 595-ös fejhallgatóval. Jó a design, sokan dícsérik...

    Nyílt fejhallgatónak milyen előnyei vannak a zárthoz képest, és milyen hátrányai?
    Mennyire hallatszik ki a zene?
    Mennyire nyomja el a külső zajt?

    Koliban is használnám, és nem akarom, hogy hajnali 2-3 óra között a szobatársam is hallgassa az éppen aktuális, zenét/filmet/játékot...

    Ha mégis zártat választanék, akkor hasonló kaliberűt tudnátok mutatni? (ár: 10-25 ezer Ft)

    Előre is köszi!

  • LGLuke

    őstag

    válasz #34784256 #4401 üzenetére

    Nekem is tetszenek a Sennheiser "fejesek", de pontosan ezért nem választom a HD 595 és 555 modellt. Sajnos nekem sem jó a nyitott változat.

    Ahogy nézegettema DJ változatokat nekem is megtetszett a HD 280-as PRO, de a Silver változat jobban néz ki. Szerintem semmi különbség nincs köztük, csak desig, ugyanis adatlapján ugyanaz mindkettő...

    Viszont - és itt jön a lényeg - ajánlották nekem pár hozzászólással ezelőtt ezt a fejest: audio-technica ATH-M40fs

    Ez stúdió fejes, monitorozásra, és igényes zenehallgatásra jó. 5Hz - 28KHz frekitartomány az nem semmi, és olcsóbb, mint a Sennheiser, ráadásul azt mondják inkább az 50-70 ezer Ft-os fejhallgatókkal van pariban.

    Itt a link: [audio-technica ATH-M40fs]

    Valószínű én inkább ezt fogom választani a Sennheiser helyett.

  • LGLuke

    őstag

    válasz hunnylander #4410 üzenetére

    Szia!

    Az általad ajánlott angliai boltból mennyi a szállítási költsége egy fejhallgatónak kb?

    Mert 15k egy Audio Technika fejes, ami itthon 22. Szoval ha 1-2 ezerből kijön a szállítás és még vámot és áfát is el lehet kerülni, akkor király lenne.

    ebay -en kb 16 szállítással együtt, de arra tuti lenne áfa.

  • LGLuke

    őstag

    válasz jap #4420 üzenetére

    Viszont regeltem a srác által linkelt oldalon és kiderült, hogy egy vacak fejes elpostázása több, mint 8000 Ft. Ezt varrjátok össze. USA-ból ugyanezt $31, azaz cirka 5500 Ft lenne postáztatni.

    Végülis anglia qrva messze van!!! :W
    LOL

    Egyszerűen nem tudom, hogy sírjak vagy nevessek.
    Mert USA-ból viszont áfa lesz szerintem. Vám nincs, mert nem ér el a termék ára egy bizonyos határt, így azt elengedik, de áfa lesz. Ekkor viszont már alig 2-3 ezer Ft-tal lenne olcsóbb, mint itthon.

  • LGLuke

    őstag

    válasz Kom-ancs #4761 üzenetére

    Én is kiválóra minősítem az Audio-Technica ATH-M40fs fejhallgatót, ugyanis most kaptam karácsonyra, s remek hangja van. Szerintem veri az AKG-kat és Sennheisereket ebben az árkategóriában. Ráadásul zárt, és mégis kiváló hangminőség. Alig hallatszik ki valami belőle, és a külső zajokat is alaposan tompítja. 5 Hz - 28 kHz freki tartomány azt hiszem magáért beszél. 3,4 méteres kábel dukál hozzá nagy 6,3 mm-es csatival.
    Nagy hangerőnél is egyenletes marad minden tartomány és nem zizeg, nem recseg, nem torzít.

    Kényelmes a viselete is. Elég szorosan fogja a fület, de körbe veszi azt rendesen, és nem szorítja le, mint egyes fejhallgatók. Néha azért szellőztetni kell a fülünket, mivel zárt, de pár másodperc után mehet is vissza.

    Szerintem nagyon megéri az árát, ezért ajánlani tudom mindenkinek, aki ekkora összeget képes ráfordítani.

    Azért ha van lehetőség, vásárlás előtt érdemes kipróbálni, mint minden fejhallgatót.

    Van 1 nagy hátránya: csak jó minőségű zenét érdemes vele hallgatni, mert a gyenge mp3-ak esetében igen csak hallani a sistergést, sercegést.
    Szóval FLAC, vagy tömörítetlen zene, esetleg magas bitrátájú mp3/wma.
    Nyílván ez a kiváló minőség hátránya... :DD

    Üdv!

  • LGLuke

    őstag

    válasz Primőr #4766 üzenetére

    Nyílván a zártnál nem nagyon szellőzhet a füled, hiszen a fejhallgató teljesen zárt műanyag külső fallal rendelkezik, a füledet meg körbeveszi a bőr borítás.

    Ezért cserébe mások kevésbé hallják mit hallgatsz, és te is kevesebb zajt hallassz kívülről, mint a nyitott verzióknál.

    Zajos környezetben, vagy éjszakai használatra csak és kizárólag zártat érdemes.

    Nyitottat is néha le kell venni, mert ahol a párna van ott az sem szellőzik rendesen.

  • LGLuke

    őstag

    válasz Kom-ancs #4767 üzenetére

    Én is a HD202-t váltottam le, ugyanis sikeresen eltörtem a nyáron a fejpánt részét ott, ahol picit forgatható. Mellettem volt az ágyon és sikeresen ráfeküdtem, így elpattant.

    Valóban baj volt a szórítása, ami azért idővel gyengült, de csak nem volt az igazi.
    Egész nap rajtam van, napi 6-8 órát is. Ilyenkor azért fontos a minőség!

    Nyitottak esetében a HD555 nekem nagyon kényelmes, de a mostani ATH-M40fs is hasonlóan kényelmes.

Aktív témák