Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz sasa134 #16806 üzenetére

    Hogy állsz a manuális üvegekkel és manuális fókusszal? Ebben az esetben és ha feltétel az APS-C méret akkor a Sony NEX rendszer kiváló, csak saját objektívekkel még nem áll olyan jól, viszont nagyjából bármi adapterezhető rá. A főnököm egy NEX-7 vázat használ régi manuális Nikon üvegekkel és a focus peaking miatt gyorsan lehet vele fókuszálni még utcán is. Én is szoktam használni néha, imádom!

    200k alatt leginkább a NEX-5R van, ami jó váz, alapból nincs EVF, de csatlakoztatható (szerintem nem éri meg, mert a felárból már bőven kijönne egy NEX-6 amiben alapból van). Üvegekből akad ez meg az, de egy kicsit káoszos az egész, van is meg nincs is, fejlődik is meg nem is. Ez a rendszer akkor jó ha az ember elvan a focus peaking és a manuális üvegek társaságában.

    Más APS-C alternatíva nem nagyon van ennyiért csak a Samsung meg a Canon. A Samsung vázak bár nem olyan rosszak, de nem is túl jók. Viszont 100k körül is már bele lehet ugrani (pl: NX1100). A Canon EOS M rendszert én csípem, de az AF sebesség nudli, üvegek alig vannak (mondjuk az utcai fotós 22mm f/2 STM egy kiváló darab és olcsó is, kitben a vázzal együtt 160k). Ezek egyikének sincs keresője még opcionálisan sem. Az EOS M inkább videósoknak való, na nekik viszont a lehető legjobb 200k alatt.

    A másik alternatíva még a Fujifilm X rendszer, hamarosan jön az X-A1 ami már 200k alatt lesz és az X-M1 alapjaira épül, az egyetlen különbség az X-Trans színszűrő helyett alkalmazott hagyományos Bayer, de ez nem olyan nagy hiányosság. EVF itt sincs, opcionálisan sem. Viszont a Fuji objektívek kiválóak, cserébe nem is olcsók.

    Látható, hogy ebben a kategóriában, ha az EVF is meg az APS-C is fontos, akkor csak a Sony NEX rendszer van. Én a helyedben kipróbálnám milyen manuálisan fókuszálni bekapcsolt focus peaking mellett, hátha neked is elnyeri a tetszésed. Én imádom, más meg nem bír meglenni AF nélkül.

    Ha valamelyik igényt elhagyod (EVF vagy az APS-C), akkor már több alternatíva van. Például Olympus PM2, amiben egy elég jó szenzor van és EVF is csatlakoztatható (szokás szerint piszok drágán).

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz sasa134 #16806 üzenetére

    200k csak vázért vagy teljes pakk?
    Sztem kipróbálhatnál egy m4/3 szenzoros gépet is, dinamika-iso-ban ugyanott vannak kb mint egy átlagos aps-c, na meg van rájuk normális, és jó minőségű obipark. Ha találsz még újan, akkor én pana g3-at ajánlanék, ha meg jobb képminőséget akarsz, olympus e-pm2, viszont utóbbinál rosszabb kezelhetőséget kapsz, csak opcionális kereső van, viszont kisebb a cucc, igazi zsebmasina. mft vázakból jelenleg talán jelenleg ez a két legolcsóbb modell, ami még jól használható. Obik: kitzoom, pana 20/f1.7-ekv 40mm, oly 45/1.8-ekv 90mm...ezek a fixek nem olyan drágák, és nagyon jók, nyitva is pengék, a pana 20 vagy panaleica 25 igazi streetfotós obik sztem ;) ha később még bővítenél fixekben felfele, ott az oly 75/1.8, az viszont már elég drága..
    mft-re is szinte minden MF obi rátekerhető, viszont focus peaking csak az újabb, drágább vázakban van, tehát belenagyítós módon lehet vele fókuszálni

    szerk: (#16810): e-pl5 nekem is nagyon tetszik, viszont a gombok elhelyezése valami rémálom sztem, szokni kell

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Új hozzászólás Aktív témák