Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gzolo

    senior tag

    válasz td #279 üzenetére

    [Nikon 18-55 DX] 3x nagyítás gondolom 1:3 lehet? akkor sem sokkal alkalmasabb makróra...
    A makró képességet a mindenkori obi dönti el, és egyik kit sem nagyon alkalmas makróra alapkiépítésben, maximum megfordítva. De úgy meg már alkalmasabb egy 50-es Fix analóg obi. A lényeg hogy Kit-ben ne számíts kiemelkedő makróra egyik gyártónál sem.

    10 mp mellett választható 5mp és 2,5 mp is. A vázba épített stabilizálást megvétel óta használom, igazából sosem hasonlítgattam, hogy nélküle megtudnám-e csinálni a képet ugyanolyan körülmények mellett. 1/8 -at még ki tudok tartani állvány nélkül, néha max 0,5-1mp -t is. (bár szerintem még sokmindenki)
    AF, jódolog hogy nem feltétlen kell ráállnom a témára középső fókuszponttal, hanem elég a jobbra fel nyilat a kerek gombon megnyomni (8 iránya van), és már világít is a jobb felső fókuszpont.
    Porvédelemből az Olympus rendszere a legjobb, de a többieké is használható valamennyire...Pentax tud "portérképet" csinálni.

    CA eddig nem sokszor fordult elő, de példát tudok mutatni, Ps-sel még korigálható(és korrigáltam is jópár helyen), ellenfényben fordul elő igazából:

    [Nagyban]

    Lent középütt levő elemnél, és a jobbra levő slég ablakereteknél maradt CA, meg felül az egész szegély olyan volt. 2 képből készült, egyiknél ég kiégetve, és ahol az ég találkozott a házzal, ott volt jelen.

    Virágba nememlékszem mennyire másztam bele, így szerettem volna elkészíteni a képet.
    [Ezzel lehetne talán még szemléltetni, a béka kb 7-8 cm magas dísz, ennyire tud nagyítani a kit.]

    A memóriakártya problémádat meg nem értem. Kiválasztottam a kedvedért két ugyanolyan típusú kártyát, csak a különböző formátumban:
    [Sandisk Ultra II SD 2GB - 4200,- ]
    [Sandisk Ultra II CF 2 GB - 4900,-]
    Nem egetverő a különbség, és a CF egy masszívabb kártya, nem túl gyakori meghibásodással. Ne ez legyen a szempontod. Nem véletlenül használják amúgy majd 15 éve...

Új hozzászólás Aktív témák