- Megemelte az új GeForce-ok árazását az ASUS és az MSI
- Hamarabb hozza az AMD az Instinct MI350-es sorozatot
- Úgy fest, hogy NVIDIA Blackwellből lesz Galax HOF VGA is
- Kapja az ívet az új Spider-Manben a DirectStorage, pedig csak teszi a dolgát
- Évek óta ígért funkcióval egészíti ki a DirectX 12-t a Microsoft
- Melyik tápegységet vegyem?
- Kicsinálhatja a legújabb driver a friss csúcs-GeForce-okat?
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Androidos tablet topic
- Kapja az ívet az új Spider-Manben a DirectStorage, pedig csak teszi a dolgát
- Megemelte az új GeForce-ok árazását az ASUS és az MSI
- Intel Core Ultra 3, Core Ultra 5, Ultra 7, Ultra 9 "Arrow Lake" LGA 1851
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Canon EOS DSLR topic
-
PROHARDVER!
TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
-
(rögzített hozzászólás)
Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás.
„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
Devilstudio #173305 üzenetére
A mostani géped nagy előnye a 4 csatornás memória.
Ilyet mostanában nem kapsz, és nem is érdemes rá költeni (amiből van 4 csatornás memória abból több évvel le vannak maradva a procik).Pár dolog, aminek a megtartásával nem értek egyet, illetve eladható a mostani, jön vissza pénz:
Ha ennyire igényes cuccod volt eddig, akkor szerintem cseréld le a DDR4-et is DDR5-re.
Jó áron ki tudsz még ebből a ramból is szállni (inkább páronként).
Emellett a házad is, bár jó cucc, már elavult, előlapi DVD meghajtóknak már nincs helye, a friss levegő áramlik be ott manapság.
A tápod gondolom a gép többi részével egyidős, nem biztos, hogy megtartanám. Már a legalább gold hatásfok a menő.
Egyrészt amit tisztázi kell magadban, hogy amennyire igényesnek és magas kategóriásnak számított annak idején ez a gép, ha ugyan ezt a szintet célzod meg, ahhoz már nem illik a fullHD monitor, ehhez még rájön a fotó és videoszerkesztés, ezek a tényezők mind affelé tolják a dolgot, hogy válts 4K monitorra.Konkrét ajánláshoz jó lenne tudni, hogy a fotó és videoszerkesztő programjaid a sok procimagot szeretik, a kevesebb de erősebb procimagot, vagy tudják a videokártya magjait hasznosítani?
Ennek neked kell utánanézned, és megosztani azokkal, akik segíteni akarnak itt neked.4K szinten összerakni egy ugyan ilyen igényes gépet az új monitorral együtt biztosan átlépi az 1 millió forintot.
Olcsó gép a mostani monitorodhoz, nagy vonalakban, semmi konkrét:
Alaplap: A legolcsóbb alaplapok amibe belemegy a 4 m.2, mindkettő LGA1700, AMD oldalon sokkal sokkal drágábban van csak AM4 és AM5
- GIGABYTE Z690 GAMING X DDR4 91ezer
- MSI PRO Z690-A DDR4 Alaplap 92ezer
Memória: Marad, bár a 3000MHz már kevésnek számít, legalább 3600 javasolt lenne
Proci: Legolcsóbban 12400F 69 ezer, ez is bőven felülmúlja a mostani procid szintjét, és az ajánlott VGA-t kihajtja
VGA: Én egy 3060Ti-t vennék apróról, 150 körül kell hogy legyen magyar kisker garanciával.
Általánosan a grafikai és CAD programok az Nvidia kártyák képességeit tudják kihasználni.
Hűtő- ről nem esett szó, most milyen van, át tudod-e rakni, vagy újat akarsz. Egyelőre marad a gyári az új procihoz és majd meglátod.
Ház marad
Táp marad
Monitor marad
SSD-t, HDD-t nem írok, nem értek hozzá, attól függ mekkorát akarsz, egyből 4-et akarsz vagy csak legyen benne hely bővítgetni, mennyire kell gyors.Ez összesen 310 ezer, ebből még lejön a lecserélt alkatrészek eladása, szerintem 130 körül, tehát ~180 a vége, igen baráti az előrelépést is nézve.
De majd még mások, remélhetőleg a topikgazdák is írnak valami nálam sokkal összeszedettebbet és konkrétabbat neked.
A monitort, belőtt igényességi szintet/keretet neked kell eldönteni.https://tinyurl.com/rasoapro
Új hozzászólás Aktív témák
- Mielőtt kérdezel olvasd el a téma összefoglalót!
- Hirdetni csak a Hardveraprón szabad!
- Beárazást kérni a beárazós topikban lehet!
- Melyik tápegységet vegyem?
- Futás, futópályák
- Építő/felújító topik
- Kicsinálhatja a legújabb driver a friss csúcs-GeForce-okat?
- Kerékpárosok, bringások ide!
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Asszociációs játék. :)
- Politika
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- További aktív témák...
- ÚJ Bontatlan Mac mini M4 chip16-24GB 256-512GB SSD 1év Apple Garanciáva AZONNAL Átvehető Deák Térnél
- ÚJ 4K CORE I5 14600KF SSD Gamer Erőmű PC 32Gb DDR5 6000 1.0TB SSD RTX 3080 10GB DDR6 VGA 2ÉV GAR!
- LENOVO ThinkCentre M710q Mini PC, I5-7500T CPU, 8GB DDR4, 256GB NVME SSD WIFI, Bluetooth, Win 11, 27
- Dell Optiplex 3050 PC, I5-6500 CPU, 8GB DDR4,512GB NVME SSD, Win 11, 27% áfás számla, 1 év garancia
- GAMER PC! Ryzen 7600 / RTX 3070 Ti / 32GB 6000MHz / 1TB Gen4 / 650w! BeszámítOK
Állásajánlatok
Cég: Marketing Budget
Város: Budapest