Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • e-arc.hu

    csendes tag

    Sziasztok!
    Asztali gepet szeretnek az alabbi parameterekkel:

    1. Mire
    Fotofeldolgozas/grafikai utomunka (40%), halozatelmeleti szimulaciok (20%), filmek (20%), netezes :D (10%), alkalmi jatek (10%).

    2. Mit
    Monitort kiveve minden (persze ha jo Eizot is ajanlotok, az tok jo lenne).

    3. Mi van mar
    Tok nullarol indulok. Egy 4k Eizo monitor lesz melle indulasnak, a pontos tipuson meg agyalok.

    4. Mennyiert
    500-600e HUF korul, afole csak extrem indokolt esetben mennek. Monitor nelkul.

    5. Mit szeretnek
    - A legfontosabb a linux alapu kepfeldolgozo kornyezet, ahol cpu-ra optimalizalt szoftverek dominalnak (pl RawTherapee).
    - A kesobbiekben valoszinuleg hazimozihoz/4k TV-hez is csatlakozik, illetve otthoni hifi rendszer egyik bemenete lesz
    - csendes legyen
    - ugy ertem, nagyon csendes, de aligha kell vizhutes
    - Nem akarok vele butykolni, tuningolni, etc. Legyen egyszer _tartosra_ osszerakva, aztan menjen. Inkabb idotallobb, mint occo legyen.
    - intel chipset, intel cpu, nvidia graf. kartya lenne jo a linux miatt
    - talan 7. generacios Intel proc.?
    - min 16gb, inkabb 32gb ram
    - min 256gb, inkabb 512gb ssd rendszerdiszknek (samsung evo?), ez szerintem teljesitmeny szempontjabol fontos tetel
    - egyelore raidben nem gondolkodom, de meggyozheto vagyok
    - plusz par tb hdd :), de egyebkent kulso wd-kre mentek
    - a jatek nagyon casual, leginkabb warcraft iii... :)
    - egyelore nem latom, egy komolyabb grafikus kartyat mire hasznalnek ki, de ha megunom a linux szinkezeleset, meg akar lightroom is szoba kerulhet, az meg elvileg hasznal gpu-t is
    - a cpu + ram + ssd szentharomsagot erzem meghatarozonak
    - elegans, minimalista haz, ahol a csiszolt fem szerintem elegans, a csillivilli gamer hazak nem tetszenek
    - nem varnek vele sokaig, mert telefonrol erosen maceras az elet :) (ezuton is bocs a bejegyzes formai hianyossagaiert).

    Nagyon halas lennek tanacsokert nemi magyarazattal, mert mar tobbedszerre probalom megszulni a tutit, meg olvastam sokat, de nem ertek hozza es mar izzadok.
    Elore is kosz!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák