Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz Zinho #7026 üzenetére

    És, most hol vagyunk, az Akadémián? :) Bemelegedési idő = stabilizálódási idő. Azt hiszem, ez egyértelmű.

    Egy szóval sem mondtam, hogy gyorsabban gyújtana be! Viszont 1-2 mp alatt eléri a normál fényereje mondjuk 80%-át. Ha a fényerő-beállítás pl. 50%-on van, akkor ezt a 50%-ot könnyedén hozni tudja, és a dinamikus szabályzás által (ami a fényerő első x percben bekövetkező növekedését ellenkompenzálja) stabilan azon is marad.

    A fehéregyensúly némileg változhat, de legalább egy olyan Eizo monitor van, amiben erre is van kompenzáció.

    Megnéztem egy hétköznapi fehér LED adatlapját: a 20 fokon mérhető fényerősségből 40 fokon 10, ~50 fokon pedig már 20% jön le. Ezen kívül az áramerősség is nagyban befolyásolja a fényerőt, így ha a meghajtó áramkör érzékeny a hőre (pl. spórolás okán), az is észrevehető változást tud előidézni.

    Igen, a LED-hez végülis csak egy törpefeszültségű, PWM-ezett áramgenerátor kell. A gyakorlatban mégis vannak erre specializált IC-k, sőt egyre újabbak jelennek meg. Továbbá, ha emlékszel, RGB LED-ekről kezdtünk egymással beszélni, nem a hétköznapi LED-es monitorokban lévő fehér LED-ekről. RGB LED-ek most spéci grafikus monitorokban vannak csak, ahol külön áramkör vezérli a színösszetevőket, figyelembe véve a kívánt fehéregyensúlyt, azt a fényerősségtől és talán hőmérséklettől függetlenül megtartva, stb. Összességében már nem olyan egyszerű.

    "Kompakt fénycsövet azért nem láttál potival szabályozni, mert nem lehet."

    Lehetni lehet, legfeljebb nem férne be az alapjába.

    Az egyik legjobb, de olcsó RGB TOPLED most kb. 120 Ft (nettó), vörös 280, zöld 600, kék 210 mcd értékekkel, 120 fokos szögben. Ha akarod, számold ki, mennyi kell ebből 300 cd/m2-hez, pl. egy 24"-es képernyő esetén. (Az LCD panel, ha jól emlékszem, a háttérvilágítás fényének 20%-át engedi át.)

Aktív témák