- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Computex 2026: Kezünkben az Asus visszatérő androidos táblagépe
- Nyáron hozza a Steam Machine-t és a Frame-et a Valve
- Computex 2026: FSP gépházak professzionális és otthoni környezetbe
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Computex 2026: áradás a Noctuánál
- Hobby elektronika
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Milyen széket vegyek?
- Nem kell még temetni: 2 éves órajelcsúcsot döntöttek meg Raptor Lake-kel
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
tibaimp
nagyúr
-
oio1i10o
junior tag
Az Instinct szeriát is leginkább bérelni fogják az üzletfelek, mert egy nagyobb megrendelő épít belőle egy rakás racket, amit üzemeltet, és bérbe ad. Ez a modell nem különbözik attól, amit a Google és az Amazon csinál. Végeredményben eléred a hardvert, ha előfizetsz rá.
Eddig nem így csinálták, mert tudtak volna többet gyártani. Csak most lett hirtelen lényeges az, hogy egy éven belül szállítsanak hardvert, hogy teljesen felnőttek a többiek. De ez normális tényleg reális és normális döntés az NV részéről. Utolérték őket, hát innentől kezdve hozni kell olyan döntéseket is, amik negatívan érintik a nem fontos piacaikat.
Vegeredmenyben igen, de a kulonbsegek fontosak ebben az esetben. Ha sajat datacentert akarna felhuzni valaki (lehet szolgaltato is) vagy meglevo datacentert bovitene AI compute-al, akkor nem alternativa a TPU. Mivel a hyperscalerek nem erhetok el minden regioban, sokszor nincs elegendo kapacitas vagy nem elerheto minden szolgaltatas, ezert nagyon sokan keresnek alternativakat. Ahol fontos az alacsony latency (edge computing, HFT) vagy a data residency ott szinten csak a sajat GPU jatszik. Elmeletben persze no/nott/noni fog a teljes elerheto kapacitas a TPU-k miatt, de szerintem ezek nem tenyleges alternativak, csak IaaS/PaaS/SaaS felhasznalas eseten.
-
Busterftw
nagyúr
-
Prosectura2
tag
-
Abu85
HÁZIGAZDA
-
tibaimp
nagyúr
-
PuMbA
titán
Nincs is nála modernebb GDDR6-os VGA, szóval nem értem a hozzászólást

-
tibaimp
nagyúr
9070XT-t? Az egy mocsok jó VGA! Ha nem vettem volna meg a 4070TiS-t ~1 évvel korábban, tuti sima 9070-et vettem volna (kb. ~100e Ft-al kevesebbért). Már az RT teljesítménye se olyan szörnyű, mint a 7000-es sorozatnak.
-
hokuszpk
nagyúr
Hoppácska
: 2026 a GDDR6-os VGA-k éve lesz?
Az nv esetében ez az RTX 3/4-es sorozatot érinti, az AMD/Intel meg maradhat az épp aktuális mem szabványon.Ilyen se volt még a történelemben, hogy VGA gyártók, a már kifutott, az előző szériákat, kezdjék el gyártani
lehet lecserélem a 9070XT -t ; egy modernebb gddr6 ramos karira ; bár szegény még alig melegedett meg a masinban.
-
tibaimp
nagyúr
Hoppácska
: 2026 a GDDR6-os VGA-k éve lesz?
Az nv esetében ez az RTX 3/4-es sorozatot érinti, az AMD/Intel meg maradhat az épp aktuális mem szabványon.Ilyen se volt még a történelemben, hogy VGA gyártók, a már kifutott, az előző szériákat, kezdjék el gyártani
-
Sokimm
senior tag
-
tibaimp
nagyúr
-
hokuszpk
nagyúr
-
D.Va
őstag
Ha nem tud az átlagember egy használható PC-t összerakni, egyre kevesebbet fognak költeni minden másra is, ami a pc-hez, gaminghez kötődik... Nem vesz az ember játékot (szoftvert), sem gamer billentyűzetet, se fülest, se semmit mert minek...
Ezzel az egész ostoba greeddel az Nvidia és a többi cég nemcsak néhány millió gamerrel tol ki, hanem több iparággal, kezdve a játékfejlesztőktől a kiadókig, egyéb DIY PC gyártókkal, és gaming hardver és kiegészítő gyártókkal...
Gyakorlatilag szép lassan megölik a PC gamindet ami már így is kínlódik évek óta főleg a csóróbb országokban. -
Busterftw
nagyúr
Ez egyszerű matek. RDNA4 launchra sem készült elég, meg utána sem, pedig ott aztán nem volt GDDR6 bottleneck, mint a GDDR7-nél.
Aztán még is az volt, hogy pár hónap alatt az Nvidiak mentek msrp-n, míg a 9070XT-nek például több mint fél év kellett. -
tibaimp
nagyúr
Én reménykedek, ha megengeded...
-
Busterftw
nagyúr
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Egyedul az Instinct szeria megvasarolhato, az Ironwood/Trainium a Google/Amazon hazi TPU-ja es GCP-n illetve AWS-en keresztul lesz berelheto.
Szerintem felreerted a problemat, veges a gyartokapacitas mellett a magasabb profitrataju es novekedesu termekeket fogja mindenki gyartani, mert ez a racionalis dontes.
Az Instinct szeriát is leginkább bérelni fogják az üzletfelek, mert egy nagyobb megrendelő épít belőle egy rakás racket, amit üzemeltet, és bérbe ad. Ez a modell nem különbözik attól, amit a Google és az Amazon csinál. Végeredményben eléred a hardvert, ha előfizetsz rá.
Eddig nem így csinálták, mert tudtak volna többet gyártani. Csak most lett hirtelen lényeges az, hogy egy éven belül szállítsanak hardvert, hogy teljesen felnőttek a többiek. De ez normális tényleg reális és normális döntés az NV részéről. Utolérték őket, hát innentől kezdve hozni kell olyan döntéseket is, amik negatívan érintik a nem fontos piacaikat.
-
oio1i10o
junior tag
Ezek félvezetők, az NV 5 nm-es osztályú node-ot használ, az Amazon 3 nm-est, az AMD 2 nm-est. Ezek jelentős különbségek, miközben az új Ironwood, Trainium és Instinct ugyanúgy rackskálázható, mint az NV, tehát az egyetlen hátrányt is leküzdötték. Valószínűleg emiatt döntött úgy az NV, hogy akkor a wafereket átcsoportosítják, mert így már az ügyfelek nem fognak két évet várni, amíg megérkezik a megrendelés. Egyszerűen megveszik máshonnan.
#16 oio1i10o: Jövőre lesz mind megvásárolható. Főleg PyTorch kell oda, ahova ezeket használják. Ezért egyszerű az átállás. Az NV főleg azért volt hasznosabb korábban, mert rackskálázató volt a megoldásuk, de az összes új alternatíva rackskalázható lesz jövőre. Ez volt az NV valódi előnye, ami megszűnik. Ha nem látná ezt az NV problémának, akkor nem venné el a wafereket az összes többi terméke elől, hogy csökkentsék a szállítási időket. Ha nagyon rezeg a léc, minden végfelhasználó dolgot le tudnak lőni, hogy csak az AI-ra koncentráljanak. Bármikor húzhatnak egy Micron-féle manővert, mert tudják, hogy hol van a pénz.
Egyedul az Instinct szeria megvasarolhato, az Ironwood/Trainium a Google/Amazon hazi TPU-ja es GCP-n illetve AWS-en keresztul lesz berelheto.
Szerintem felreerted a problemat, veges a gyartokapacitas mellett a magasabb profitrataju es novekedesu termekeket fogja mindenki gyartani, mert ez a racionalis dontes.
-
Sketch001
aktív tag
A Samsung nem? A Samsung a samsungnak nem ad el memóriát telefonba... A hynix se tud mit kezdeni a helyzettel, el van adva minden kapacitás, új gyár ha minden jól megy 2027. Talán. Addig ki fogja mindhárom szolgálni azokat a vevőket akik végtelen pénzt hajlandóak fizetni a chipekert. Sokszor azért hogy más ne vehesse meg... Nem is oly rég nyilatkozta a microslop ceo hogy nincs elég warm shell ahova a rakiban álló hwt dugni lehet... És nem datacenter hiány van, hanem áram hiány. Ezért vergődik fenysebesseggel mindenki mindenféle hordozható nukleáris mini eromutol kezdve full size, már leallitott erőmű ujrainditasaig.
Ment a sírás eddig is amcsiknál hogy az elektromos autók micsoda terhelest jelentenek az infrának. Erre jön most rá egy lapáttal a feneketlen ai fogyasztás...
-
D.Va
őstag
Ideje hogy a Matrox újra elkezdjen videofal vezérlés helyett újra videókártyát gyártani.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Ebben az is vicces hogy a legtöbb gyártónak nemhogy hivatalos disztribútori jelenléte nincs Magyarországon, de az országunk léptezéséről sem tudnak a gyár vezetői, marketingesei.

Ha lesz is iyen közvetlen vásárlási lehetőség, akkor az valószínűleg csak USA, és más nagyobb, lényegesebb nyugati és távolkeleti országban lesz elérhető.
Illetve az egész valószínűleg csak papiron fog működni, és ők mossák kezeiket hogy: "mi mindent megtettünk hogy eljusson az emberekhez a termék"
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Ezek félvezetők, az NV 5 nm-es osztályú node-ot használ, az Amazon 3 nm-est, az AMD 2 nm-est. Ezek jelentős különbségek, miközben az új Ironwood, Trainium és Instinct ugyanúgy rackskálázható, mint az NV, tehát az egyetlen hátrányt is leküzdötték. Valószínűleg emiatt döntött úgy az NV, hogy akkor a wafereket átcsoportosítják, mert így már az ügyfelek nem fognak két évet várni, amíg megérkezik a megrendelés. Egyszerűen megveszik máshonnan.
#16 oio1i10o: Jövőre lesz mind megvásárolható. Főleg PyTorch kell oda, ahova ezeket használják. Ezért egyszerű az átállás. Az NV főleg azért volt hasznosabb korábban, mert rackskálázató volt a megoldásuk, de az összes új alternatíva rackskalázható lesz jövőre. Ez volt az NV valódi előnye, ami megszűnik. Ha nem látná ezt az NV problémának, akkor nem venné el a wafereket az összes többi terméke elől, hogy csökkentsék a szállítási időket. Ha nagyon rezeg a léc, minden végfelhasználó dolgot le tudnak lőni, hogy csak az AI-ra koncentráljanak. Bármikor húzhatnak egy Micron-féle manővert, mert tudják, hogy hol van a pénz.
-
oio1i10o
junior tag
Ironwood TPU v7, Trainium3, Instinct MI450. Ezek brutálisan erős alternatívák. Némelyiknek két teljes gyártástechnológiai generáció előnye van az NV 2026-os legjobb dizájnjához képest. Nem véletlen, hogy olyan számokat mondanak rá a kifejlesztőik. Szóval 2026-ban már nem lesz elég azt mondani, hogy fizesd csak ki majd 2028-ban leszállítjuk a hardvert, mert akkor vesznek helyette másikat.
Ezek közül az Instinct MI450 az egyetlen tényleges megvásárolható alternatíva és ott is kockázatos a ROCm a CUDA helyett.
-
hokuszpk
nagyúr
"Most kellene a konkurenciának résen lennie, hátha tudna egy kis piaci szeletet elmarni!"
szerinted ha a Samu telefonos üzletága nem tudta lerendezni a Samu memóriagyártó üzletágával, hogy legyen elég memória a telefonokba, akkor majd az NV konkurrencia kedvéért gyártanak többet ?
-
Komplikato
veterán
De legalább újra gyártásba megy az RTX 3060, ha igazak a pletykák.
-
Alaaf Pi
őstag
Ironwood TPU v7, Trainium3, Instinct MI450. Ezek brutálisan erős alternatívák. Némelyiknek két teljes gyártástechnológiai generáció előnye van az NV 2026-os legjobb dizájnjához képest. Nem véletlen, hogy olyan számokat mondanak rá a kifejlesztőik. Szóval 2026-ban már nem lesz elég azt mondani, hogy fizesd csak ki majd 2028-ban leszállítjuk a hardvert, mert akkor vesznek helyette másikat.
Mármint milyen gyártástechnológiában?
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Van egy eladó 1070-em. Lehet kicsit várok a meghirdetéssel...
Annak már nincs jelentősége, mert annak az ára már nem változik. Túl régi hardver.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Ironwood TPU v7, Trainium3, Instinct MI450. Ezek brutálisan erős alternatívák. Némelyiknek két teljes gyártástechnológiai generáció előnye van az NV 2026-os legjobb dizájnjához képest. Nem véletlen, hogy olyan számokat mondanak rá a kifejlesztőik. Szóval 2026-ban már nem lesz elég azt mondani, hogy fizesd csak ki majd 2028-ban leszállítjuk a hardvert, mert akkor vesznek helyette másikat.
-
CatPC
csendes tag
Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én azért megjegyeztem magamnak, hogy a Micron ilyen csúnyán dobta a halandó felhasználókat.

-
tibaimp
nagyúr
Magyarul majd szépen elkezdenek a VGA árak is még jobban kilőni, illetve akkor 2026/27-ben nem is jön ki újabb Geforce széria sem...Most kellene a konkurenciának résen lennie, hátha tudna egy kis piaci szeletet elmarni!
szerk:
PuMbA:
-
PuMbA
titán
Nem baj, legalább van esély, hogy az AMD jobban teret nyerjen és szorosabb legyen a helyzet

-
yericho800
aktív tag
Szerintem le is veszem a 3070 😅
Mire eladom jön a dragítás azt csillagászati áron vehetek kártyát..
veszek egy erősebb cpu inkább (3800x a jelenlegi) azt kalap -
Joczeek
addikt
Van egy eladó 1070-em. Lehet kicsit várok a meghirdetéssel...
Szóval el akarod majd adni ezüstáron, hogy helyette aranyáron vegyél másikat. Kohn bácsi wouldnt like this.
-
Alaaf Pi
őstag
Van egy eladó 1070-em. Lehet kicsit várok a meghirdetéssel...
Ha ai-ra adod el, most is sokat kaszálhatsz rajta.
-
Prosectura2
tag
Van egy eladó 1070-em. Lehet kicsit várok a meghirdetéssel...
-
Busterftw
nagyúr
Nem meglepo, kinai cegek berendeltek 2 millio H200-at 2026-ra.
"Nvidia has decided which H200 variants it will offer to Chinese clients and price them around $27,000 per chip, the sources said."
54 milliard dollar.. -
Alaaf Pi
őstag
"Ez már csak azért is fontos, mert 2026-ban igen erős konkurenciával néznek majd szembe, így ha nem tudnak kedvező szállítási időket produkálni, akkor a cégek máshol keresnek majd hardvert az adott feladatra."
Ki, mi, hol? -
Chaser
legenda
Ezek között a forgatókönyvek között nagyon extrém opciók is szerepelnek, mint például a hardverek közvetlen értékesítése a végfelhasználók felé, háztartásonként egy darab termék vásárlására limitálva, illetve a rendelési limitek bevezetése a kereskedőpartnerek felé.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Vicces képek
- Windows 11
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Poco X8 Pro Max - nem kell ide sem bank, sem akkubank
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Elektromos autók - motorok
- Fotók, videók mobillal
- További aktív témák...
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 4500 16/32/64GB RAM RTX 5050 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- PS4 Pro 1TB CUH-7216B fekete használt
- REFURBISHED és ÚJ - HP USB-C Dock G5 (5TW10AA) - 3x4K felbontás
- Audio-Technika ATH-M20x monitor fejhallgató, hibás
- Beszámítás! Apple Mac Mini 2023 M2 8GB 256GB számítógép garanciával, hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Megnéztem ez a GB207-et...hát RTX5050, azért az eléggé sovány, nem? (nekem a HTPC-ban van egy RTX5050, arra kiváló HDMI 2.1b)

: 

veszek egy erősebb cpu inkább (3800x a jelenlegi) azt kalap


