Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csixy

    addikt

    válasz kzs #732 üzenetére

    Az mkv conténer. Előfordulhat, hogy másfajta kodek kell hozzá.

    Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

  • tordaitibi

    veterán

    válasz kzs #732 üzenetére

    Talán valami videodriver gond, mert mindegyik lejátszó produkálja a hibát.
    Valamint (igaz hogy windows alatt) sokszor segített a kimeneti meghajtó változtatása.

    Volt egy kis időm, remélem nem untatok vele senkit, néhány formátum procihasználatát megnéztem.
    Intel N3150 soc

    mp4 18% mindennel
    mpeg2 felbontástól függően 8-28% mindennel
    quicktime(mov)13771kbps vlc, smplayer 33% a beépített mpv mediaplayerrel nézhetetlen, 100%
    WMV vlc smplayer 18% mpv100% nézhetetlen
    mkv h264/4911kbps-ac3 vlc33% smplayer23% mpv100% nézhetetlen
    mkv h264/6474kbps-aac vlc27% smplayer27% mpv100% nézhetetlen
    mkv h264/15408kbps-aac vlc23% smplayer23% mpv100% nézhetetlen
    avi vlc45% de nézhetetlen, 5 másodpercenként akad smplayer45% mpv itt remekel, 24% és tökéletes
    mkv vlc33% smplayer21% mpv 100% nézhetetlen, egy régebbi killa_sample, a madaras

    Mindegyik video 1920x1080 FHD felbontású, kivéve az AVI, az 720 és néhány régi mpeg kisfelbontású.
    Régebbi, gyatra felbontású videók 10% alatt futnak.

    Konklúzió nulla, hacsak nem az hogy az mpv, vagyis a rendszer nincs rendesen felkodekezve, ezért marad alul.

    Nálam szintén gondok voltak az smplayerrel, a beállításokban be kellett állítanom a video hardveres gyorsítását és a teljesítmény fülön a dekódolást 2 szálra.
    Így 70-80% helyett 10-30% között eszi a procit.
    VLC-vel nem volt gond alaphelyzetben de én nem szeretem, SMPlayer párti vagyok.

    Valaki segítene, a képen mi a video-linux és a video-mesa?
    Amíg telepítve voltak, addig megbolondult az egérkurzor, de most egyáltalán milyen videodriver van?

Új hozzászólás Aktív témák