- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Gamepad
- IGP nélküli processzorokkal készül az Intel és az AMD
- Pokoli repetát hoz az új GeForce driver
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Sony MILC fényképezőgépcsalád
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Milyen notebookot vegyek?
- TCL LCD és LED TV-k
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
-
PROHARDVER!
A Linux Mint bemutatása
Új hozzászólás Aktív témák
-
totyax
aktív tag
válasz
#16820480 #52 üzenetére
Kösz, nyilván így van, de mint kiderült a gnome szórakozott velem, mert elrejtette amit nem kellett volna
A synaptic szerint a Mobloquer könyvtárstruktúra ez. Függőségei sem tűnnek vészesnek.
A beállításaiban megadott könyvtárak meg ezek. Csak a legutolsó sort írtam át, eredetileg kdesudo volt ott.
Minden oké rajta, kivéve a file/manage backup/create backup nem működik. Mivel túl sűrűn nem változtatom (soha többé) nem nagy gond, persze ha valaki...
-
válasz
#16820480 #30 üzenetére
Mondjuk hibák előfordulhatnak, hiszen a xorg-edgers tárolóba a nagyobb volumenű tesztelésre szánt csomagok mennek ki. Viszont pár órán belül javítani szoktak ilyesmi hibákat, addig meg max. vissza állok egy előző állapotra.
Ez rendben is van, de szerintem Larsnak most az a legfontosabb, hogy működjön normálisan a rendszer, ne legyen egeres problémája. Ha minden jól megy a mostani kernellel, akkor az már bőven jó.
De ha fizettek nekem egy gyorsabb netet, akkor szívesen beteszem a tárolómba a mindenkori legfrissebb, stabilnak mondható kernelt, és mindenki jól jár.
Csinálnék én is egy olyan csomagot, ami mindig a legfrissebb verziótól függne.(#31) Lars: szinte semmi komoly nem történhet, mert a régebbi kernellel is betudnál bootolni egyszerűen.
-
válasz
#16820480 #28 üzenetére
Nálam a xorg-edgers tároló miatt nem volt még probléma, legalábbis mostanában tutira nem. Ettől függetlenül persze nem mindenkinek ajánlott felvenni, de ha alapból gond van, akkor egy próbát megérhet. Nálam elsődlegesen azért is volt érdekes, mert még Karmicnál, nyílt meghajtó használata mellett egy csomó képi hiba jelentkezett. Mostanra már az újabb kernelnek és xorgnak hála, frankó minden.
Amúgy meg szeretem követni a fejlesztéseket, és a kernelben rengeteg minden van, meghatározó része egy disztribúciónak.Sajnos olyan tároló nincsen, amiben a kernel külön benne lenne, legalábbis nem tudok róla. Bár való igaz, hogy nem frissül így magától, de ha egyszer megy minden normálisan, akkor miért kellene frissíteni?
-
válasz
#16820480 #26 üzenetére
Írt nekem privátban közben. Én nem a tároló felvételét írtam le neki, hanem egyszerűen a legújabb kernel letöltési linkjeit adtam meg, GDebivel feltudja tenni őket szépen sorban. A legújabb verza a 2.6.34-5.14 lenne. Most néztem egyébként, hogy a 2.6.35-1.1 is készülget, de még nem lehet letölteni. Mondjuk ettől függetlenül én már használom az Ubuntu patch-ek nélkül is. Notin eddig ez a legjobb, mert 32-essel fagyott, 34-essel meg a hanggal voltak problémák, ezzel most semmi.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux Mint-et használó kezdők és haladók valamint a még csak azzal ismerkedők számára.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját! -> [link]
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Hardcore café
- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
- Gamepad
- IGP nélküli processzorokkal készül az Intel és az AMD
- ASZTALI GÉP / ALKATRÉSZ beárazás
- Pokoli repetát hoz az új GeForce driver
- Gurulunk, WAZE?!
- AliExpress tapasztalatok
- Okos Otthon / Smart Home
- További aktív témák...
- ROBUX ÁRON ALUL - VÁSÁROLJ ROBLOX ROBUXOT MÉG MA, ELKÉPESZTŐ KEDVEZMÉNNYEL (Bármilyen platformra)
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Bontatlan - BATTLEFIELD 1 Collectors Edition - Játékszoftver nélkül
- Microsoft licencek KIVÉTELES ÁRON AZONNAL - UTALÁSSAL IS AUTOMATIKUS KÉZBESÍTÉS - Windows és Office
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad L380 - i5-8GEN I 8GB I 256SSD I 13,3" FHD / MT I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- Csere-Beszámítás! Gigabyte Aorus Elite RX 9070 XT 16GB Videokártya! Bemutató darab!
- Csere-Beszámítás! Felsőkategóriás számítógép PC Játékra! I9 13900KF / RTX 4080 / 32GB RAM / 1TB SSD
- Lenovo S10-2 Intel Atom retró csajszis netbook eladó
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X 16/32/64GB RAM RTX 4060Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest