Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz Sanyi.mTs #12870 üzenetére

    Szerintem ezt az egészet hagyjad Linux alatt. Pont ez a Linux egyik legnagyobb előnye, nem szaladsz bele aktív kártevőbe, nem kell vírusirtónak meg mindenféle security hülyeségnek a háttérben futni, nem ezekre mennek el a gép erőforrásai. Plusz a szabad erőforrások kezelése is hatékonyabb, memóriakezelés, nem olyan lassúak a fájlrendszerek, mint az NTFS, hanem sokkal gyorsabbak, a kernelnek jobb a lemezcache-elése, nem kell a háttérben Windows Registry adatbázissal zsonglőrködni, ez pedig végeredményben abban nyilvánul meg, hogy a Linux disztrók sokkal gyorsabban, gördülékenyebben működnek, gyorsabb bootidő és leállási idő, gyorsabb alkalmazásindítási idő (pl. böngészők, irodai csomag), kevesebb lag, vajsimább az egész futása, még gyengébb gépen is, mint a Win8.1-10.

    Ha nagyon kéne ilyen funkció, akkor én terminálos scripttel oldanám meg, ami az nmap paranccsal feltérképezné a helyi hálózaton lévő gépeket, és kilistázza őket, esetleg egy mentett állapothoz képest ha van változás, akkor jelez. De ezt a megoldást kezdő felhasználóként tető alá hozni nem könnyű, pár sor, de elég jól kell hozzá tudni programozni.

    Ha megpróbálkoznál vele, itt van leírás az nmap-hoz, de némileg elavult, még net-tools csomagból használja az ifconfig parancsot, mikor már az ip addr parancsot kell helyette használni.

    Továbbá ilyen megoldásoknál az is lényeges lenne, hogy írjátok meg milyen Mint-et használtok. Tudom, Mint topik, és ebből az ember azt hinné, hogy egyértelmű, de párhuzamosan fut több támogatott verzió, plusz LMDE, ezek mindegyike többféle asztali környezettel is letölthető, Cinnamon, Mate, Xfce. Valószínű a legtöbb ember a Mint 20 Cinnamont használja, mert a legfőbb verzió most, de ez nem magától értetődő, látóasszonnyságot igényel a tippelgetése.

Új hozzászólás Aktív témák