Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz CPT.Pirk #26238 üzenetére

    Nah most ennyi erővel amiket ide leírtál az Arch-ra alapuló rolling disztrókról ugyanezt el lehet mondani a Chakrára is.
    Még mielőtt véglegesen áttértem windózról Manjarora, a Chakra ottmaradt a gépemen majdnem egy évig. Tehát úgy nézett ki, hogy gép indításnál bejött a GRUB, és volt egy Chakra, meg egy Windoge 7.

    Nos a Chakrát (nem azért mert chakra, csak még nem határoztam még el annyira magam linux felé) nem nagyon használtam, így nem is frissítettem. Egy 2012-es telepítés volt a gépen, a Manjarot meg olyan szeptember végén, október eleje körül raktam fel.

    Még mielőtt ez megtörtént, elindítottam a Chakrát, hogy na majd most akkor ez lesz default OS. Ebben még bundle manager volt, értelemszerűen visított a rendszer a frissítésért, nyomtam a parancsot terminálban és valami hibával elszállt a frissítés. Már nem tudom mi, mert rég volt, de nem lehetett frissíteni. Arról nem is beszélve, hogy a bundle manageres programok (az összes GTK-s) is kinyiffantak, bár elindítani még el lehetett, de hozzáadni, vagy frissíteni már nem.

    Így ott voltam kezdőként egy olyan rendszerrel, amivel semmit nem lehetett kezdeni, pedig nem volt több egy évesnél az utolsó frissítés.
    Egyetlen megoldás lehetett, az új ISO felrakása. Csak hát végül Manjaro lett.

    Szóval a Chakra ugyanúgy bekrepál ha nincs frissítve folyamatosan. Persze lehet Te meg tudtad volna oldani, lehet hogy nem. De egy abszolút kezdő halálbiztos hogy nem.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Új hozzászólás Aktív témák