Hirdetés
- Fujifilm X
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Vezetékes FÜLhallgatók
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Melyik tápegységet vegyem?
- Computex 2026: nehéz volt visszahozni a Ryzen 7 5800X3D-t
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Milyen nyomtatót vegyek?
- Milyen széket vegyek?
- VR topik
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
l1k3_1t
tag
Szerintem az lesz a megoldás, ha 2052-ig bezárólag bejelentenek 1-2 évre megjelenő Assasssin's Creed és Far Cry játékokat. Ettől majd a befektetők lelkesedése megnő, és az árfolyam majd kilő.
Ja nem?! Ezt már próbálták, és csak tüneti kezelése volt a problémának?! Na nee.... Nem gondoltam volna. (írtam cinikusan, és szemét)
Addigra megjön a GTA 6?
-
Tasunkó
őstag
Akkor jól tudtad, lehet fekete is, de afroamerikai is. Akkor lesz gond a szóhasználatoddal, amikor az egyik szamuráj fehérben lesz, a másik feketében, amit a szamurájfilmekben gyakran szoknak alkalmazni. John Woo például szerette a gonoszt fehérbe öltöztetni, és remélem nem gondoltál olyat, hogy Yasuke gonosz, csak azért mert afroamerikai. Szóval jómagam a biztosra megyek, afroamerikai, annak mindenki örül.
-
kilua
őstag
Kilóg a lóláb az lehet, de ezek megengedhető veszteségek, ha sikerül rasszistátalanítani vele a világot. A történelmet a győztesek írják, és ha nem voltak amerikában, attól még lehetnek. Nem venném el tőlük a jogot, hogy minden afroamerikai egyszer láthassa Amerikát, csak azért mert nem ott született.
Azzal hogy a rasszizmus rossz egyet értek, de azt még mindig nem sikerült megértenem mióta lett rasszista például ha valaki azt mondja hogy "black lives matter"
-
anulu
félisten
"hogy mindenhol mindenki rasszista"
pedig nem tudtad, hogy de?

-
Busterftw
nagyúr
Azert sem csak azert hordultek fel, emlitettem en is a tortenelmi pontatlansagokat.
Ezert mondom, elszartak a piaci felmereset. De nem csak Japanrol van szo, globalisan is szarok voltak az eladasok. Azert az meg hatalmas strech, hogy mindenhol mindenki rasszista.
-
Tasunkó
őstag
Kilóg a lóláb az lehet, de ezek megengedhető veszteségek, ha sikerül rasszistátalanítani vele a világot. A történelmet a győztesek írják, és ha nem voltak amerikában, attól még lehetnek. Nem venném el tőlük a jogot, hogy minden afroamerikai egyszer láthassa Amerikát, csak azért mert nem ott született.
-
kilua
őstag
Úgy tudom a fekete az elég rasszista kifejezés, vagy legalábbis a szürke tartományban van, az afroamerikai a helyes

#31 Gyuri27 Igen, láttam ilyen meggyőző videókat a jutubon, egy avantgárd olasz szobrász gumiszobraival alátámasztva. De még nem az első korabeli japán gumiból, hanem az 1970-es olasz anyagból. Én is csináltam gyurmából Árpád vezért, hogy Robin Hoodot leütötte bézbózütővel, mégsem igénylek hozzá játékfejlesztőcéget.
Nem tudom, olyanokra mondani hogy afroamerikai akik életükben nem voltak Amerikában nagyon kilóg az a bizonyos lóláb.
Akkor a fehér is "rasszista" szó lenne 🤔
-
Tasunkó
őstag
Úgy tudom a fekete az elég rasszista kifejezés, vagy legalábbis a szürke tartományban van, az afroamerikai a helyes

#31 Gyuri27 Igen, láttam ilyen meggyőző videókat a jutubon, egy avantgárd olasz szobrász gumiszobraival alátámasztva. De még nem az első korabeli japán gumiból, hanem az 1970-es olasz anyagból. Én is csináltam gyurmából Árpád vezért, hogy Robin Hoodot leütötte bézbózütővel, mégsem igénylek hozzá játékfejlesztőcéget.
-
Gyuri27
félisten
A fehérek a kereszténység terjesztésével csaknem behálózták japánt. Mivel rájöttek a japánok a gyarmatosító praktikákra amiatt beszüntették a keresztény vallást, és tízezrével főzték meg elevenen, illetve feszítették keresztre a japán keresztényeket. Volt egy meghatározó fehér eredetű kapcsolat a történelmi korszakukban, és fehér jelenlét is, emiatt nem fura. Míg az afroamerikaiaknak nem voltak ilyen ambícióik, így nem tipikus a jelenlétük. Könnyen lehet, hogy a történelmi Magyarországon is volt valahol egy darab afroamerikai jobbágy, mégis fura lenne az afroamerikai Rózsa Sándor bézbózütővel szögedi tájszólással.
Persze ha egy lett volna és senki nem tud róla az nem érdekes. De ha egy lett volna akit Mátyás pl maga mellé vesz házat (rangot) kapva és még harcol is. Mindjárt más a helyzet. Azaz kb ugyanaz mint most.
Véglegesen sose lettek kitiltva japánból, bár volt rá passzus. Igaz tevékenységük csak Nagaszakira korlátozódott tömegesen.
A magyar történelem azért is más mert mi valóban s 1000 színű nép és kultúra vagyunk. Már Árpádtól kezdve (előtte is) hiszen árpáddal nam csak magyar törzsek jöttek be. Majd kunok, taljánok, svábok, tótok, vikingek és még sok mindenki más jött ment, letelepedett házasodott sokasodott. -
kilua
őstag
A fehérek a kereszténység terjesztésével csaknem behálózták japánt. Mivel rájöttek a japánok a gyarmatosító praktikákra amiatt beszüntették a keresztény vallást, és tízezrével főzték meg elevenen, illetve feszítették keresztre a japán keresztényeket. Volt egy meghatározó fehér eredetű kapcsolat a történelmi korszakukban, és fehér jelenlét is, emiatt nem fura. Míg az afroamerikaiaknak nem voltak ilyen ambícióik, így nem tipikus a jelenlétük. Könnyen lehet, hogy a történelmi Magyarországon is volt valahol egy darab afroamerikai jobbágy, mégis fura lenne az afroamerikai Rózsa Sándor bézbózütővel szögedi tájszólással.
Ha Magyarországon vagy Japánban lett volna fekete a középkorban miért lett volna amerikai?
-
Tasunkó
őstag
A fehérek a kereszténység terjesztésével csaknem behálózták japánt. Mivel rájöttek a japánok a gyarmatosító praktikákra amiatt beszüntették a keresztény vallást, és tízezrével főzték meg elevenen, illetve feszítették keresztre a japán keresztényeket. Volt egy meghatározó fehér eredetű kapcsolat a történelmi korszakukban, és fehér jelenlét is, emiatt nem fura. Míg az afroamerikaiaknak nem voltak ilyen ambícióik, így nem tipikus a jelenlétük. Könnyen lehet, hogy a történelmi Magyarországon is volt valahol egy darab afroamerikai jobbágy, mégis fura lenne az afroamerikai Rózsa Sándor bézbózütővel szögedi tájszólással.
-
Gyuri27
félisten
Szamit a kontextus es a jatek.
A Nioh sikeres volt Japanban is, mit akarsz mondani?AC: Origins es Odessey sikeres volt, megsem "feher ember" volt benn.
Pontosan errol van szo, akinek nem tetszik nem veszi. Ez az elorendelesek es a trailerek alapjan a tobbsegnek nem tetszik.
Jobban kellett volna felmerni a piacot, errol is van egy csomo poszt, hogy az Ubisoft kb szart bele.A japánok se azért höbörögtek mert Yasuke az egyik karakter és fekete. Hanem egyéb törtébnelmi pontatlanságok miatt. De ebből van bőven az originsbe, valhallába, odysseyben is. De volt a niohba és a got-ba is.
-
myckey
veterán
Szamit a kontextus es a jatek.
A Nioh sikeres volt Japanban is, mit akarsz mondani?AC: Origins es Odessey sikeres volt, megsem "feher ember" volt benn.
Pontosan errol van szo, akinek nem tetszik nem veszi. Ez az elorendelesek es a trailerek alapjan a tobbsegnek nem tetszik.
Jobban kellett volna felmerni a piacot, errol is van egy csomo poszt, hogy az Ubisoft kb szart bele.Odyssey az " fehér ember " volt...vagy valamit lehagytam ?
-
Busterftw
nagyúr
Ebben nincs. Másban viszont igen. A nioh 1-2 kapcsán semmi hiszti nem volt. Bezzeg ha az ubi csinál hasonlót ömlik a sok okosság. Mint írtam a GoY kapcsán is kezdődik a szarcunami. Mert ugye ez meg nő. És különben is a furulya az oké a szamiszen meg szar. Ennyit erről. Amúgy akinek nem tetszik nem veszi.
Szamit a kontextus es a jatek.
A Nioh sikeres volt Japanban is, mit akarsz mondani?AC: Origins es Odessey sikeres volt, megsem "feher ember" volt benn.
Pontosan errol van szo, akinek nem tetszik nem veszi. Ez az elorendelesek es a trailerek alapjan a tobbsegnek nem tetszik.
Jobban kellett volna felmerni a piacot, errol is van egy csomo poszt, hogy az Ubisoft kb szart bele. -
Gyuri27
félisten
Ebben nincs. Másban viszont igen. A nioh 1-2 kapcsán semmi hiszti nem volt. Bezzeg ha az ubi csinál hasonlót ömlik a sok okosság. Mint írtam a GoY kapcsán is kezdődik a szarcunami. Mert ugye ez meg nő. És különben is a furulya az oké a szamiszen meg szar. Ennyit erről. Amúgy akinek nem tetszik nem veszi.
-
Busterftw
nagyúr
Japanban "novellakent" adott ki konyvet amit nyugaton "tortenelmi konyvkent" arul.
Gondolom nem kell magyarazni miert.A lenyeges kulonbseg, hogy Williams Adams benne van a jatekban, mint main character?
-
Gyuri27
félisten
Nem tudom ki ő. De gondolom japánban a képregényeket mangákat nem ő csinálja. Érdekes, hogy Adamsen senki nem háborodik fel. Pedig ugyan abban a korban éltek japánban, minimális különbséggel. Ugyanúgy külföldi volt. Egyetlen különbség, hogy az egyik fehér volt a másik fekete.
-
Dɨngodilɇ
csendes tag
Ha kicsit utána olvasol ettől többre vitte.
De mindegy is mire vitte. Abban az időszakban név nélküli alja parasztok is lehettek tábornokok, damiók sőt még Taikó is paraszt volt.Busterftw: hagyjuk már. Iga és a környék lakossága a nindzsák/sinobik többsége is kínai bevándorló vagy azok leszármazottaik voltak. Azon miért nem megy a sirás?
A történelemhamisító Thomas Lockey-től inkább ne olvass semmit.
-
Tasunkó
őstag
A sweet baby előkészítette a cuccot a Tencentnek. Megveszik, kicserélik a skineket és visszaugrik a részvényárfolyam. Mondjuk a bézbózütőt is ki kellene, de végülis a változások nem kívánnak nagy zsenialitást, elég csak a józan eszükre hallgatni.
-
nubreed
nagyúr
-
anulu
félisten
-
Ribi
nagyúr
-
anulu
félisten
-
Ribi
nagyúr
a gond az, hogy egy ilyen kategóriájú játék összepakolása, még ha futószalagon is megy, akkor is jópár év. a Suicide Squad: KTJL-et is évekkel ezelőtt kezdték összerakni, ill az SW: Outlaws-t is. változott annyit a világ, hogy amikor megjelent, akkorra lett az irány zsákutca. ill sokan már a puszta SBI érintettség miatt is skipelnek egy játékot. van egyéb más a piacon.
ami most történik, az a játékokban évekkel később hoz változást. már, ha a stúdió túléli...Ezek a trendek sem most indulnak, csak most látjuk az eredményüket.
De majd jön az SBIv2 aztán lesz még lentebb is. -
anulu
félisten
a gond az, hogy egy ilyen kategóriájú játék összepakolása, még ha futószalagon is megy, akkor is jópár év. a Suicide Squad: KTJL-et is évekkel ezelőtt kezdték összerakni, ill az SW: Outlaws-t is. változott annyit a világ, hogy amikor megjelent, akkorra lett az irány zsákutca. ill sokan már a puszta SBI érintettség miatt is skipelnek egy játékot. van egyéb más a piacon.
ami most történik, az a játékokban évekkel később hoz változást. már, ha a stúdió túléli... -
Victorio
aktív tag
Ez majd szép mintapéldaként szolgál a többi játékfejlesztő stúdiónak, hogyha jön a Blackrockos/Sweet Baby Inc-es ember a táska pénzzel, hogy tessen megérzékenyíteni a játékot akkor mit kell neki mondani ha profitot is akarnak.
Más kárából tanul az okos. -
myckey
veterán
Csak a MS-t ne. Láttuk mennyire lesz jó vége annak, ha ők felvásárolnak különböző cégeket. Bár a Tencent sem jobb a nagy kínai befolyással. Ha esetleg a Tencent vásárolja ki teljesen akkor onnantól kezdve minden UBI játék egyben kínai spyware lesz, egyenesen becsatornázva a kínani kommunista karhatalom hatóságaihoz.
ehhez nem értek
De szólni kell a felvásárlónak, hogy volna pár "ős" cím, azokat lehetne élesztgetni. -
nubreed
nagyúr
Csak a MS-t ne. Láttuk mennyire lesz jó vége annak, ha ők felvásárolnak különböző cégeket. Bár a Tencent sem jobb a nagy kínai befolyással. Ha esetleg a Tencent vásárolja ki teljesen akkor onnantól kezdve minden UBI játék egyben kínai spyware lesz, egyenesen becsatornázva a kínani kommunista karhatalom hatóságaihoz.
-
myckey
veterán
-
GreatL
őstag
Vagy kivásárolják, vagy ki... rúgják az embereket és bezárják a céget. Multikulturális, színes-szagos fejlesztők multikulturális, színes-szagos termékei.
-
myckey
veterán
Odyssey is "patika" volt, sőt...
Van jó játéka az UBInak, nem is egy. Nem is kell ezer meg ezer évet visszakanyarodni.

Túl sok és hangos a károgó, ez van. ( persze, lehet, bizonyos kereteken belül )Másik oldalról, amit láttam az AC Japóból, nekem sem tetszik, pedig az Originst és az Odyt rommá játszottam.
-
Busterftw
nagyúr
Ha kicsit utána olvasol ettől többre vitte.
De mindegy is mire vitte. Abban az időszakban név nélküli alja parasztok is lehettek tábornokok, damiók sőt még Taikó is paraszt volt.Busterftw: hagyjuk már. Iga és a környék lakossága a nindzsák/sinobik többsége is kínai bevándorló vagy azok leszármazottaik voltak. Azon miért nem megy a sirás?
Nem tudom, nem az kerult a jatekba, mit akarsz mondani?
Szarul valasztottak, az userek tobbsegenek nem tetszik, ennyi.Hirek szerint nagyon keves elorendeles volt.
-
Gyuri27
félisten
Ha kicsit utána olvasol ettől többre vitte.
De mindegy is mire vitte. Abban az időszakban név nélküli alja parasztok is lehettek tábornokok, damiók sőt még Taikó is paraszt volt.Busterftw: hagyjuk már. Iga és a környék lakossága a nindzsák/sinobik többsége is kínai bevándorló vagy azok leszármazottaik voltak. Azon miért nem megy a sirás?
-
anulu
félisten
Volt benne az is. De basszus ami a Shadow körül ment az már vicc. Holott ha az ember kicsit utána olvas az a pali élt és sokra is vitte. De hogy elkerüljem a vitát már a Ghost of Yötei-be is bele álltak. Kegyetlen egy buta világot élünk. Mindegy mit csinálsz az nem lesz jó. És nyilván akik hangosan kiabálnak, szarnak szapulnak azoknak van igaza. Miközben ezen kivül semmit nem tudnak.
ja, sokra vitte... mutogatták, mint érdekesség

mondjuk, amit a lerombolt Torii kapuval műveltek, ott nem csodálom, hogy a japánok elküldték őket a fenébe.
-
Busterftw
nagyúr
Volt benne az is. De basszus ami a Shadow körül ment az már vicc. Holott ha az ember kicsit utána olvas az a pali élt és sokra is vitte. De hogy elkerüljem a vitát már a Ghost of Yötei-be is bele álltak. Kegyetlen egy buta világot élünk. Mindegy mit csinálsz az nem lesz jó. És nyilván akik hangosan kiabálnak, szarnak szapulnak azoknak van igaza. Miközben ezen kivül semmit nem tudnak.
Szerintem pont ott jogos. Az AC Origins-nel nem akadt ki senki.
Mindenkinek nem lehet megfelelni, de a tobbsegnek meg lehet felelni, lasd AC: Origins.
-
Gyuri27
félisten
Volt benne az is. De basszus ami a Shadow körül ment az már vicc. Holott ha az ember kicsit utána olvas az a pali élt és sokra is vitte. De hogy elkerüljem a vitát már a Ghost of Yötei-be is bele álltak. Kegyetlen egy buta világot élünk. Mindegy mit csinálsz az nem lesz jó. És nyilván akik hangosan kiabálnak, szarnak szapulnak azoknak van igaza. Miközben ezen kivül semmit nem tudnak.
-
.LnB
titán
Szerintem az lesz a megoldás, ha 2052-ig bezárólag bejelentenek 1-2 évre megjelenő Assasssin's Creed és Far Cry játékokat. Ettől majd a befektetők lelkesedése megnő, és az árfolyam majd kilő.
Ja nem?! Ezt már próbálták, és csak tüneti kezelése volt a problémának?! Na nee.... Nem gondoltam volna. (írtam cinikusan, és szemét)
-
anulu
félisten
kő keményen megdolgoztak azért, hogy ilyen helyzetbe kerüljenek.
-
nubreed
nagyúr
....a Guillemot-család (az alapítók) azt fontolgatják, hogy mihez kezdjenek a szebb napokat megélt Ubisofttal...
Pedig ez egyszerű, nem kell ezen gondolkozni. Jobb játékokat kéne csinálni és azt nem a "modern" közönség számára. Minden előzetes híreszteléssel szemben, ők még mindig túlnyomó kisebbségben vannak, bár nekik a leghangosabb a hangjuk a neten. (Nem érdekel ha nem leszek népszerű ezzel a hsz. -emmel a PH-n is jelenlévő kisebbség szemében).
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- LG UltraGear 34GS95QE OLED Monitor! 3440x1440 / 0.03ms / 240Hz / FreeSync / G-Sync! BeszámítOK!
- Eladó Apple iPhone 14 Pro Max 256GB fekete / 12 hó jótállás
- 27% - Lenovo LOQ i5-14400F / 32GB DDR5 / 1TB SSD / RTX 5060! BeszámítOK!
- 13-14" Új és használt laptopok , üzletitől a gamerig , kedvező áron. Garanciával !
- GAMER PC! Intel i7-14700 / RTX 4090 / 32GB DDR5 / 1TB NVMe / 1000w Gold! BeszámítOK
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest



