Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • shiver

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nem biztos, hogy jo topicba irok, de nem tudom meghatározni a hiba okát.
    A Windowsom mostanában furcsaságokat csinál, szükségem lenne egy kis szakértelemre.

    24 órája telepitettem fel egy XP SP1-est, aztán gyorsan leszedtem hozzá mindenféle update-et, és felfrissitettem SP2-re. Az első hibaüzenetek tök spontán jöttek, igazából nem is értettem őket, s mivel nem volt látszólag hatásuk nem izgattam magam.Megszoktam hogy a windows egy tökéletlen program.
    Telepitgettem a progikat sorban aztán egyszer csak többet nem indult el az IE ( IE has encountered a problem and needs to close.) Azután ezt több progival is eljátszotta, pl outlook, total commander.

    Előzmények: SATA-s Maxtor winyom megsült, total KO. Ezutan masik winyomat leformaztam, ra egy uj windows, am ez sokadszorra sem volt működö képes. 1-2 nap alatt eljutott olyan szintre hogy semmilyen progi nem indult, végül már be sem engedett. A mostani jónak tünt am mint feljebb irtam ez is halálán van.
    A probléma kapcsán eszembe jutott 2 dolog korábbról, az egyik hogy a DVD irommal nem lehet irni. Olvasni tud, csak irni nem. Mas gepben tökéletesen működik az irás. Másik érdekesség, hogy egyszer elkezdett füstölni egy ellenállás (?) a power, reset, hdd led stb csatlakozok közelében. Gyorsan kikapcsoltam, majd mikor elmult a füst tettem egy próbát, és lám működött. Ez fél éve volt azóta semmi probláma nem volt a lappal, annak ellenére, hogy láthatóan fekete és olvadt az az ellenállás.

    Most viszont halmozodnak a problámák, eleinte virusra gyanakodtam, mert kiirt az avast olyanokat, hogy worm: Tenga... de lehet hogy hardware hiba (is) állt elő. Vajon mi okozhatja, hogy a windowsom par nam után teljesen meghal? Memória, alaplap? vagy szoftveres hiba csak?

    A gép: Epox 8RDA3+, Barton 2500+, 2x512MB Kingston +256MB Geil DDR RAM, Maxtor 160GB SATA ( ez sült meg), Seagate 120GB IDE. A gép nincs húzva, 1-2 plussz ventivel el van látva, és nyitva van a ház,igy melegedés kizárva szerintem.

    Pliiz segitsetek!

Aktív témák