Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • modder

    aktív tag

    válasz Lacces #2551 üzenetére

    Hali, nagyjából jó, amiről beszéltek, de kicsit össze vagytok zavarodva.

    Azt mondjátok, hogy "ha változtatsz a kódon, a JIT csak azt fordítja újra". De ehhez előbb nyilván bytekódot kéne generálni, szóval ez a példa nem jó.

    A jvm interpreterként működik: veszi a bytekódot, és sorról sorra megfeleltetni egy-egy gépi utasításnak vagy jvm-beli utasításnak. Ilyen a PHP is, a python is, az összes interpretált nyelv.

    Amitől a JVM-et Hotspot-JVM-nek hívják az a JIT, ami az alábbi tulajdonságot aknázza ki:
    Általában elmondható, hogy egy program a futása során az idő 90%-át a programrészek (függvények) 10-20%-ában tölti el.

    és ebből jön a JIT működése:
    A JVM futtatja a kódot, statisztikákat készít róla futás közben (profiling). Megtalálja ezt a 10%-ot, ahol a program a futása során a legtöbb időt tölti, majd ezeket a kódokat direktbe lefordítja a célgép gépi kódjára, majd beszúr egy ugrást az eredeti bytekódba (természetesen a memóriában, a .class fájlokba nem ír semmit), hogy most onnantól a gépi kódos rész fut.

    Az optimalizálás pl. abban nyilvánul meg, hogy a JVM látja, mik azok a feltételek, amik sok-sok lefutás után sosem teljesülnek vagy mindig teljesülnek, és úgy fordítja az adott kódrészletet gépi kódra, hogy ezeket a feltételeket alapból igaznak vagy hamisnak veszi
    Például egy if-else ág mindig csak egyik fele igaz, akkor úgy fordítja le a kódot, hogy ki is hagyja a feltételvizsgálatot. Természetesen folyamatosan figyeli ezeket az előfeltételeket, és ha van 1 eset, amikor mégis lefutna a kioptimalizált rész, akkor az eredeti bytekódot futtatja interpretált módban.

    Szó sincs arról, hogy mindent gépi kódra fordít.

    Remélem tisztáztam :)

    Szerk:
    még annyi, hogy ezek mind a program 1-1 futása során történnek. nincsen olyan, hogy a futását befejező program gépi kód részeit valahová elmenti, és ha újra futtatod, akkor azokat betölti. ezek mint just-in-time egy-egy futás alkalmával történő változtatások. ( ezt azért mondom, mert régen én így képzeltem :D)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák