Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rollah

    csendes tag

    Ma kapom meg, ha futár végre megérkezik. :) :))

    Pár kérdés:
    USB-n keresztül lehet netezni vele?
    Miért jó a szilikonos tok? Csak a hátulja védelme érdekében? Mert akkor inkább varratok hozzá puha tokot, ugyanis zsebben a szilikonos szerintem vastagítja + nem csusszanthatod ki olyan egyszerűen.

    Nekem elsősorban wifi-re kell, illetve mutatni egy leendő kuncsaftnak a referenciafotókat, stb. Esetleg unalmamban filmnézésre. Volt már a kezemben pár PDA, sőt sajátom is volt, de nem éppen jó. Lassú szoftver, vastag felépítés, kevés akku... :W

    Zenére van egy 2nd gen. iPod shuffle. :C
    Kb. 14 órát bír egy töltéssel, bárhova felcsíptethető, általában póló aljára vagy nadrágzsebbe szoktam felrakni.
    Igaz, hogy díjazásként kaptam, de jobban örülök, mintha valami kijelzős lejátszó lenne (bár van egy régebbi noname olyan is), mert legalább nem eszi az akkut. Kis helyen elfér, nem kényes, tölteni a saját dokkolójával kell, ami furcsamód a jack-en keresztül történik.
    Mondjuk egész egyszerűen lehet hozzá gyártani egy usb kábelből és egy 4 pontos minijackből, és akkor a dokkolót sem kell cipelni, már az sem nagy. :DD
    [Kép róla]

  • Rollah

    csendes tag

    "Device timed out."

    A mellékelt képeken lévő hibaüzenetekre van valakinek valami megoldása?
    A lényeg, hogy elkezdem feltenni a zenéket vagy videókat, stb., és egyből kiírja az alábbiak egyikét.

    [Kép1]
    [Kép2]

    Zsír új a Touch, semmi nem lett rajta mókolva, a boltból 1.1.4-es update-tel jött.

    [ Szerkesztve ]

  • Rollah

    csendes tag

    válasz kovis #903 üzenetére

    Na, azért csak kiderült a turpisság.
    Nemes egyszerűséggel nem volt mindegy, hogy előre vagy hátra dugom a számítógépbe az USB kábelt. :W :C
    Pedig elől-hátul USB 2.0 van mindhárom gépen, amiken próbáltam...
    Hihetetlen, hogy ilyen hülyeség miatt nem lehetett használni. :( No comment.

    [ Szerkesztve ]

  • Rollah

    csendes tag

    Touch vs iPhone érveim:

    Haverom iPhone-t használ régóta, én mégis Touch-ot vettem, mert:
    - telefonom van több is
    - wifi van mindekettőn
    - fotókat lehet nézni mindkettőn (nekem fontos a munkám miatt, hogy mutassak referenciaanyagot az ügyfeleimnek)
    - mindkettőn filmet is lehet nézni (fontos tényező, ahogy a fotóknál)
    - Touch-on is van már mail, maps, weather (mindhárom nagyon hasznos)
    - bluetooth-ot még a telefonomon is alig-alig használom, max. headset-hez
    - az iPhone kamera éppen annyira ratyi, mint mint bármely átlagos mobilé
    - ne fogyassza a GSM az akksimat, illetve ne fogyassza a médialejátszó a mobilomat (Mi van, ha épp a másik részre lenne nagyobb szükség, de a készülék lemerült?)

    Egy kis számolás:
    - 8GB iPhone - kb. 100-120.000 Ft

    Ezzel szemben:
    - 8GB iPod Touch - kb. 65.000 Ft
    - átlagos mobil bluetooth-szal, fényképezővel - 10-20.000 Ft
    - és ha kell a minőség, akkor átlagos fényképezőgép, a mobilokénál sokkal jobb képminőséggel (általában 2-5x nagyobb érzékelővel) és tudással - 20-30.000 Ft
    Összesen: kb. 95-115.000 Ft

    Tehát ugyanannyiért van egy jó telefonod, fényképeződ és médialejátszód wifi-vel.
    És ha valamelyik épp nem kell, otthon hagyod. :P

    Tény, hogy egy 10.000 Ft-os mobilt inkább viszek a strandra, mint egy 100.000 Ft-ost. :)
    Van profi fotóscuccom is (kb. 800.000 Ft mindenstül), mégis van egy 20.000 Ft-os p*csapöcsögtetőm, mert buliba, strandra, stb. nem vinném a drágábbat, mégha az utóbbi fele olyan minőséget sem nyújt az én szememmel nézve...

    iPod Touch kontra PDA, a tapasztalataim alapján (kb. azonos árkategória esetén):

    Pro
    - az Apple szoftvere 1-2 mp-n belül behozza bármely programot, míg a Windows-os PDA-knak ez akár 10-15 mp-et is igénybe vehet
    - a Touch kijelzője sokkal gyorsabb és szebb, a PDA-kon ehhez képest szinte élvezhetetlen egy videó
    - wifi-re csatlakozás gyorsabb az iPod-nál
    - 8GB beépített memória, kontra az átlag 512mb beépítetthez képest
    - a multitouch jóval megkönnyíti a kezelést
    - beépített fényérzékelő (a képernyő felett, a Touch balról szélétől kb. 16mm-re, felülről kb. 8mm-re), mely auto módban beállítja a képernyő fényerejét az adott fényviszonyokhoz
    - karcmentes kijelző
    - ütésálló kivitelezés
    - nagyobb akkukapacitás
    - fele vagy harmad olyan vastag csak, mint egy átlag PDA

    Kontra
    - az iTunes kissé nehézkes elsőre szinte mindenkinek, és külön fel kell telepíteni, míg egy PDA-ra egy Total Commander-rel vagy a Windows Intézővel is lehet másolgatni
    - a Touch-ra kevesebb program létezik, illetve sok felesleges nehézséggel jár azokat felinstallálni, míg egy PDA-ra sok száz hasznos cucc létezik, és nagyon egyszerű és gyors feltelepíteni őket

  • Rollah

    csendes tag

    válasz (Darkwood) #930 üzenetére

    Nos, ez valóban igaz, hogy karistolódik a háta, vagyis ezen a fémvázon eléggé meglátszik, de pl. a Mio P550-emnek is karcolódott anno a műanyag ház (igen, kevésbé láthatóan), illetve a Touch-csal szemben a kijelzője is.

  • Rollah

    csendes tag

    válasz Zirowe #937 üzenetére

    Én azt írtam, hogy nincs egyik hasonló árú PDA-ban sem 8GB. Nem azt, hogy bővithető-e...
    Mindenesetre egy 8 GB-os SDHC kb. 10 rongytól kezdődik, ami ugyebár drágítja a dolgot. Máris egy mínusz a PDA-nak. :))

    Na ja, egy doc/xml/txt és egy pdf olvasó-szerkesztő program néha jól jönne.

    Én amúgy abba untam bele, hogy egy notebook-ot cipeljek mindig magammal. A PDA-m pedig csak GPS-re volt igazán jó, rövid akkuélettartam, és külön övrerakható tok, vagy táska mélye (a méretei miatt). Szóval, nem annyira praktikus egyik sem, mint a touch.
    Egy hordozható notebook, ami elég kicsi lenne (belefér a fotóstáskámba), fotószerkesztésre/grafikára is használhatnám, méretes vinyója is van, az kb. 170.000 Ft-tól kezdődik. Na, ennyi nem volt kéznél ;), viszont netre minden nap szükségem lenne. Kicsit egyszerűbb zsebrevágnom a Touch-ot (ahol a PDA-m nem fért el - 18mm kontra 8mm :U), és csak előkapni, 1 gombnyomás, és már megy is, míg a notebook-ot kivenni a táskából, bekapcsolni, várni, stb... :)

    Most hétvégén egy hotelben is mennyivel egyszerűbb volt az esti séta előtt kikapni a zsebemből a lobbyban ahelyett, hogy levittem volna egy notebook-ot, bekapcs, helyetkeres a többi notebook-ozó közt :D, majd az 1 perces netezés után visszaslattyogni az emeletre, a hotel túlsó végébe, lerakni a gépet, és elindulni a városba.

    Ja, már varrtam hozzá puha tokot lencsetörlő kendőből (dupla haszon :DD). Persze stílusosan Apple jel ráfújva. :C

  • Rollah

    csendes tag

    válasz .-Cs0SzA-. #948 üzenetére

    Hát ez érdekes. Hogy sikerült összehoznod?
    Csak mert, láttam egy-két az alábbihoz hasonló videót, a haverom végigszánotta az övcsatja sarkán párszor az iPhone-ját, és ezek alapján elhiszem, hogy nem karcolódhat. Erre jössz te. :Y

    Karc teszt:
    http://www.youtube.com/watch?v=kzbxpSwDetk

  • Rollah

    csendes tag

    válasz EmThor #985 üzenetére

    Én 65.000-ért vettem zsír újan az electro-store.hu-n, de 59.000-ért is láttam budapesti cégnél, csak ők nem hozták volna házhoz.
    Most nézem, hogy electro-store.hu-n is már csak 57.500 ÁFÁ-val.

Új hozzászólás Aktív témák