Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ffodi

    veterán

    Végre volt egy szabad órám és rászántam magam a delid-re.

    Először is az alany:

    - 7820x, elég jó példány, 24/7-re 1,18V-on viszi a 4700 MHz-et.
    - A baj a szokásos: rendkívül rossz a hőátadás a die és a kupak között, ami betudható a gyenge minőségű gyári hővezető anyagnak. Komolyabb terhelésnél felpörögnek a ventilátorok a hűtőn teljes fordulatra, a maghőmérsékletek mégis 90°C+-on tanyáznak...

    Előzmények:

    - 7820x gyári állapotában + MX2 paszta a CPU és a hűtőborda között.
    - Hűtés Noctua NH-D14 3 combos ventivel
    - CPU beállítások: 4700MHz@1,18V, MESH 3GHz@0,96V

    Az alább látható teszt egy mezei 10 körös (AVX mentes) Linx. Jól látható, hogy 1-2 mag hőmérséklete már karcolja a 100°C-ot. Emellett, -ami a képen nem látható- a teszt alatt folyamatosan (legalábbis a terhelési ciklusok alatt) 100%-on pörgött mind a 3 CPU ventilátor.

    Delid:

    A kupaktalanítást egy RockitCool 99-cel végeztem. Egyszerű, ámde jól megmunkált kis szerkezet, gond nélkül tette a dolgát (na meg megjött 2 hét alatt az USA-ból).

    A mag és kupak közötti kellő hővezetés eléréséhez ThermalGrizzly Conductonaut-ot használtam.
    A mag körüli SMD alkatrészeket leragasztottam (öntapadós) kapton fóliával a megfelelő elektromos szigetelés elérése érdekében.
    A dolog végeztével a kupakot 4 ponton (4 szélső sarok a NYÁK-on) "visszaragasztottam" fekete hőálló szilikonnal (Loctite SI5910).

    RockitCool99 delid és relid kit

    CPU behelyezve a delidder-be

    Immár kupak nélkül --> Itt jegyzem meg, hogy a gyári paszta valami katasztrófa volt. Ki volt keményedve, valamelyest meg is volt száradva....mint amikor a gagyi rászáradt pasztát kell levakarni egy gondozatlan PC CPU-járól...

    Kupak letakarítva

    A mag körül lévő SMD alkatrészek leszigetelve.

    Majd felkerül a folyékony fém és a relid keret, ami pozicionálja a kupakot.

    Végül hagytam 30 percig (ki)keményedni a rögzítőanyagot.

    Eredmény:

    - Összeszerelés közben a kupak és a CPU hűtő közé ThermalGrizzly Kryonaut-ot tettem.
    - CPU beállítása ugyan az, tehát: 4700MHz@1,18V, MESH 3GHz@0,96V

    Elég tetemes a különbség, főleg ha azt is beleszámítjuk, hogy a teszt alatt éppen-csak pörögtek a ventilátorok a CPU hűtőjén. :)

    [ Szerkesztve ]

    "A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

Új hozzászólás Aktív témák