Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz hobizoli #945 üzenetére

    Eleddig életemben kétszer laktam tengerközelben (egyik alkalommal kb 5 perc séta, ott 2 évet, másik alkalommal közvetlenül a parton, légvonalban kb 15 méterre a víztől, konkrétan az ablakom alatt terült el a strand, itt meg félévet) és szerintem kissé túl van értékelve.
    Amikor ilyen közel van a tenger, bár itt a videóban pont nem látni, de általában van egy igencsak hangos strand is, watersportoló emberek, kicsit távolabb olykor kürtözgető hajók, szóval csendesnek nem mondanám, bár az állandó tengermorajlás tök jó ASMR tud lenni egy-egy csendes éjszaka. :)

    Ellenben a tengerparton folyamatosan és állandóan fúj a szél (naná, hiszen nincs mi megfogja a tengerfelől) ami nem mindig kellemes dolog. Brodarica éghajlatát ugyan nem vágom de lehet, hogy télen simán OFFos a tenger (még a jóval délebbi Cipruson is az), azonban mint áremelő tényező igencsak komolyan jelen van, hogy tengerparti. BTW ilyen közel a tengerhez számolnod kell azzal is, hogy mindened gyorsabban rohad, az autód, a házad vakolása stb.
    Én ilyen helyen tuti, hogy valami tengertől 10-15 perc sétányira lévő ingatlant választanék inkább, pláne ha az már jelentősen olcsóbb. Ha elindulok, hogy fürdök a tengerben, akkor úgysem fogok félúton megfordulni, mert messze van. (jó mondjuk amikor alaposan kiúszkáltam magam, akkor jó érzés volt, hogy csak 50 méter és otthon vagyok. Illetve a reggel meló előtti úszásoknak is jobban megfelelt).

    Amúgy erre a konkrét ingatlanra azt mondom, hogy ez nagyon korrekt lenne úgy féláron. Abban az erkélykorlátban nem lenne kb semekkora bizodalmam sem, legalábbis rátámaszkodni nem mernék.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák