Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    válasz moha21 #18778 üzenetére

    Ez tetszik !
    Ennyiért tényleg jó vételnek tűnik.
    Részletesebb infók:
    Gyári oldalon a spec.: [link]
    Magyar spec.: [link]
    Teljes angol manual: [link]

    Amit nem tud, az a 20A-es méréshatár, de ha lesz lakatfogós adapterem, akkor ez lényegtelen lesz.
    Amúgy a 10A-re és a 4A-re is elég komoly megszorítás van:
    4A & 10A Range:
    For continuous measurement 10 seconds
    and interval not less than 15 minutes.
    :F

    És a PC kapcsolata RS-232, ami összességében talán jobb.
    Hozzá kell számolnom így egy USB átalakítót még mondjuk(kb. 2k ?).
    De viszont úgy néz ki, hogy - a Maxwell-ekkel ellentétben (mintha arról is találtam volna még 1x már min. 4-5 éve; de azóta többször próbálkoztam órákat keresni, és nem leltem meg újra) - van dokumentáció a soros portos adatküldésről, vagyis a protokollról: [link]
    Innentől kezdve pedig már csak programozás kérdése egy saját PC szoft, vagy akár egy MCU-s adatgyűjtő-kijelző-elemző.

    A csúcsérték tárolás hiányzik belőle, de a PC-n keresztül ez is megoldható (tud ilyet a gyári szoft ?).
    Amúgy mibe lehet kimenteni a mért adatokat, van közvetlen Excel ?

    Biztos találok még olyat amit nem tud, pedig jól jönne; de arról hogy mindent tudjon egyben, arról már letettem korábban.
    (És itt nem az árról van szó, mert nem hinném hogy a sok hasonló árkategóriájú multiba - amiből hiányzik pl. a kitöltési tényező, hőmérséklet; meg pár hasonló apróbb dolog - nagy plusz költség lenne ezeket berakni.
    Egyszerűen nem akarnak olyat csinálni, amiben minden benne van, hogy legyen miért újat / még egy másikat venni. Fogyasztói társadalom...)

    MOD:
    De mit jelent ez, hogy picit lassú ?!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák