Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gyurek

    csendes tag

    Sziasztok

    Mostanában időnként lefagy a következő 4,5 éves konfigom:
    ASUS A7N8X, Barton 3200+, 2x512 400Mhz ddr, Új FSP Bluestorm II 450W
    4,5 éves Maxtor 6Y080L0 80Gb, 1,5 éves Samsung SP2514N 250 Gb, 0,5 éves Samsung SP2514N 250Gb, Chieftec jól szellőző ház, WinXP.

    NOD32 negatív, Counter Spy negatív, MemTest negatív, Vindózt újraraktam, utána is néha lefagy. Kicsit több mint egy éve napi átlagban 16 órát megy cucc torrentezés miatt.

    HD Sentinel eredmények (A HDD-ék 40°C körül üzemelnek):

    Maxtor: Kondíció 100% Teljesítmény 100 % Becsült hátralévő élettartam több, mint 1000 nap. A merevlemez állapota hibátlan. Nem található hibás vagy gyenge szektor, nincsenek felpörgési és adatátviteli hibák sem.

    1,5 éves Samu (Rendszer): Kondíció 59 % Teljesítmény 100 % Becsült hátralévő élettartam 634 nap. A lemez felületén található 29 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve. A szektorok javításának számából ítélve a lemez állapota több lépcsőben romlott. Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése.

    0,5 éves Samu: Kondíció 93 % Teljesítmény 70 % Becsült hátralévő élettartam több, mint 1000 nap. A lemez felületén található 11 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek). Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése.
    A régebbi Samu egy kicsit már gyengélkedik, okozhatja ez a lefagyásokat? Érdemes lenne a Maxtor használni a rendszerhez?

Új hozzászólás Aktív témák