Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • haverkulum

    aktív tag

    Történetem röviden: a dolgozó szobámban és a nappaliban is közös szerelvénydobozba fut be az UTP (otthoni hálózathoz) és a kábeltv koax kábele is. Ezelőtt mindkét szobában két nagy köteg kábel feltekerve lógott a szerelvénydobozból, nem volt valami esztétikus és útban is volt. Kerestem de nem nagyon találtam kombinált szerelvényt koax és rj45 csatlakozóval, második szerelvénydobozt meg nem akartam fúrni a falba (túl sok munka és költség valamint csak bérlők vagyunk), keystone modulos megoldással meg már barokkos túlzás lett volna egy ilyet csinálni.... Majd eszembe jutott, hogy ismerősnél szereltünk otthonra hálózatot és a Schneider-féle Asfora rj45 szerelvényt használtuk, annak van sima és dupla csatlakozós változata, kemény 3500 körül mozog az ára, egy kis tákolás meg egy 100Ft-os koax toldó és íme az eredmény :DDD

    További képek a szerelésről itt: https://imgur.com/a/Krgoi0C

    Az első szerelvénynél sajnos bénáztam és eltépte a fúrószár a vékony műanyagot de a második szerintem egész jóra sikeredett már :))

    Természetesen az rj45 modul betűzős lenne ami nincs itthon így maradt a jó öreg fogó + vékony csavarhúzó megoldás :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák