Hirdetés

2018. november 18., vasárnap

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

PROHARDVER!

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

(#16001) geprombolo válasza molnarpeter (#15989) üzenetére

geprombolo
(senior tag)

Lehet, hogy valamelyik fórumtársunk cikke volt... A képekre viszont emlékszem.

Ja és BUÉK!

[ Szerkesztve ]

A Galaktikus Pingvinbirodalom Uralkodója és a Káosz Birodalmi Pingvinalakulat tagja. Játszani és játszani hagyni! cmd: Ping Win! :L topic mindörökké!

(#16002) hoffman_

hoffman_
(PH! nagyúr)

Sziasztok!

Kellene valami tanács, ami kellőképpen primitív, és a lehető legkevesebb eszköz szükségeltetik hozzá. Van nekem egy ilyen házam, lassan 5 éve nyúzom. Választhattam volna jobban is anno, de ez van, legalább jó masszív, és van benne lehetőség, pláne modra. Ha valaki nem rest belepillantani a linkbe, az láthatja, hogy a táp körül van egy fém tákolmány, amin a keresztbe fektetett hdd-knek van hely. Ez nekem tök felesleges. Ki szeretném kukázni, de szegecselve van. Mivel tudnám kioperálni a helyével, az első sorban említett módon? És egy kérdés még, hogy érdemes-e, mivel szorosan van a tápon - lehet valami hűtési pozitívuma? Közvetlen érintkezik nagy felületen a táp házával. Én úgy vettem, hogy ez elhanyagolható, és mehet a barkács. Ha van ellenérv, szívesen fogadom, és várom az ötleteket :)

Előre is köszönöm, Ábel

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#16003) Bakitm

Bakitm
(tag)

Szerezz egy szegecs fejében lévő mélyedésnél kicsit nagyobb fúrófejet és fúrd le. Bár lehet az is elég ha akkora fúrófejet használsz ami olyan széles mint az a mélyedés, ezt nem tudom pontosan, de ha az egyik nem jön be ott a másik. :D Szerintem ez a legegyszerűbb megoldás bár utána ott marad a nyoma, hogy valaha volt ott valami(ugye a lyukak a szegecs miatt), de ha az nem zavar akkor hajrá. :D

(#16004) hoffman_ válasza Bakitm (#16003) üzenetére

hoffman_
(PH! nagyúr)

Nekem is átsiklott az agyamon, csak gondoltam van eccerűbb(lustább) mód :D

[ Szerkesztve ]

(#16005) macko20 válasza hoffman_ (#16004) üzenetére

macko20
(őstag)

Lapos vágó,de csak rendszeres használó ,biztos kezében,mert nagy a hiba lehetőség,a lefúrás biztonságosabb ,a lemez a táp mellett esetleg passzív tápnál lehetne érdekes ,ventisnél nem számít pozitívumnak .

Sürgős esetben hívj ! Tel.:06706716723 Üdv.:m20

(#16006) hoffman_ válasza macko20 (#16005) üzenetére

hoffman_
(PH! nagyúr)

:R Azt hiszem fúrás lesz :)

(#16007) hoffman_ válasza hoffman_ (#16006) üzenetére

hoffman_
(PH! nagyúr)

Jelentem frankón sikerült a művelet, jobban is, mint vártam :)

(#16008) macko20 válasza hoffman_ (#16007) üzenetére

macko20
(őstag)

Gratula!Üdvözlünk a gyakorlott Gányolók közt!

(#16009) hoffman_ válasza macko20 (#16008) üzenetére

hoffman_
(PH! nagyúr)

Köszi :D Nem volt egy nagy mutatvány, viszont elindította a lavinát. Szépen lassan remélem olyanra pofozom a házat, amilyenre tényleg régóta tervezem. Most valahol itt tartok ( :DDD )

(#16010) Torry válasza hoffman_ (#16009) üzenetére

Torry
(PH! addikt)

Ez mennyire állatul néz ki beszarok.

(#16011) hoffman_ válasza Torry (#16010) üzenetére

hoffman_
(PH! nagyúr)

A srácnak asszem valami 120 órája van benne, nagyon durva. Van a készítésről egy német fórum linkem, ha valakit érdekel. Ott van fenn a képgaléria is.

(#16012) Torry válasza hoffman_ (#16011) üzenetére

Torry
(PH! addikt)

Persze, rakd be, szerintem többeket érdekelne.
Engem mindenképpen.
És tényleg vérrel hűti? :D

[ Szerkesztve ]

(#16013) hoffman_ válasza Torry (#16012) üzenetére

hoffman_
(PH! nagyúr)

Kérdezzük meg bacsist, ő megmondja, hogy milyen a hűtési kapacitása. Ha jó, akkor tuti az ;] A linket előkukázom akkor, de majd csak holnap leszek gépközelben.

[ Szerkesztve ]

(#16014) geprombolo válasza hoffman_ (#16007) üzenetére

geprombolo
(senior tag)

A srácaim gépénél én is a szétfúrásos módszert alkalmaztam. Fényképet nem akarsz csinálni? :C

A Galaktikus Pingvinbirodalom Uralkodója és a Káosz Birodalmi Pingvinalakulat tagja. Játszani és játszani hagyni! cmd: Ping Win! :L topic mindörökké!

(#16015) hoffman_ válasza geprombolo (#16014) üzenetére

hoffman_
(PH! nagyúr)

Háát, a dzsuva része már nincs meg, de azért lövök egyet :D Holnap estére meglesz :)

(#16016) macko20 válasza hoffman_ (#16009) üzenetére

macko20
(őstag)

Jól néz ki, bár közel lehetnek a "nehéz napok" ez egy lány pc...

(#16017) CPT.Pirk

CPT.Pirk
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Nézzétek, milyen szép Sata csatik, természetesen Raid-0 volt kiépítve velük. A gépet elvitték kocsiban cirka 2000 km-re, és hopp, csatik kimozdultak, tömb szétesett, adatok elvesztek, teljes, több éves családi fényképadatbázis szintén, amiről persze nem volt mentés.
Pár képet vissza tudtam hozni, de azokat nem, amik fontosak lettek volna...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#16018) molnarpeter válasza hoffman_ (#16009) üzenetére

molnarpeter
(PH! kedvence)

Ismerem ezt a cuccot, valami eszméletlen... De gondolj nele, hogy min. 20x több sűrített levegő fog fogyni :DDD

Cpt. Pirk: Az szép. Azaz elég csúnyácskák sajna. Ilyenkor gondolkodik el az ember komolyabban a raid1-en...

[ Szerkesztve ]

Használtautók prémium minőségben - hasznaltauto.hu/eurofleet

(#16019) macko20 válasza CPT.Pirk (#16017) üzenetére

macko20
(őstag)

A napokban olvastam az egyik cpu hűtő gyártó oldalán,hogy az eszköz nehéz és a szgép mozgatásából bekövetkező eseményekért nem vállal felelöséget.
Menteni,menteni,menteni,és kiírni!

(#16020) molnarpeter válasza macko20 (#16019) üzenetére

molnarpeter
(PH! kedvence)

Ha nagyjából biztonságot akarsz, akkor 3 vinyó, min. 2 helyen... Pl egy külső vinyó, valamint egy webes tárhely jól jöhet ilyen célra.

Egyébként mostanában egy eléggé komoly projekten töröm a fejemet. Karácsony táján lett 1 éves az Xbox 360-am, és egyszer csak kitaláltam, hogy jó lenne beépíteni egy vízhűtést a kicsikébe :) Ezt teljesen szó szerint értem. Egy fő probléma van: notira gyűjtök, így 30k nem igazán fér bele a költségvetésembe...

[ Szerkesztve ]

(#16021) ViZion válasza CPT.Pirk (#16017) üzenetére

ViZion
(PH! félisten)

Szép...
Hallottam olyan fotósról, akinek 3 év munkája maradt egy hibássá vált HDD-n... azóta van külső merevlemeze :)

Barátom boltjában voltam, beszéltünk adatmentésről is... kiderült semmilye nincs, 3 éve... Nah, csináltam egy mentést: a teljes árukészlet, számlák, stb adatbázis lementve ~6 MB... szal akár Gmail fiókban is tudná tárolni. Pótolhatatlan, ráadásul alaposan meg is büntethetik érte (bolt nem mondhatja, hogy bocs, nincs mentve...), az árlistákból és a lefűzött számlákból meg újra felépíteni az adatbázist pfff... több napi meló lenne.

Szal. kis hanyagság, utána meg csak a sopánkodás van, de az nem segít :(

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#16022) hoffman_

hoffman_
(PH! nagyúr)

Sajnos a minimális gányomról nincs kép, nagyon úszom a vizsgákkal, sötét is van, úgyhogy majd egy előrehaladottam stádiumban remélem tudok lőni valamit róla :)

Addig is itt a vérző szívű hófehérke :D

Munkamenet - Eredmény

[ Szerkesztve ]

(#16023) szab.tam

szab.tam
(PH! nagyúr)

HDD fullasztás. hogy ott rohadjon meg.... :D

Logoutos cikkem róla...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16024) molnarpeter válasza szab.tam (#16023) üzenetére

molnarpeter
(PH! kedvence)

Nagyon nagy:Đ
"És ekkor gondoltam egy merészet. Ha Noikia dobozba elfér 15 milkó, akkor egy SEK800i dobozába némi szivacs társaságában miért ne férne el egy Himoro?" :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16025) szab.tam válasza molnarpeter (#16024) üzenetére

szab.tam
(PH! nagyúr)

:R
(közben javítottam is, mert következetesen pár helyen himoro-t írtan himuro helyett...)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16026) zazahoho válasza molnarpeter (#16024) üzenetére

zazahoho
(őstag)

:DDD ,ez komoly :DDD

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#16027) szab.tam válasza molnarpeter (#16024) üzenetére

szab.tam
(PH! nagyúr)

áttettem a cikkemet, mert rossz helyen volt.... :B

HDD hangtompítás, sütés, gányolás...

[ Szerkesztve ]

(#16028) molnarpeter válasza szab.tam (#16025) üzenetére

molnarpeter
(PH! kedvence)

Tényleg, most veszem észre, hogy Noikiá-t másoltam be... Valamint 404???

[ Szerkesztve ]

(#16029) szab.tam válasza molnarpeter (#16028) üzenetére

szab.tam
(PH! nagyúr)

#16027....

(#16030) macko20 válasza szab.tam (#16029) üzenetére

macko20
(őstag)

Vmi van a linkel ,vagy a szerverrel...nem volt elég csendes a Himuro-ba szerelve?

(#16031) szab.tam válasza macko20 (#16030) üzenetére

szab.tam
(PH! nagyúr)

nem.

rossz helyre tettem elsőre. véletlenül személyes bejegyzésnek. nem oda szántam. ezért töröltem, és újra tettem, már a jó helyre...

ha elolvasod az új linken, akkor érteni fogod... :K

de zanzásítva: 1 tányéros winyókat jól halkította. beraktam egy 1500-asat, annál a sake durván kattogott, majdhogynem hangosította. ezért jött a gány....

[ Szerkesztve ]

(#16032) Probber válasza szab.tam (#16031) üzenetére

Probber
(őstag)

Nekem még mindig nem jó a link.

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#16033) szab.tam válasza Probber (#16032) üzenetére

szab.tam
(PH! nagyúr)

nem hagyták még jóvá a cikket. erről fogalmam sem volt, hogy ilyenlor még nem megy direkt link... mert hogy én oda tudok lépni. valszeg az ip-m miatt enged. vagy mittomén...

idemásolom a vágólapról, hátha így engedi...

http://logout.hu/cikk/hdd_hangtompitas_sutes_ganyolas/teljes.html

szerk:
közben már írta macko20, hogy úgysem engedi...
elnézést, de a logouton ezt a rendszert nem tudtam. :(
majd 1x elbírálják.

[ Szerkesztve ]

(#16034) molnarpeter válasza szab.tam (#16033) üzenetére

molnarpeter
(PH! kedvence)

Gondolom így szűrik ki a címlapos írásokat :))

(#16035) szab.tam válasza molnarpeter (#16034) üzenetére

szab.tam
(PH! nagyúr)

én az egész ottani rendszert, kategorizálást nem vágom, ezért is tettem rossz helyre...

(#16036) zazahoho

zazahoho
(őstag)

nem tartozik konkrétan ide,de megkérdezném :U ,ixo csavarhúzógép -nél olyan gondom van hogy csak egy irányban forog a motorja ,motort szétszedtem külsőre nem látszik semmi,szénkefe jól érintkezik ,lehet valami elektromos gond a motoron kívűl?

azért írtam ide ,mert ezzel szoktam gányolni :U ;]

[ Szerkesztve ]

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#16037) macko20 válasza zazahoho (#16036) üzenetére

macko20
(őstag)

Igen az irány váltó kapcsolóban ,teszteld direkt a motorra kötött árammal,ha így forog mindkét irányba akkor a i.v. kapcsoló hibásodott meg ,ha szerelhető akkor az érintkezőket nézd át ,lehet hogy beégett.

(#16038) szemtelen válasza hoffman_ (#16022) üzenetére

szemtelen
(tag)

Nagyon jól néz ki, még tetszik is!! :D

FACEBOOK trükk! Nyisd meg a saját üzenőfalad, majd nyomd meg az f13-at! Nézd meg mi történik! ;)

(#16039) zazahoho válasza macko20 (#16037) üzenetére

zazahoho
(őstag)

köszi,sajnos csúszó kapcsoló van benne ,megpróbálom szétszedni ,gondolom mikrokapcsoló nem lehet hibás ,mert az kattan,az iránykapcsolón kívül más nem lehet hibás?amikor ez a hiba jelentkezett néha elindult ütögetésre ,de most már arra sem

(#16040) zazahoho

zazahoho
(őstag)

motor mindkét irányban forog ,csúszókapcsoló ami az irányváltó nincs beégve jól érintkezik.

(#16041) macko20 válasza zazahoho (#16039) üzenetére

macko20
(őstag)

Azt a kapcsolót nézd meg ,más nincs benne ha akkkus csavarozó,a forrasztásokat a vezetékek csatlakózását ellenörizd.

(#16042) macko20 válasza macko20 (#16041) üzenetére

macko20
(őstag)

Szétszedve küldj egy két képet privátban ,megnézem hátha .....

[ Szerkesztve ]

(#16043) zazahoho válasza macko20 (#16042) üzenetére

zazahoho
(őstag)

oké most még átnézem és csinálok képet
thx :R

(#16044) zazahoho válasza zazahoho (#16043) üzenetére

zazahoho
(őstag)

sikerült :C ,pedig csak polir papírral átcsiszoltam az érintkezőket akapcsolónál,és befújtam wd40 -el ,és hibátlan,köszönöm a segítséget :R

(#16045) macko20 válasza zazahoho (#16044) üzenetére

macko20
(őstag)

Én reklámoztam a WD40-et, x éve,jó gányolást....!

(#16046) zazahoho válasza macko20 (#16045) üzenetére

zazahoho
(őstag)

köszönöm meglesz :K ,régen sulis koromban ami azért nem most volt ,létezett valami K 2 spray az volt még nagyon jó.

kicsit gány kérdés: alaplapnál sata csatlakozó nagyon lötyögős,kicseréltem már többféle kábelre is,de jelenség nem változott ,mármint ,hol felismeri a bios a hdd-t hol nem :( azzal lehet valamit kezdeni esetleg kicsit melegíteni a műanyag tokon?

[ Szerkesztve ]

(#16047) geprombolo válasza zazahoho (#16046) üzenetére

geprombolo
(senior tag)

Meg ne süsd az alaplapot! Inkább valami gányabb megoldással próbálkozz, szorítsd meg a sata csatit valamivel....

(#16048) macko20 válasza zazahoho (#16046) üzenetére

macko20
(őstag)

Vékony műanyaglap a nem érintkezős részhez

(#16049) zazahoho válasza macko20 (#16048) üzenetére

zazahoho
(őstag)

köszönöm,ki is próbálom holnap ,de közben találtam olyan sata kábelt amin van fém lemez,gondolom az rugalmasságánál fogva jobban oda szorítja a foglalathoz

géprombolo: tetszik a neved ;]

[ Szerkesztve ]

(#16050) ViZion válasza zazahoho (#16046) üzenetére

ViZion
(PH! félisten)

Ha win7-ed van, és alvásból "ébredés" után nem látja a HDD-ket, akkor az win7 AHCI driver hiba, van rá winnek javítás, de kérni kell, nem települ automatice.
Persze ha induláskor a bios nem látja az más. Csak azért írtam, mert egy marék kábellel próbálkoztam -nálam is lötyögősnek tűntek- majd ez lett a megoldás.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.