Hirdetés

2018. május 26., szombat

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

PROHARDVER!

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

(#16001) geprombolo válasza molnarpeter (#15989) üzenetére

geprombolo
(senior tag)

Lehet, hogy valamelyik fórumtársunk cikke volt... A képekre viszont emlékszem.

Ja és BUÉK!

[ Szerkesztve ]

A Galaktikus Pingvinbirodalom Uralkodója és a Káosz Birodalmi Pingvinalakulat tagja. Játszani és játszani hagyni! cmd: Ping Win!

(#16002) hoffman_

hoffman_
(PH! nagyúr)

Sziasztok!

Kellene valami tanács, ami kellőképpen primitív, és a lehető legkevesebb eszköz szükségeltetik hozzá. Van nekem egy ilyen házam, lassan 5 éve nyúzom. Választhattam volna jobban is anno, de ez van, legalább jó masszív, és van benne lehetőség, pláne modra. Ha valaki nem rest belepillantani a linkbe, az láthatja, hogy a táp körül van egy fém tákolmány, amin a keresztbe fektetett hdd-knek van hely. Ez nekem tök felesleges. Ki szeretném kukázni, de szegecselve van. Mivel tudnám kioperálni a helyével, az első sorban említett módon? És egy kérdés még, hogy érdemes-e, mivel szorosan van a tápon - lehet valami hűtési pozitívuma? Közvetlen érintkezik nagy felületen a táp házával. Én úgy vettem, hogy ez elhanyagolható, és mehet a barkács. Ha van ellenérv, szívesen fogadom, és várom az ötleteket :)

Előre is köszönöm, Ábel

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#16003) Bakitm

Bakitm
(tag)

Szerezz egy szegecs fejében lévő mélyedésnél kicsit nagyobb fúrófejet és fúrd le. Bár lehet az is elég ha akkora fúrófejet használsz ami olyan széles mint az a mélyedés, ezt nem tudom pontosan, de ha az egyik nem jön be ott a másik. :D Szerintem ez a legegyszerűbb megoldás bár utána ott marad a nyoma, hogy valaha volt ott valami(ugye a lyukak a szegecs miatt), de ha az nem zavar akkor hajrá. :D

(#16004) hoffman_ válasza Bakitm (#16003) üzenetére

hoffman_
(PH! nagyúr)

Nekem is átsiklott az agyamon, csak gondoltam van eccerűbb(lustább) mód :D

[ Szerkesztve ]

(#16005) macko20 válasza hoffman_ (#16004) üzenetére

macko20
(őstag)

Lapos vágó,de csak rendszeres használó ,biztos kezében,mert nagy a hiba lehetőség,a lefúrás biztonságosabb ,a lemez a táp mellett esetleg passzív tápnál lehetne érdekes ,ventisnél nem számít pozitívumnak .

Sürgős esetben hívj ! Tel.:06706716723 Üdv.:m20

(#16006) hoffman_ válasza macko20 (#16005) üzenetére

hoffman_
(PH! nagyúr)

:R Azt hiszem fúrás lesz :)

(#16007) hoffman_ válasza hoffman_ (#16006) üzenetére

hoffman_
(PH! nagyúr)

Jelentem frankón sikerült a művelet, jobban is, mint vártam :)

(#16008) macko20 válasza hoffman_ (#16007) üzenetére

macko20
(őstag)

Gratula!Üdvözlünk a gyakorlott Gányolók közt!

(#16009) hoffman_ válasza macko20 (#16008) üzenetére

hoffman_
(PH! nagyúr)

Köszi :D Nem volt egy nagy mutatvány, viszont elindította a lavinát. Szépen lassan remélem olyanra pofozom a házat, amilyenre tényleg régóta tervezem. Most valahol itt tartok ( :DDD )

(#16010) Torry válasza hoffman_ (#16009) üzenetére

Torry
(PH! addikt)

Ez mennyire állatul néz ki beszarok.

(#16011) hoffman_ válasza Torry (#16010) üzenetére

hoffman_
(PH! nagyúr)

A srácnak asszem valami 120 órája van benne, nagyon durva. Van a készítésről egy német fórum linkem, ha valakit érdekel. Ott van fenn a képgaléria is.

(#16012) Torry válasza hoffman_ (#16011) üzenetére

Torry
(PH! addikt)

Persze, rakd be, szerintem többeket érdekelne.
Engem mindenképpen.
És tényleg vérrel hűti? :D

[ Szerkesztve ]

(#16013) hoffman_ válasza Torry (#16012) üzenetére

hoffman_
(PH! nagyúr)

Kérdezzük meg bacsist, ő megmondja, hogy milyen a hűtési kapacitása. Ha jó, akkor tuti az ;] A linket előkukázom akkor, de majd csak holnap leszek gépközelben.

[ Szerkesztve ]

(#16014) geprombolo válasza hoffman_ (#16007) üzenetére

geprombolo
(senior tag)

A srácaim gépénél én is a szétfúrásos módszert alkalmaztam. Fényképet nem akarsz csinálni? :C

A Galaktikus Pingvinbirodalom Uralkodója és a Káosz Birodalmi Pingvinalakulat tagja. Játszani és játszani hagyni! cmd: Ping Win!

(#16015) hoffman_ válasza geprombolo (#16014) üzenetére

hoffman_
(PH! nagyúr)

Háát, a dzsuva része már nincs meg, de azért lövök egyet :D Holnap estére meglesz :)

(#16016) macko20 válasza hoffman_ (#16009) üzenetére

macko20
(őstag)

Jól néz ki, bár közel lehetnek a "nehéz napok" ez egy lány pc...

(#16017) CPT.Pirk

CPT.Pirk
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Nézzétek, milyen szép Sata csatik, természetesen Raid-0 volt kiépítve velük. A gépet elvitték kocsiban cirka 2000 km-re, és hopp, csatik kimozdultak, tömb szétesett, adatok elvesztek, teljes, több éves családi fényképadatbázis szintén, amiről persze nem volt mentés.
Pár képet vissza tudtam hozni, de azokat nem, amik fontosak lettek volna...

(#16018) molnarpeter válasza hoffman_ (#16009) üzenetére

molnarpeter
(PH! kedvence)

Ismerem ezt a cuccot, valami eszméletlen... De gondolj nele, hogy min. 20x több sűrített levegő fog fogyni :DDD

Cpt. Pirk: Az szép. Azaz elég csúnyácskák sajna. Ilyenkor gondolkodik el az ember komolyabban a raid1-en...

[ Szerkesztve ]

Használtautók prémium minőségben - hasznaltauto.hu/eurofleet

(#16019) macko20 válasza CPT.Pirk (#16017) üzenetére

macko20
(őstag)

A napokban olvastam az egyik cpu hűtő gyártó oldalán,hogy az eszköz nehéz és a szgép mozgatásából bekövetkező eseményekért nem vállal felelöséget.
Menteni,menteni,menteni,és kiírni!

(#16020) molnarpeter válasza macko20 (#16019) üzenetére

molnarpeter
(PH! kedvence)

Ha nagyjából biztonságot akarsz, akkor 3 vinyó, min. 2 helyen... Pl egy külső vinyó, valamint egy webes tárhely jól jöhet ilyen célra.

Egyébként mostanában egy eléggé komoly projekten töröm a fejemet. Karácsony táján lett 1 éves az Xbox 360-am, és egyszer csak kitaláltam, hogy jó lenne beépíteni egy vízhűtést a kicsikébe :) Ezt teljesen szó szerint értem. Egy fő probléma van: notira gyűjtök, így 30k nem igazán fér bele a költségvetésembe...

[ Szerkesztve ]

(#16021) ViZion válasza CPT.Pirk (#16017) üzenetére

ViZion
(PH! félisten)

Szép...
Hallottam olyan fotósról, akinek 3 év munkája maradt egy hibássá vált HDD-n... azóta van külső merevlemeze :)

Barátom boltjában voltam, beszéltünk adatmentésről is... kiderült semmilye nincs, 3 éve... Nah, csináltam egy mentést: a teljes árukészlet, számlák, stb adatbázis lementve ~6 MB... szal akár Gmail fiókban is tudná tárolni. Pótolhatatlan, ráadásul alaposan meg is büntethetik érte (bolt nem mondhatja, hogy bocs, nincs mentve...), az árlistákból és a lefűzött számlákból meg újra felépíteni az adatbázist pfff... több napi meló lenne.

Szal. kis hanyagság, utána meg csak a sopánkodás van, de az nem segít :(

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#16022) hoffman_

hoffman_
(PH! nagyúr)

Sajnos a minimális gányomról nincs kép, nagyon úszom a vizsgákkal, sötét is van, úgyhogy majd egy előrehaladottam stádiumban remélem tudok lőni valamit róla :)

Addig is itt a vérző szívű hófehérke :D

Munkamenet - Eredmény

[ Szerkesztve ]

(#16023) szab.tam

szab.tam
(PH! nagyúr)

HDD fullasztás. hogy ott rohadjon meg.... :D

Logoutos cikkem róla...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16024) molnarpeter válasza szab.tam (#16023) üzenetére

molnarpeter
(PH! kedvence)

Nagyon nagy:Đ
"És ekkor gondoltam egy merészet. Ha Noikia dobozba elfér 15 milkó, akkor egy SEK800i dobozába némi szivacs társaságában miért ne férne el egy Himoro?" :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16025) szab.tam válasza molnarpeter (#16024) üzenetére

szab.tam
(PH! nagyúr)

:R
(közben javítottam is, mert következetesen pár helyen himoro-t írtan himuro helyett...)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16026) zazahoho válasza molnarpeter (#16024) üzenetére

zazahoho
(őstag)

:DDD ,ez komoly :DDD

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#16027) szab.tam válasza molnarpeter (#16024) üzenetére

szab.tam
(PH! nagyúr)

áttettem a cikkemet, mert rossz helyen volt.... :B

HDD hangtompítás, sütés, gányolás...

[ Szerkesztve ]

(#16028) molnarpeter válasza szab.tam (#16025) üzenetére

molnarpeter
(PH! kedvence)

Tényleg, most veszem észre, hogy Noikiá-t másoltam be... Valamint 404???

[ Szerkesztve ]

(#16029) szab.tam válasza molnarpeter (#16028) üzenetére

szab.tam
(PH! nagyúr)

#16027....

(#16030) macko20 válasza szab.tam (#16029) üzenetére

macko20
(őstag)

Vmi van a linkel ,vagy a szerverrel...nem volt elég csendes a Himuro-ba szerelve?

(#16031) szab.tam válasza macko20 (#16030) üzenetére

szab.tam
(PH! nagyúr)

nem.

rossz helyre tettem elsőre. véletlenül személyes bejegyzésnek. nem oda szántam. ezért töröltem, és újra tettem, már a jó helyre...

ha elolvasod az új linken, akkor érteni fogod... :K

de zanzásítva: 1 tányéros winyókat jól halkította. beraktam egy 1500-asat, annál a sake durván kattogott, majdhogynem hangosította. ezért jött a gány....

[ Szerkesztve ]

(#16032) Probber válasza szab.tam (#16031) üzenetére

Probber
(őstag)

Nekem még mindig nem jó a link.

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#16033) szab.tam válasza Probber (#16032) üzenetére

szab.tam
(PH! nagyúr)

nem hagyták még jóvá a cikket. erről fogalmam sem volt, hogy ilyenlor még nem megy direkt link... mert hogy én oda tudok lépni. valszeg az ip-m miatt enged. vagy mittomén...

idemásolom a vágólapról, hátha így engedi...

http://logout.hu/cikk/hdd_hangtompitas_sutes_ganyolas/teljes.html

szerk:
közben már írta macko20, hogy úgysem engedi...
elnézést, de a logouton ezt a rendszert nem tudtam. :(
majd 1x elbírálják.

[ Szerkesztve ]

(#16034) molnarpeter válasza szab.tam (#16033) üzenetére

molnarpeter
(PH! kedvence)

Gondolom így szűrik ki a címlapos írásokat :))

(#16035) szab.tam válasza molnarpeter (#16034) üzenetére

szab.tam
(PH! nagyúr)

én az egész ottani rendszert, kategorizálást nem vágom, ezért is tettem rossz helyre...

(#16036) zazahoho

zazahoho
(őstag)

nem tartozik konkrétan ide,de megkérdezném :U ,ixo csavarhúzógép -nél olyan gondom van hogy csak egy irányban forog a motorja ,motort szétszedtem külsőre nem látszik semmi,szénkefe jól érintkezik ,lehet valami elektromos gond a motoron kívűl?

azért írtam ide ,mert ezzel szoktam gányolni :U ;]

[ Szerkesztve ]

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#16037) macko20 válasza zazahoho (#16036) üzenetére

macko20
(őstag)

Igen az irány váltó kapcsolóban ,teszteld direkt a motorra kötött árammal,ha így forog mindkét irányba akkor a i.v. kapcsoló hibásodott meg ,ha szerelhető akkor az érintkezőket nézd át ,lehet hogy beégett.

(#16038) szemtelen válasza hoffman_ (#16022) üzenetére

szemtelen
(tag)

Nagyon jól néz ki, még tetszik is!! :D

FACEBOOK trükk! Nyisd meg a saját üzenőfalad, majd nyomd meg az f13-at! Nézd meg mi történik! ;)

(#16039) zazahoho válasza macko20 (#16037) üzenetére

zazahoho
(őstag)

köszi,sajnos csúszó kapcsoló van benne ,megpróbálom szétszedni ,gondolom mikrokapcsoló nem lehet hibás ,mert az kattan,az iránykapcsolón kívül más nem lehet hibás?amikor ez a hiba jelentkezett néha elindult ütögetésre ,de most már arra sem

(#16040) zazahoho

zazahoho
(őstag)

motor mindkét irányban forog ,csúszókapcsoló ami az irányváltó nincs beégve jól érintkezik.

(#16041) macko20 válasza zazahoho (#16039) üzenetére

macko20
(őstag)

Azt a kapcsolót nézd meg ,más nincs benne ha akkkus csavarozó,a forrasztásokat a vezetékek csatlakózását ellenörizd.

(#16042) macko20 válasza macko20 (#16041) üzenetére

macko20
(őstag)

Szétszedve küldj egy két képet privátban ,megnézem hátha .....

[ Szerkesztve ]

(#16043) zazahoho válasza macko20 (#16042) üzenetére

zazahoho
(őstag)

oké most még átnézem és csinálok képet
thx :R

(#16044) zazahoho válasza zazahoho (#16043) üzenetére

zazahoho
(őstag)

sikerült :C ,pedig csak polir papírral átcsiszoltam az érintkezőket akapcsolónál,és befújtam wd40 -el ,és hibátlan,köszönöm a segítséget :R

(#16045) macko20 válasza zazahoho (#16044) üzenetére

macko20
(őstag)

Én reklámoztam a WD40-et, x éve,jó gányolást....!

(#16046) zazahoho válasza macko20 (#16045) üzenetére

zazahoho
(őstag)

köszönöm meglesz :K ,régen sulis koromban ami azért nem most volt ,létezett valami K 2 spray az volt még nagyon jó.

kicsit gány kérdés: alaplapnál sata csatlakozó nagyon lötyögős,kicseréltem már többféle kábelre is,de jelenség nem változott ,mármint ,hol felismeri a bios a hdd-t hol nem :( azzal lehet valamit kezdeni esetleg kicsit melegíteni a műanyag tokon?

[ Szerkesztve ]

(#16047) geprombolo válasza zazahoho (#16046) üzenetére

geprombolo
(senior tag)

Meg ne süsd az alaplapot! Inkább valami gányabb megoldással próbálkozz, szorítsd meg a sata csatit valamivel....

(#16048) macko20 válasza zazahoho (#16046) üzenetére

macko20
(őstag)

Vékony műanyaglap a nem érintkezős részhez

(#16049) zazahoho válasza macko20 (#16048) üzenetére

zazahoho
(őstag)

köszönöm,ki is próbálom holnap ,de közben találtam olyan sata kábelt amin van fém lemez,gondolom az rugalmasságánál fogva jobban oda szorítja a foglalathoz

géprombolo: tetszik a neved ;]

[ Szerkesztve ]

(#16050) ViZion válasza zazahoho (#16046) üzenetére

ViZion
(PH! félisten)

Ha win7-ed van, és alvásból "ébredés" után nem látja a HDD-ket, akkor az win7 AHCI driver hiba, van rá winnek javítás, de kérni kell, nem települ automatice.
Persze ha induláskor a bios nem látja az más. Csak azért írtam, mert egy marék kábellel próbálkoztam -nálam is lötyögősnek tűntek- majd ez lett a megoldás.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.