Hirdetés

2018. október 16., kedd

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

PROHARDVER!

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

(#14001) pc-user válasza FoxiestFox (#13997) üzenetére

pc-user
(senior tag)

Nagyon egyedi lenne! :DD
A tetején - ha kivitelezhető és van - jól mutatna egy kapaszkodó fogantyúként, szerintem.

(#14002) Laci4 válasza pee13 (#13999) üzenetére

Laci4
(senior tag)

Jaaaa... igaz..még az én 96-os (Gsi) Astrámban is spirálos :D
Igaz, a 80as évek végén a kadettbe már volt digi műszerfal.. :D

Am: akkor sajna szét kell kapni egy volvót is :))
Mondjuk ezeknek a mutatóknak lehet túl nagy a tehetettlensége... :F

Hova el nem jutottunk egy-két kapcsolóból :D lassan egy komplett buszt építünk :D

[ Szerkesztve ]

(#14003) FoxiestFox válasza pc-user (#14001) üzenetére

FoxiestFox
(PH! nagyúr)

Azt már túlzásnak érezném... :DDD
Esetleg egy Szép kerek reflektor az elejére... :DDD
Ha ki tudnám vágni a házat hogy mélyebb legyen, isten bizony megcsinálnám.. egy 24 Voltos izzó 12 Voltról éppen úgy világítana, hogy ne legyen zavaró. :D

Amúgy ha már izzó: link.

(#14004) pc-user válasza FoxiestFox (#14003) üzenetére

pc-user
(senior tag)

Arra a kis kapaszkodóra gondoltam, ami a vezető fülkéken volt (kb. 30 cm). Persze lehet, hogy ez már tényleg túlzás lenne :DDD

(#14005) bobalazs

bobalazs
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Reggeli HDD modding. Megbüntettem, hangoskodott.

[ Szerkesztve ]

(#14006) Probber válasza bobalazs (#14005) üzenetére

Probber
(őstag)

K750i? Nekem is volt, szerettem! :K

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#14007) pee13 válasza Laci4 (#14002) üzenetére

pee13
(senior tag)

A 85-87 majd a 88-89 mazda 323 gtx-be is volt digi műszerfal, aminek a hátuljában hajtotta a spirál az érzékelőt. :DDD

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#14008) zalman90

zalman90
(őstag)

na látom ujra HDD rezonálás a téma , itt az én megoldásom :D :C :C :DDD

és nem nem melegszik : SAMSUNG SP1213N 31 °C (10 órája megy a gép legalább)

[ Szerkesztve ]

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#14009) Sonky válasza Probber (#14006) üzenetére

Sonky
(senior tag)

Nekem még van kettő:)
1db teljesen bontatlan :DD

Egy legenda vagyok.

(#14010) pc-user válasza zalman90 (#14008) üzenetére

pc-user
(senior tag)

Ha jól látom, az egy (merev) nikecell darab... Szerintem valami rugalmasabb anyagot próbálj ki helyette (mondjuk polifoam, vagy mosogatószivacs stb.) erre a célra.

(#14011) Probber válasza Sonky (#14009) üzenetére

Probber
(őstag)

Az enyémnek lába kelt még 2008ban Iron Maiden koncerten. :(
De a doboza valahol még nekem is megvan! :)

[ Szerkesztve ]

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#14012) zalman90 válasza pc-user (#14010) üzenetére

zalman90
(őstag)

az hungarocel ;) :B

Sonky: műkszik már a szörnyeteg? :DDD ;]

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#14013) pc-user válasza zalman90 (#14012) üzenetére

pc-user
(senior tag)

Jó, akkor legyen polisztirol... :DDD (közös bennük)

(#14014) zalman90 válasza pc-user (#14013) üzenetére

zalman90
(őstag)

najóva :D :) teljesen jó ez a hungarocel , nem rezeg , semmi hang, tökéletesen

am miaza polifoam? :F

(#14015) pc-user válasza zalman90 (#14014) üzenetére

pc-user
(senior tag)

Puha, könnyű anyag, kemping célokra is alkalmas pl. Jobb ilyenen feküdni a tóparton, mint ilyen nélkül... ;]

[ Szerkesztve ]

(#14016) zalman90 válasza pc-user (#14015) üzenetére

zalman90
(őstag)

ettől nem letem okosabb :O de beirtam a goglübe és fevilágosodott mi is ez , ez télleg jobb lenne de nincs ijen msot itthon , meg azért választottam a hungarocelt mert abba tuttam vágni 1 kis lyukat az ide kábelnek oda alá be van gyömöszölve ahogy a képen is láccik h. ne legyen útba

(#14017) pc-user válasza zalman90 (#14016) üzenetére

pc-user
(senior tag)

Jó az úgy is, ha megszűnt a berezgés... :)

(#14018) zalman90 válasza pc-user (#14017) üzenetére

zalman90
(őstag)

meg meg , ez a lényeg , mert nagyon idegesitő volt hogí annyira berezgett az egész gépház meg még a plexi is az oldalán :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14019) urbanjozsi

urbanjozsi
(senior tag)

ASUS ION hűtés itt :DD

(#14020) Crytec210 válasza urbanjozsi (#14019) üzenetére

Crytec210
(PH! kedvence)

Gratu :) Nagyon szép,tiszta és végülis egy kis burkolatot is lehetne alkotni köré :)

Everybody lies.

(#14021) pupu22

pupu22
(újonc)

üdv!
lehet nem ide illő a kérdés, de végülis hűtés téma :)
azzal lenne a gondom, hogy vettem új lapot, és a memória modulok és a proci tokozás olyan közel van, hogyha beteszem a normális proci hűtést, akkor a ventije oldalt van, a memóriák fölött, vagyis csak lenne, mert a memóriák hűtőbordájától nem fér be, azok túl magasak. sajna így csak a szélső két modult tudom használni.

lehet buta kérdés, de gondot jelent, ha a ventit átteszem a hűtő másik oldalára, és hátra fújás helyett, hátra szívással működne? ugye így szívná a levegőt előlről, a mem bordákon és a proci hűtőbordáin át. igaz a ház hűtés hátsó ventije így már elég közel lenne, de sztem az nem lenne gond, vagy igen? :D
tanácsot kérnék! előre is köszi!

(#14022) Pista0001 válasza urbanjozsi (#14019) üzenetére

Pista0001
(PH! addikt)

Ez nagyon jó! Ha a venti fölé csinálsz egy tartót a vinyónak akkor már az is hűtve van. Aztán már csak egy csinos burkolat kell és kész az ITX kocka :C

pupu22: Nekem Scythe Ninja van a procin és nincs rajta venti. A ház hátsó ventijét dugtam az alaplap CPU_FAN aljzatára így szabályozva van és a táp ventije is segít egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

http://pc-style.hu/pista0001/ - "Nom de dieu de putain de bordel de merde de saloperie de connard d'enculer ta mère."

(#14023) Pista0001 válasza pupu22 (#14021) üzenetére

Pista0001
(PH! addikt)

upsz

[ Szerkesztve ]

http://pc-style.hu/pista0001/ - "Nom de dieu de putain de bordel de merde de saloperie de connard d'enculer ta mère."

(#14024) milanpm válasza Pista0001 (#14023) üzenetére

milanpm
(lelkes újonc)

tehát ez azt jelenti, hogy áttehetem hátra a ventijét? :)

csak mert az én hűtőm nincs ilyen nagy, szerintem nem tudná úgy, olyan hamar leadni a hőt, mint a Ninja :)

[ Szerkesztve ]

(#14025) Pista0001 válasza milanpm (#14024) üzenetére

Pista0001
(PH! addikt)

Nyugodtan átteheted. Szerintem egy nagyon kicsit romlani fog a teljesítménye, de ez csak nagy terhelésen fog megmutatkozni, akkor is csak 1-2 fokkal lesz melegebb a proci, de annyi biztos belefér. :K

(#14026) pc-user válasza urbanjozsi (#14019) üzenetére

pc-user
(senior tag)

Nagyon igényesen kivitelezett munka, gratula!

(#14027) pilota

pilota
(fanatikus tag)

Helosztom látom sok hozzáértövan itt.Egy olyan jellegü kérdésem lenne van egy tápegységem amiben ventit akarok cserélni.De kiakarom probálni mielött visszaraknám kérdezem mit kell összekötni hogy elinduljon külön a tápegység?

(#14028) pc-user válasza pilota (#14027) üzenetére

pc-user
(senior tag)

Ha jól értem a kérdést és egyre gondolunk, akkor a fekete és zöld csatikat ha összekötöd, indulnia kell a kivett (atx) tápnak.

(#14029) pilota válasza pc-user (#14028) üzenetére

pilota
(fanatikus tag)

Most nemtudom megmondani milyen márkályu a táp azt tudom,hogy 400-W-os.Pontosan melyik keketét érted mert ugytudom két fekete van.Igen jolérted kivett állapotban akarom elinditani mert forasztani kell a ventit de elötte kiakarom probálni megy-e rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#14030) Pista0001 válasza pilota (#14029) üzenetére

Pista0001
(PH! addikt)

A zöldet bármelyik feketével kell összezárni az 20/24 pines csatiban valami fémszállal. Nekem erre a célra egy áthajtogatott gemkapocs van rendszeresítve. :DDD

(#14031) pc-user válasza Pista0001 (#14030) üzenetére

pc-user
(senior tag)

Legutóbb én is gemkapcsot használtam, az esett éppen a kezem ügyébe... :D

[ Szerkesztve ]

(#14032) pilota válasza Pista0001 (#14030) üzenetére

pilota
(fanatikus tag)

Köszönöm szépen.Bocs,hogycsak most köszönömmeg csak f-1 volt.azt néztem.Igaz a volt barátnömis ezért hagyotel mert mikor megkérdezte menyire fontos aztmondtam neki ö a második.Az elsö a forma-1 nemtetszetneki csak nemtudom mért :DD :DD

(#14033) zalman90

zalman90
(őstag)

a tápot ugy is be lehet kapcsolni hogy nincs gépre kötve? elég ha a konnektorba van dugva? ez nem veszéjes?

(#14034) mmcc02 válasza zalman90 (#14033) üzenetére

mmcc02
(kvázi-tag)

Be lehet úgy is kapcsolni (dróttal zöld-fekete), csak le kell legyen zárva a táp burkolata (másképp (élet)veszélyes). Ajánlott rákötni a tápra egy fogyasztót (pl. HDD, venti) (lehet, hogy el sem indul anélkül)

mmcc02

[ Szerkesztve ]

* Gondolkodom, tehát vagyok, ez a kérdés, válasszatok! Avagy röviden: Gondolkodom, tehát válasszatok! * Búbos páka *

(#14035) Badman 4ever válasza mmcc02 (#14034) üzenetére

Badman 4ever
(őstag)

Egy 300W-os Codegen-t méricskélek így bekapcsolva és már egy 4 cm-es 0,08 A-es ventilátortól is pár tized voltot esik a 12 V-os ág. :DDD

(#14036) mmcc02 válasza Badman 4ever (#14035) üzenetére

mmcc02
(kvázi-tag)

Nem semmi:D Megy vele egyáltalán valamilyen gép? :))

[ Szerkesztve ]

* Gondolkodom, tehát vagyok, ez a kérdés, válasszatok! Avagy röviden: Gondolkodom, tehát válasszatok! * Búbos páka *

(#14037) zalman90 válasza mmcc02 (#14034) üzenetére

zalman90
(őstag)

köszi :R megy nekem is a táp gép nélkül , 3 venti van rá kötve meg 1 neon , de már 1 ventitől ciripel:D

(#14038) Probber válasza zalman90 (#14037) üzenetére

Probber
(őstag)

Volt anno egy 400w-os Codegenem. Úgy ingadozott a feszültség, hogy néha-néha gondolt egyet és újraindult tőle a gép. :DDD
A mostani 350w-os FSP-m gond nélkül viszi a gépet, úgy, hogy ráadásul több alkatrész is hajt mint a 400as. :DDD

(#14039) Badman 4ever válasza mmcc02 (#14036) üzenetére

Badman 4ever
(őstag)

Eddig egy 1 GHz-es P3-at hajtott egy 9600 Pro-val és 512 RAM-al egy DVD íróval és 2 winyóval, de lecseréltem egy FSP235-60GT-re, ami ugyan csak 235W-os, de még így is többet ad le, mint a Codegen. A Logouton volt szó mindkét tápról ebben az írásban, csak annyi különbség, hogy a két Codegen (az enyém és a tesztben szereplő) mást hazudik a 12V-os ágra, de amúgy ugyanolyan a kettő, ráadásul ott eldurrant a Codegen, míg az FSP bírta a strapát. Szóval nem véletlenül lett lecserélve. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14040) ezsolti

ezsolti
(tag)

Sziasztok!

Tudnátok ebben segíteni?

Lenovo ThinkPad T430

(#14041) zalman90 válasza Probber (#14038) üzenetére

zalman90
(őstag)

ez egy 500w os Deer :D

(#14042) hodostamas

hodostamas
(PH! addikt)

Sziasztok,

Szintén segítséget kérnék ebben az ügyben :)

üdv

(#14043) urbanjozsi válasza hodostamas (#14042) üzenetére

urbanjozsi
(senior tag)

Ha jól veszem ki, akkor cserélhető a golyóscsapágy?
Ha igen rendelni kell egy új csapágyat, és mehet vissza.

(#14044) Pista0001 válasza hodostamas (#14042) üzenetére

Pista0001
(PH! addikt)

A méretei: belső átmérő 3 mm, külső átmérő 8 mm, vastagság 4 mm? Ha igen akkor 1200 forint/db körül lehet kapni jó minőségű japán csapágyat.

Én is nemrég szedtem szét egy dupla golyós csapágyas ventit (120/38-ast), annak már borzasztóan lógtak a csapágyai. Megérdeklődtem egy helyen, ott ennyit mondtak. Nekem ez elég sok mert kicsit többért kapok jobb ventit, de a noti értékét figyelembe véve megfontolandó.

[ Szerkesztve ]

(#14045) hodostamas

hodostamas
(PH! addikt)

Köszönöm a válaszokat.
Méretek: belső: 2mm, külsö átmérő 5mm, vastagság hajszálnyit nagyobb mint 2mm.
(ezt vonalzóval néztem gyorsba, szóval 1-2 tizeddel elüthetnek az értékek)
Igen, 2 db van a ventibe ebből. Hol lehet ilyen után érdeklődni?
S igen, 1-3e forintot nekem megér, mivel nem az alapfelszereltségű noti, és más baja nincsen neki.

A venti típusa: forcecon f599-ccw

[ Szerkesztve ]

(#14046) Pista0001 válasza hodostamas (#14045) üzenetére

Pista0001
(PH! addikt)

Ment egy pü.

(#14047) hodostamas válasza Pista0001 (#14046) üzenetére

hodostamas
(PH! addikt)

köszönöm :)

(#14048) kriszbon

kriszbon
(PH! addikt)

Hmm még létezik ez a totyik? A fene se hitte volna hogy még nem hagytak fel az emberkék a gányolással. :DDD
Bocs csak unatkoztam. :P

Forever_Walkera_Runner_250_Advance: www.youtube.com/watch?v=8mjl8HLBTt8 -Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#14049) Pista0001 válasza kriszbon (#14048) üzenetére

Pista0001
(PH! addikt)

A gány örök! :P

(#14050) fkenny

fkenny
(senior tag)

Húsvétkor megcsináltam az Eee Pc-m hűtés és Bluetooth modját! [link]

Várom a véleményetek ! :R :R :R

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.