Hirdetés

2019. augusztus 23., péntek

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

PROHARDVER!

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

(#19001) szab.tam

szab.tam
(nagyúr)

(2 helyre: gány + gtx480

úgy vásároltam a csöveket, hogy 5 db. kísérletre van, eltörés, tönkretétel bekalkulálva.

mai móka. többen is javasolták régebbena direct cu módot. és ha el lenne lapítva a gpu felöli vég, akkor oda nem kéne maratni rézblokkot.
de ehhez bizony lapítan kell. satu, franciakulcs nincs itthon. asztalláb viszont van. a gyors eredménytől kicsit megijedtem....

forróvizbe lógatós próba. gyakorlatilag a lapítottat előbb dobtam el.... :F

a lapított vég alja, ami a gpu blokkra lett szánva:

és oldalról, némi továbbformázás, íves hajlítás után:

az utosó képen az msi gpu-jára téve, nagyjából igazítva. a képen láthaó az msi gtx480 tf2 hűtője. remek szolgálatott tett. tartotta a hajlított hőcsövet. nálam kb. max. ennyi szerepe lesz a jövőben. erre jó lesz...

a hétvégén megpróbálok préseléssel létrehozni egy végig négyzetes profilú csövet. azaz egy négyzetes, rúd lesz. az elején a gpu-nál, a másik végén pedig az utosó harmadán. ahol a kanyarodás után belefut a bordák közé. ha tökéletesen négyzetre, vagy téglalapra mneg tudnám préselni, egy deka marás sem kéne.
ezt egyenletesen megcsinálni elég nehéz lesz, pláne többet egyformára. valahogy 2 faléc és egy satu kéne hozzá, de még megálmodom.
sajnos a préselés hatására változhat a hőcső űrtartalma, így a benne lévő vákum is, ami kihat a nyomásváltozás miatt a forráspontra, így a cső hőszállításának hatásfokára is.
de muszáj kipróbálnom... :))

valami lefogatót azért ki kéne hozzá találnom... :U

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#19002) macko20 válasza szab.tam (#19001) üzenetére

macko20
(őstag)

van egy pár ilyen vga bordám,vagy hasonló
1kép
2kép

és kétféle képen rácsavarozni:

mrajz

Sürgős esetben hívj ! Tel.:06706716723 Üdv.:m20

(#19003) szab.tam válasza macko20 (#19002) üzenetére

szab.tam
(nagyúr)

ööö, igen paint művész úr. :R

de nem ilyen egyszerű. ha nem tudom sazbáléyosan "elkockásítani", akkor a csövek össze-vissza lesznek kilapítva. a gpu-t elhagyva el kezdenek kikerekedni. ráadásul ott fel is kell, hogy görbüljenek, mert a vga-n van az a fekete nyákborda, amit ki kell, hogy kerüljenek. ezt nem biztos, hogy bántani akarom. (habár lehet, hogy muszáj lesz...)
ha ezt a göcsörtös csőtömeget felülről egy lappal el kezdem leszorítani, fel sem fekszik rendesen. a csavart ahogy tekerem, lapítja tovább a csöveket. ha nem tekerem be eléggé, akkor meg majd elmozognak.
menetet is kell vágni, mert hát ott a furattávolság, akármit nem használhatok fel.

lesz játék a hétvégén...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#19004) macko20 válasza szab.tam (#19003) üzenetére

macko20
(őstag)

Elég ha át menő furat van,a csavarra meg teszel anyát,a lamellás részel a csövek felé tennéd akkor pár lamellát kivágsz és még oldalra sem engedné őket elmozdulni...

(#19005) szab.tam válasza macko20 (#19004) üzenetére

szab.tam
(nagyúr)

thx. átgondolom.

(#19006) proci985 válasza szab.tam (#19001) üzenetére

proci985
(MODERÁTOR)

felfogatásra pl thermalright árul six pin bolt-trough készletet, az elvileg passzolhat.

The first rule of tautology club is the first rule of tautology club. // Social justice in lagom amount.

(#19007) szab.tam válasza proci985 (#19006) üzenetére

szab.tam
(nagyúr)

guglizok, de nem találom....
de ide valami hosszú csavaros megoldás kell. majd hétvégén lego-zok kicsit...

közben próbáltam még formálni egy csövet. kockásítani nem lehet. csak lapítani, és hajlítani. a borda felőli végén nem fogom megúszni a maratást...

az is kérdés, hogy a blokknál ilyen módon kilapított, szorosan, hézag nélkül egymás mellé tett 5 db hőcső, aminek így ugyan a talpa direkt módon érintkezik a gpu-val, jobb-e? annál, mintha henger alakú marad, réz veszi körül, így a hengerpalást befogott hosszának teljes felületén veszi fel a hőt. de így kis köztes részt kell kihagyni a marás miatt, tehát a szélső csövek lelógnának a gpu fölötti részről, vagy csak 4 db. férne el.

asszem, ha meglesz a bordatalpak maratása, akkor megpróbálom a lapított, direkt módot. 5 csövet beáldozok, csak így derülhet ki, hogy működik-e....

(#19008) macko20 válasza szab.tam (#19007) üzenetére

macko20
(őstag)

Én is kerestem ,de nem találtam ,az 5 biztos jobb ,ha kell fraciakulcs, kis satu tudok söré kölcsönözni...

(#19009) MoonST

MoonST
(tag)

Sziasztok!

Szeretnék csinálni egy házi notebook hűtőt, ami nagyon jól hűt. Sajnos a piacon nem találtam olyan modellt ami megfelelne nekem. Egy 17"-os hp-t core i7 + 5850 Ati-t kéne lehűtenie.

Két kérdésem lenne:

1) tudtok-e olyan hűtőt ami egy 41x29 centis gépet a bal alsó és bal felső pontján hűt nagy teljesítménnyel? (jah és kapható is ma hazánkba)
2) ha egy 3 pines ventit veszek azt hogyan tudom árammal ellátni? (garis laptop)

(#19010) szab.tam válasza macko20 (#19008) üzenetére

szab.tam
(nagyúr)

gondoltam már rád hazafelé. :U
(na, ez elég ratyisra sikerült...) :DDD

lehet, hogy meglátogatnálak. beáldozok 1-2 csövet kivégzésre. próbáltam az előbb lapítani. két hosszú alurúd közé befogtam a teljes hosszában egy csövet. nem tudom, minek hívják. sarokrögzítő szerű valami. azzal szorítottam ösze 2 ponton. menetes. el kezdte oválisra összenyomni, de nem lapult. amikor tegnap az asztallábat rátettem, akkor sokkal jobblett.

szósz', mikor nem kapálsz hv-én, hozok néked söricilint, 5 csövet, vga nyákot, és gány up in the erkély! :DD :DDD

megreszeljük kicsit a 2. számú gtx480-amat is, hamár... fél óra alatt tudunk csinálni kb. 55-60k-nyi kárt. ha van kedved...
szerszámot nem kérek köcsön. :N :R

:U

szerk:
franciakulcs. satu. obiban előbbi egyáltalán nincs, (laglábbis a hagyományos "T" forma), utóbbi meg olyan, amit simán egy asztalra fetekerni nem lehet. csak ha átmenő furat, stb. adott. barkácsáruház. köszönjük hód!

[ Szerkesztve ]

(#19011) proci985 válasza szab.tam (#19007) üzenetére

proci985
(MODERÁTOR)

weboldalukon van

csavarok elég hosszúak.

bár neked a GF100as kit kéne inkább

The first rule of tautology club is the first rule of tautology club. // Social justice in lagom amount.

(#19012) KraRe válasza MoonST (#19009) üzenetére

KraRe
(aktív tag)

Mivel gányolós topikba írtad...
Keresel egy megfelelő méretű kartondobozt, ahol kell, kivágod, oda ventit felfogatod madzaggal, és usb-re átkötöd a ventit. :C

(#19013) szab.tam válasza proci985 (#19011) üzenetére

szab.tam
(nagyúr)

:R

nem rossz cucc. de a lábaknál beugrik valami perem szerűség. és így kétséges, mennyi a rögzítőlábak kös
zti hely. a 8mm-es csövek kb 10-re lapulnak ki, így kb. 5 centi táv kell....

célravezetőbb lesz macko20 fejreállított, megreszelt chipset, vagy hasonló borda elképzelése. az megakadályozza az oldalra elcsúszást is. és 4 átmenő csavar. csak elég vékony és hosszú csavarok kellenek, a betekrés a te általad linkeltnél biztos egyszerűbb. vagy nem... :F

[ Szerkesztve ]

(#19014) szab.tam válasza proci985 (#19011) üzenetére

szab.tam
(nagyúr)

azért írtam már, hogy rendeljenek egyet, ha mo-ra küldik. találtam egy angol linket is, onnan jönni szokott.... :K

(van, aki megrendeli kinntről, mert ez perpill nem kenyerem. itthonról sem szeretem várni a futárt..)

köszi a tippet!
:R

(#19015) dvd_R+ válasza szab.tam (#19001) üzenetére

dvd_R+
(őstag)

:C gány + gtx480 :D

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#19016) szab.tam válasza dvd_R+ (#19015) üzenetére

szab.tam
(nagyúr)

nem poén akart lenni.
személyes begjegyzés, hogy 2 topicba is betettem ugyanazt a hsz-t....

(#19017) dvd_R+ válasza szab.tam (#19016) üzenetére

dvd_R+
(őstag)

tudom csak számomra azért mégis durva :R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#19018) szab.tam válasza dvd_R+ (#19017) üzenetére

szab.tam
(nagyúr)

:))

(#19019) proci985 válasza szab.tam (#19013) üzenetére

proci985
(MODERÁTOR)

a HR03 (GT)hez való alapból a cucc. bevágás azért kell, hogy annak a talpa ne billegjen. ha gondolod lemérem, hm kb mekkora maga a felfogatás

mindenesetre 6 darab 6mmes csöve van a HR03GTnek, elvileg 45x45ös méretű

itt látszik felfogatva

egyébként Laraxior kollégát is megkérdezheted, az ő TRUE black GTX480ra erősítős megoldása lehet működne Neked is, elvégre az is legalább 800g volt.

[ Szerkesztve ]

(#19020) szab.tam válasza proci985 (#19019) üzenetére

szab.tam
(nagyúr)

látom a képet, de erről én csak saccolgatni tudok

(#19021) proci985 válasza szab.tam (#19020) üzenetére

proci985
(MODERÁTOR)

ha gondolog holnap kerítek egy centit és csinálok képet;)

(#19022) macko20 válasza szab.tam (#19010) üzenetére

macko20
(őstag)

Végül is itthon vagyok végig a lakást csinálgatom...meg gányolgatok

(#19023) kukinyo

kukinyo
(addikt)

Szerintetek nagyon otromba lenne egy 50x47x28 centis házikó?
Mert akkor hagyományos elrendezéssel elférne hátul is egy 20 centis ventilátor.
Na meg abba rakhatnék akármekkora proci hűtőt is. :D

(#19024) macko20 válasza kukinyo (#19023) üzenetére

macko20
(őstag)

Melyik méret a magasság?
az alja a 50x47 és 28 magas?
ha gondolod modellezd kartonból úgy látni fogod hogy megfelelő-e
igen ide minden "gyári" hűtő befér

(#19025) kukinyo válasza macko20 (#19024) üzenetére

kukinyo
(addikt)

Hosszúság magasság,szélesség.
Nem fekvő elrendezésű lenne

[ Szerkesztve ]

(#19026) macko20 válasza kukinyo (#19025) üzenetére

macko20
(őstag)

Akkor 50x28 az alja és 47 magas ,hmm,alsó tápos lesz?

(#19027) kukinyo válasza macko20 (#19026) üzenetére

kukinyo
(addikt)

Igen,annak tervezem.
Csak félek hogy rettentő nagy bunkó láda lesz a szélessége miatt.

(#19028) macko20 válasza kukinyo (#19027) üzenetére

macko20
(őstag)

20 cm körül vannak az alap házak szélessége, amibe 12-es venti fér, 8cm -vel nagyobb kell h elférjen a 20cm venti szerintem oké,
ha lekerekíted az elején az oldalakat akkor kisebbnek hat... valahogy így:

[ Szerkesztve ]

(#19029) kukinyo válasza macko20 (#19028) üzenetére

kukinyo
(addikt)

Aha
Ez nagyon jó ötlet.Ezen nem is gondolkodtam.
Köszi
Ezen már is átrágom magam :)

(#19030) macko20 válasza kukinyo (#19029) üzenetére

macko20
(őstag)

Néha hozzá jutok ház elejékhez ,most van egy 20 széles 43 magas mokolni lehetne belőle..
kicsit poros..

(#19031) TESCO-Zsömle válasza kukinyo (#19029) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Ha mindenképp 20-as ventit akarsz előre és hátra is, a helyedben elgondolkodnék ezen a konstrukción:

Nagyítás

[ Szerkesztve ]

(#19032) macko20 válasza TESCO-Zsömle (#19031) üzenetére

macko20
(őstag)

A magassága biztos több mint 47cm, de az szélessége 24-26 cm körül lehet,ha azok 20cm-s ventik ,a hossza vagy 60cm vagy több

[ Szerkesztve ]

(#19033) x_o_n válasza szab.tam (#19001) üzenetére

x_o_n
(veterán)

nagyon ott van:)

(#19034) macko20 válasza kukinyo (#19027) üzenetére

macko20
(őstag)

Ezt a házat is nézd meg van kép az elejéről+ hátuljáról és látni fogod az érzéki csalódást,és rendkivűli az elrendezése is...

(#19035) TESCO-Zsömle válasza macko20 (#19032) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Azok ott 14-es ventik.

Én úgy oldanám meg, hogy a ház 20-22cm széles legyen, a ventiket pedig 'koppra' tenném, plusz szilikongumi profillal tömíteném.

Így a szélesség optimális maradhat. A kábeleknek nem kell akkora tér, 5cm-nek elégnek kell lennie. Max 30cm-es kártyákkal és 3cm vastag ventikkel számolva ez a géptérnél koppra 41cm, ráhagyással legyen 45.

A géptér magassága koppra 40cm (2*2*20cm venti, elől/hátul egy-egy pár) ráhagyással 45, fölötte még 10cm a táp és két 5,25-ös meghajtóhely. A géptér aljába a 30,5cm-es alaplap alatt ráhagyás után is marad 10cm hely a vinyóknak.

A ház teljes mérete 22*55*45.

(#19036) macko20 válasza TESCO-Zsömle (#19035) üzenetére

macko20
(őstag)

Ez eddig jó is lenne ,de az elképzelés szerint az elején és a hátulján is legalább egy-egy 20cm venti a terv ,a táp magassága 8,5 cm a venti 20 cm ,már csak az alaplap mérete kell.....

(#19037) TESCO-Zsömle válasza macko20 (#19036) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Félreértessz.

A két 20-as venit az alaplap előtt és mögött van. Ahogy a linkelt házon a 140-esek.

(#19038) macko20 válasza TESCO-Zsömle (#19037) üzenetére

macko20
(őstag)

Aha ,de akkor lehet alacsonyabb 8,5 cm táp + alaplap magasság+ felső venti / ha lesz / 2 cm

(#19039) kukinyo válasza macko20 (#19036) üzenetére

kukinyo
(addikt)

Köszönöm az ötleteket,beszélgessetek csak. :)
Én a háttérből figyelek és gondolkodom.
Én inkább szélesre csinálnám mint magasra.

(#19040) macko20 válasza kukinyo (#19039) üzenetére

macko20
(őstag)

A nevető harmadik csak írod a tutit,most itt tartunk:

(#19041) kukinyo válasza macko20 (#19040) üzenetére

kukinyo
(addikt)

Igen itt tartunkEnnél
a doboznál hogy van megoldva az alaplap kivezetései?Hol megy be a monitor stb kábel?

(#19042) szab.tam válasza macko20 (#19040) üzenetére

szab.tam
(nagyúr)

igazi innováció! feltaláltad az alsó tápos, álló házat. :C

csak annyi külöbséggel, hogy így jó 25 centi széles kell a ház legyen, hogy a 20-as venti mellett az alaplap hátlapi panelje is elférjen...

(szolgálati közlemény: 14:30?)

(#19043) macko20 válasza kukinyo (#19041) üzenetére

macko20
(őstag)

Azt a "zsőmi " linkelte ,
de a venti helyzetétől függően ,alatta ,v felette ,
ill annak a függvénye h a monitor hol lesz a géphez képest ,
érdemes lenne mind két lehetőségnek kialakítani a nyílást

(#19044) macko20 válasza szab.tam (#19042) üzenetére

macko20
(őstag)

Ok !
a képen láthatóan az alaplap mögött lesz a venti az I/O mögött!!

(#19045) macko20 válasza kukinyo (#19041) üzenetére

macko20
(őstag)

Pl.: hdmi -böl van 90°-os is...

(#19046) szab.tam válasza macko20 (#19044) üzenetére

szab.tam
(nagyúr)

ok. :))

gpu furattáv, ha jól mértem 58....

és még 1x ok.... :K

[ Szerkesztve ]

(#19047) TESCO-Zsömle válasza macko20 (#19040) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Őőőő... Izé...

Én most itt tartok :B :

sz: A kép és a rajta található alkatrészek nem arányosak, ez csak egy skicc, mely az elrendezést kívánja szemléltetni.

kukinyo: Az ominózus házon ugye a hátsó ventik egy ajtóba vannak csavarozva. Az ajtó "tokjában vannak ilyen U-alakú kábelcsatornák. Sajna képet már nem találtam róla. Ez a ház a 2008-as Computexen volt kiállítva.

[ Szerkesztve ]

(#19048) macko20 válasza TESCO-Zsömle (#19047) üzenetére

macko20
(őstag)

Az enyém " kisebb",alacsonyabb

(#19049) TESCO-Zsömle válasza macko20 (#19048) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Mondtam, hogy nem arányos. A tiedbe sok a pangó tér.

Am ha csak egy vinyó kell, akor ezt is lehet kisebbre szabni:

Ez alhangon 21*45*40

[ Szerkesztve ]

(#19050) szab.tam válasza TESCO-Zsömle (#19047) üzenetére

szab.tam
(nagyúr)

meghívjuk S.Y.S kollégát. ő imádja még ennyire a paint-et.... :D

előbb lerajzolom tollal, lefényképezem, (scanner túl messze vana szekrénybe), és upload... :K

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.