-
50 - 1
104185 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1901 1900 - 1801 1800 - 1701 1700 - 1601 1600 - 1501 1500 - 1401 1400 - 1301 1300 - 1201 1200 - 1101 1100 - 1001 1000 - 901 900 - 801 800 - 701 700 - 601 600 - 501 500 - 401 400 - 301 300 - 201 200 - 101 100 - 1 50 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2023-12-13 05:07 Téma összefoglaló
KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!
Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.
Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.
Új hozzászólás Aktív témák
-
hzx0
aktív tag
-
LámaZ
addikt
Nálam is ugyan ez a helyzet.
2012.11.12 Küldemény információ:
10:20 Küldemény felvéve / Item accepted
2012.11.12 Küldemény információ:
17:47 Célországba elküldve / Item sent abroad
2012.11.12 Küldemény információ:
22:05 Célországba elküldve / Item sent abroad
2012.11.13 Küldemény információ:
22:05 Célországba elküldve / Item sent abroadRáadásul ugyan ezt a terméket Augusztusban megrendeltem Hootablet röl. Amiröl kiderült hogy kamu az oldal. Megvártam míg a paypal vissza utalja az árát a számlámra. Remélem most meg valaki ellopta menetközbe
. Már nekem is tele a hócipőm. 
Ezek nem reménytelen esetek. A csomag általában a feladás utáni 30-35. napon jut el a címzetthez, de decemberben ez akár két héttel is tovább tarthat.
-
LámaZ
addikt
-
viharhozo
addikt
Egyébként és mellékesen, nekem minden küldeményem a postával jön, csak a 7"-os tabletem jött DHL-lel, (az áru értéke kb. 165$ volt, ez után fizettem kb. 10.500 ft áfát, vám nem volt rajta. És a félreértések elkerülése érdekében: a szállítási díjért nem kell fizetni sem áfát, sem vámot. Jól is néznénk ki!)
Ha jól számolom, akkor a tablet után kaptam még - ugye kb. 2 hónap alatt - 6 küldeményt Aliéktól, és kb. négyet a DX-től. Mindegyik a postán keresztül jött, és behozatali díjak nem terhelték. Ez így ugye világos?
A gyorsfutárnak amúgy néha van értelme, mert irdatlan tempóban fejlődik a technika. A már említett 180$-os okostelefonomat nov. 6-án rendeltem (fizettem ki), és tegnap, december 7-én érkezett meg a címemre. Egy hónapról van szó, de - kis túlzással - elfogott a félelem, hogy erkölcsileg elavult, ugyanis a mai eszemmel már négymagos telót vennék.
És a félreértések elkerülése érdekében: a szállítási díjért nem kell fizetni sem áfát, sem vámot.
A szallitasi dij a csomag ertekenek a resze (legalabbis ha elore ki kell fizetni es rajta van a szamlan). Mivel az afat a csomag teljes erteke utan fizeted, a szallitasra is ki kell fizetni az afat.
-
erzol
őstag
Nálam is ugyan ez a helyzet.
2012.11.12 Küldemény információ:
10:20 Küldemény felvéve / Item accepted
2012.11.12 Küldemény információ:
17:47 Célországba elküldve / Item sent abroad
2012.11.12 Küldemény információ:
22:05 Célországba elküldve / Item sent abroad
2012.11.13 Küldemény információ:
22:05 Célországba elküldve / Item sent abroadRáadásul ugyan ezt a terméket Augusztusban megrendeltem Hootablet röl. Amiröl kiderült hogy kamu az oldal. Megvártam míg a paypal vissza utalja az árát a számlámra. Remélem most meg valaki ellopta menetközbe
. Már nekem is tele a hócipőm. 
Na ezt a Paypal visszautalást hogy csináljam kicsit több, mint nulla angoltudással?
-
hzx0
aktív tag
Nálam is ugyan ez a helyzet.
2012.11.12 Küldemény információ:
10:20 Küldemény felvéve / Item accepted
2012.11.12 Küldemény információ:
17:47 Célországba elküldve / Item sent abroad
2012.11.12 Küldemény információ:
22:05 Célországba elküldve / Item sent abroad
2012.11.13 Küldemény információ:
22:05 Célországba elküldve / Item sent abroadRáadásul ugyan ezt a terméket Augusztusban megrendeltem Hootablet röl. Amiröl kiderült hogy kamu az oldal. Megvártam míg a paypal vissza utalja az árát a számlámra. Remélem most meg valaki ellopta menetközbe
. Már nekem is tele a hócipőm. 
-
erzol
őstag
-
LámaZ
addikt
Sziasztok!
PayPal refunddal kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.
Első kínai rendelésemmel úgy néz ki, hogy befürödtem és holnap jár le a 45 napos határidőm.Mi ennek a menete? Az eladóval már felvettem a kapcsoolatot, de ő is csak azt látja a track id-nél, hogy 11.05-én célországba elküldve. Hogyan tovább, mit kell tennem?
Kérlek segítsetek, mert nincs túl sok időm!
Köszönöm!Mi a ragszámod?
-
LámaZ
addikt
Azért nézegettem az alibabát mert jobbak az árak mind az aliexpresszen és lehet találni 1 db-ot is elküldő céget is.
Még egy kérdés: Ha DHL-el szállíttatok akkor van valami trükk hogy elsumákoljuk az ÁFA-t vagy az égiekre van bízva.
Kivárnám a postát de karácsonyig nem ér ide sajna.
Valakinek van valami ötlete?Az áfát a futárokkal nem tudod "elsumákolni".
Ha az Alibabán rendelsz, tudtommal automatice átirányít az Aliexpressre. Ennyi!
-
erzol
őstag
Sziasztok!
PayPal refunddal kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.
Első kínai rendelésemmel úgy néz ki, hogy befürödtem és holnap jár le a 45 napos határidőm.Mi ennek a menete? Az eladóval már felvettem a kapcsoolatot, de ő is csak azt látja a track id-nél, hogy 11.05-én célországba elküldve. Hogyan tovább, mit kell tennem?
Kérlek segítsetek, mert nincs túl sok időm!
Köszönöm! -
nono56281
csendes tag
Azért nézegettem az alibabát mert jobbak az árak mind az aliexpresszen és lehet találni 1 db-ot is elküldő céget is.
Még egy kérdés: Ha DHL-el szállíttatok akkor van valami trükk hogy elsumákoljuk az ÁFA-t vagy az égiekre van bízva.
Kivárnám a postát de karácsonyig nem ér ide sajna.
Valakinek van valami ötlete? -
lostprophet
aktív tag
"The item is pending customs inspection at the destination as of 9-Dec-2012."
Na, megérkezett végre az országba, szuper, remélem minden flottul megy továbbra is

-
LámaZ
addikt
Sziasztok!
Az adó (27%) kifizetése hogyan működik?
Csekken, és amíg nem fizetem ki addig nem kapom meg a terméket, vagy megkapom és kifizetem egy adott határidőn belül?
A második esetben mennyi a határidő?Köszönöm előre is a választ

Az áfát általában annak a futárnak fizeted, aki kézbesíti az árut. Előtte a gyorsfutárok SMS-ben meg szoktak keresni, hogy e-mailben lépj velük kapcsolatba.
-
LámaZ
addikt
Az Alibaba a nagykereskedőknek, cégeknek van.
Magánszemélyeknek főleg az Aliexpress ajánlott. Már sokan rendeltünk onnan, az 1. hsz-t olvasd el.Ja, és ezeket általában mind légiposta hozza. Hajón, vonaton csak hatalmas szállítmányok jöhetnek, de jellemzően nem ilyen kis kütyük.
Sokan a "shipping" szó jelentésével nincsenek tisztában. Nem azt jelenti itt, hogy "hajón szállítás", hanem csak simán szállítás.
-
LámaZ
addikt
Sziasztok!
A Fire és Ampe tabokkal meg vagyok elégedve, miután napokat mókoltam rajtuk, rootoltam, appokat telepítettem, leszedtem a kínaiakat stb. Az Ampe kezdőképernyőjén az ikonok tologatása lassú volt, most az is jó, mert egy itteni kolléga javaslatára indítót (launcher) cseréltem.
Mint már említettem, ha a Posta hozza a cuccot, általában nincs pluszköltség (áfa, vám). A gyorsfutároknál sajnos fizetni kell (kivéve talán az EMS-t, mert azt is a Posta működteti nálunk).
Én 3 év alatt kb. 150 terméket rendeltem Kínából, és egyetlen alkalommal, a kb. 175$-os Fire tabletem után, fizettem 27% áfát, ott is csak azért, mert nem volt türelmem kivárni a Postát, ezért DHL-lel rendeltem. Amúgy az áfa "csak" kb. 10.500 ft volt, mert a szállítási díjért nem számították fel.A Star MTK6577-es okostelefon mókolását épp most fejeztem be: rootoltam, GPS-t ráncba szedtem, kedvenc appjaimat feltelepítettem, feleslegesekat leszedtem. Két nap volt (persze nem folyamatosan), de megérte!
Egyébként a fent belinkelt kereskedővel nem vagyok megelégedve. A 16 Gb-os microSD kártya rossz, a telefontok (kiegészítő, amelyért ha jól emlékszem pluszpénzt fizettem) nem passzol a telefonhoz. Már megírtm az eladónak, hogy ha küld egy jó minőségű 32 GB-os microSd kártyát, nincs gond, egyébként le fogom minősíteni az Alin. Egy ilyen leminősítés miatt akár több tucat ügyfelet veszíthet, tehát, szerintem fogja venni az adást.
Ettől függetlenül, a telefonnal meg vagyok elégedve, SD-kártya meg tok lesz valahogy. Persze, ha most rendelnék, akkor ennél is biztosan 4-magosat vennék már. -
nono56281
csendes tag
Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata az alibaba.com-ról.
Szeretnék rendelni egy táblát, de a fórumokat olvasgatva még nem találkoztam senkivel aki innen rendelt volna, pedig nagyon jók az árak.
?????Szerintetek????? -
Benderember
csendes tag
Sziasztok!
Először is üdvözlök mindenkit. Nagyon tetszik ez a topik, pontosan ezeket az infókat kerestem

Én is most rendeltem először kínai webáruházból, mégpedig a DX-től. A héten adtam le a rendelést ingyen postával, úgyhogy az ünnepek miatt csak januárra várom a csomagot.LámaZ-hoz lenne egy kérdésem, mégpedig az Ainol Novo7 Fire és az Ampe A10 táblákról kérdeznélek. Aláírásban látom kiírva, így gondolom ezeket használod. Elmondanád röviden a véleményedet ezekről a gépekről?
És ha ebben az árkategóriában van jobb gép akkor esetleg annak utána néznék, csak sajnos nem igazán ismerem még ezeket a "kínai" gépeket.Köszi előre is.

-
energiezolee
aktív tag
Én még reménykedek, hogy nálam nem fog befigyelni az áfa, mert akkor kifutok a pénzkeretemből :S
Én is reménykedem, de még nem igazán világos a dolog!
LámaZ te fizettél MK808-ra adót, vagy DHL hozta azt is?
Ha légiposta hozza akkor is kell fizetni?
Én már teljesen elvesztettem a fonalat
-
lostprophet
aktív tag
Én még reménykedek, hogy nálam nem fog befigyelni az áfa, mert akkor kifutok a pénzkeretemből :S
-
fPApi
őstag
Sziasztok!
Az adó (27%) kifizetése hogyan működik?
Csekken, és amíg nem fizetem ki addig nem kapom meg a terméket, vagy megkapom és kifizetem egy adott határidőn belül?
A második esetben mennyi a határidő?Köszönöm előre is a választ

Én a DHL-t ismerem, itt mindent Ők intéznek, és nekem a futárnak kell fizetni.
-
energiezolee
aktív tag
Sziasztok!
Az adó (27%) kifizetése hogyan működik?
Csekken, és amíg nem fizetem ki addig nem kapom meg a terméket, vagy megkapom és kifizetem egy adott határidőn belül?
A második esetben mennyi a határidő?Köszönöm előre is a választ

-
LámaZ
addikt
A küldemény érkezése előtt a gorsfutárok a következő levelet szokták kiküldeni a címzettnek:
„Tisztelt Ügyfelünk!
Tájékoztatjuk, hogy a Hipp-hopp gyorsfutár forgalmában a(z) ………………………. fuvarlevélszámon küldeménye fog érkezni, amelyet vámkezelni kell
Annak érdekében, hogy a küldeményt minél előbb megkaphassa, kérjük, mielőbb küldje meg részünkre a küldemény tartalmának pontos magyar megnevezését.
AMENNYIBEN NEM A MELLÉKELT SZÁMLÁN SZEREPLŐ ÖSSZEGET FIZETTE,KÉRJÜK KÜLDJÖN ÚJ SZÁMLÁT VAGY IGAZOLÁST A FIZETETT ÖSSZEGRŐL ( pl paypal)
A kettős felhasználású termékek jegyzékében nem szereplő, egyéb korlátozás alá nem eső termék/termékek.
/Kérjük jelezze, ha az áru/áruk kettős felhasználású terméknek minősül/minősülnek vagy ha a behozatal egyéb korlátozás alá esik./Továbbá kérjük, hogy az alább felsorolt információkat és/vagy dokumentációkat szintén küldje meg részünkre:
- Pontos magyar árumegnevezést kérünk.
- Amennyiben vásárolta az adott termékeket kérjük igazolja ezt a megrendelés visszaigazolással; pl PAYPAL.
- Kérjük nyilatkozzon a fuvardíjról.Kérjük, hogy a szükséges dokumentumokat részünkre mihamarabb megküldeni szíveskedjenek, mert a vámkezelés megkezdéséhez szükséges információk hiányában az érkezést követő 3. naptól raktárdíjat számolunk fel. 4200 Ft + 30 Ft/naptári nap/kg.
Köszönjük közreműködését!
Kérjük a mellékelt nyilatkozatot a küldemény átvételekor, minden rovatot kitöltve, aláirva adja át a futárunknak.”
A fuvardíjról nem véletlenül érdeklődnek, mert nekem az után nem számítottak fel áfát. Szerintem ezt így kell tenni.
-
LámaZ
addikt
Egyébként és mellékesen, nekem minden küldeményem a postával jön, csak a 7"-os tabletem jött DHL-lel, (az áru értéke kb. 165$ volt, ez után fizettem kb. 10.500 ft áfát, vám nem volt rajta. És a félreértések elkerülése érdekében: a szállítási díjért nem kell fizetni sem áfát, sem vámot. Jól is néznénk ki!)
Ha jól számolom, akkor a tablet után kaptam még - ugye kb. 2 hónap alatt - 6 küldeményt Aliéktól, és kb. négyet a DX-től. Mindegyik a postán keresztül jött, és behozatali díjak nem terhelték. Ez így ugye világos?
A gyorsfutárnak amúgy néha van értelme, mert irdatlan tempóban fejlődik a technika. A már említett 180$-os okostelefonomat nov. 6-án rendeltem (fizettem ki), és tegnap, december 7-én érkezett meg a címemre. Egy hónapról van szó, de - kis túlzással - elfogott a félelem, hogy erkölcsileg elavult, ugyanis a mai eszemmel már négymagos telót vennék.
-
LámaZ
addikt
-
fPApi
őstag
Igen, ez már komoly.
Szerény javaslatom szerint ne piszkáld az adatokat, csak jelezd, hogy elfogadod a feladó által megadottakat, és aszerint kéred kiszámolni a fizetendő díjakat. Ha PayPal-os vagy hasonló átutalási kimutatást kérnek, az nem tekinthető mérvadónak, hisz egy fizetés több tételt is fedezhet, és ugye pl. a DX-nél is velem többször előfordult, hogy a tíz megrendelt árucikket 3 csomagban küldték el. (Egyébként a DX irányelve az, hogy ha megrendelsz 5 árucikket, és abból csak 2 van raktáron, akkor azt gyorsan elküldi, és a többit is sorban, akár egy 10$-os terméket is egy csomagban. Megnéztem amúgy a bélyeget a borítékon, és átváltottam forintba: kb. 160 ft-ba kerül nekik egy kis súlyú ajánlott levélküldemény. Akkor így érthető, ugye?)Szívesen!
Köszi, közben már a tracking is beindult!
-
LámaZ
addikt
Rendeltem a fastcardtech-től és a dhl trackingben már 2 napja az van, hogy "Shipment information received" ill. "Küldeményinformáció megérkezett", ami nem tűnik túl biztatónak. Viszont tegnap jelentkeztek nálam a magyar dhl-től, hogy adjam meg a vámoláshoz szükséges adatokat. Ez azt jelenti, hogy mégis van elmozdulás? A dhl ugye már csak akkor jelentkezik, ha valós a dolog?
Igen, ez már komoly.
Szerény javaslatom szerint ne piszkáld az adatokat, csak jelezd, hogy elfogadod a feladó által megadottakat, és aszerint kéred kiszámolni a fizetendő díjakat. Ha PayPal-os vagy hasonló átutalási kimutatást kérnek, az nem tekinthető mérvadónak, hisz egy fizetés több tételt is fedezhet, és ugye pl. a DX-nél is velem többször előfordult, hogy a tíz megrendelt árucikket 3 csomagban küldték el. (Egyébként a DX irányelve az, hogy ha megrendelsz 5 árucikket, és abból csak 2 van raktáron, akkor azt gyorsan elküldi, és a többit is sorban, akár egy 10$-os terméket is egy csomagban. Megnéztem amúgy a bélyeget a borítékon, és átváltottam forintba: kb. 160 ft-ba kerül nekik egy kis súlyú ajánlott levélküldemény. Akkor így érthető, ugye?)Szívesen!
-
fPApi
őstag
Rendeltem a fastcardtech-től és a dhl trackingben már 2 napja az van, hogy "Shipment information received" ill. "Küldeményinformáció megérkezett", ami nem tűnik túl biztatónak. Viszont tegnap jelentkeztek nálam a magyar dhl-től, hogy adjam meg a vámoláshoz szükséges adatokat. Ez azt jelenti, hogy mégis van elmozdulás? A dhl ugye már csak akkor jelentkezik, ha valós a dolog?
-
LámaZ
addikt
-
lostprophet
aktív tag
Na, 6 napot rostokolt Hong Kongban a csomagom (26-án rendeltem, 28-án adták fel, 1-én érkezett meg Hong Kongba), http://hongkongpost.hk/ szerint holnap indul tovább onnan.
-
erzol
őstag
-
LámaZ
addikt
Sziasztok!
Október 28.-án rendeltem a Sunsky-ról, Chinapost szállítással.
Remélem még bizakodással várhatom a csomagot, aminél november 5 óta célországba elküldve szerepel.
Meddig várjak a paypal refunddal?
Illetve úgy öt nappal a lejárat elött kérdezzek rá az eladónál? A Magyar Posta azt mondta, hogy ők, mint feladó részletesebben látják a hollétét. Ez igaz lehet?A 45 napos határidő lejárta előtt reklamálj a PayPalnál. Egyébként a kézbesítés 2 hét és 6 hét között bármennyi lehet.
-
LámaZ
addikt
Nekem két csomagom jött úgy a szingapúri postával - a második ma - hogy a nyomkövetési információ soha nem frissült. Csak annyi volt ott, hogy Küldeményt regisztrálták, majd elküldték. És ma becsöngetett a postás... :-)
-
hzx0
aktív tag
Sziasztok!
Október 28.-án rendeltem a Sunsky-ról, Chinapost szállítással.
Remélem még bizakodással várhatom a csomagot, aminél november 5 óta célországba elküldve szerepel.
Meddig várjak a paypal refunddal?
Illetve úgy öt nappal a lejárat elött kérdezzek rá az eladónál? A Magyar Posta azt mondta, hogy ők, mint feladó részletesebben látják a hollétét. Ez igaz lehet?Szia nekem is van egy csomagom singpost
2012.11.13 22:05 Küldemény információ: Célországba elküldve / Item sent abroad
Azóta meg sem mozdult. Én is kezdek idegeskedni. 2012.11.8 rendelés. -
szpali
addikt
ha régen volt, akkor annak még most is léteznie kell
itt egy ki help: www.paypal-europe.com/magyar/
én nem a főszámlámat (illetve az ahhoz tartozó kártyámat) adtam meg, hanem csináltattam a bankomnál (otp) egy virtuális számlát és hozzá egy virtuális kártyát
ez nem fizikailag kézzel fogható kártya, mint a főszámlához tartozó, hanem csak 1 papír a kártyaadatokkal (kártyaszám, érvényesség, CVC kód). azt adtam meg a paypal-nak -
gbart123
csendes tag
volt paypal számlám, de annak pá éve nem is tudom, hogy létezik-e még. Mennyivel jobb így csinálni, ha igen, akkor létszíves, kalauzoljál engem ezzel a felcsatolással.
Köszönöm
-
erzol
őstag
Sziasztok!
Október 28.-án rendeltem a Sunsky-ról, Chinapost szállítással.
Remélem még bizakodással várhatom a csomagot, aminél november 5 óta célországba elküldve szerepel.
Meddig várjak a paypal refunddal?
Illetve úgy öt nappal a lejárat elött kérdezzek rá az eladónál? A Magyar Posta azt mondta, hogy ők, mint feladó részletesebben látják a hollétét. Ez igaz lehet? -
mtade
aktív tag
A dual-SIM-es okostelósok rendeltek onnan, keress rá a fórumban.
Benéztem a SiteJabber lapra, ahol vásárlók tudnak minősíteni eladókat, de nem találtam róluk infót. (A siteJabber-es minősítéseket amúgy óvatosan kell kezelni, mert egyébként tisztességes kereskedőket a kákán is csomót kereső vásárlók néha nagyon lehúznak).
Köszi. Visszajelzek majd, ha vége a vásárlásnak. 11.25én rendeltem, elméletileg mind2 motyóm shipped állapotban vár HongKongban.
-
LámaZ
addikt
Geekbuyingot nem láttam az ajánlott boltoknál.
Ez azt jelenti, hogy még nincs elég tapasztalat, vagy nem ajánlott üzlet?
Több helyen ajánlották, én is onnan rendeltem, bár még bennvagyok a szokásosnak mondott 1 hónapban, kezdek kicsit izgulni...A dual-SIM-es okostelósok rendeltek onnan, keress rá a fórumban.
Benéztem a SiteJabber lapra, ahol vásárlók tudnak minősíteni eladókat, de nem találtam róluk infót. (A siteJabber-es minősítéseket amúgy óvatosan kell kezelni, mert egyébként tisztességes kereskedőket a kákán is csomót kereső vásárlók néha nagyon lehúznak).
-
LámaZ
addikt
Ma megkaptam postán a GPS-vevőmet (okt. 30-án rendeltem, tehát 35 napig tartott) és a légegeremet (nov. 17-én rendeltem, tehát 18 napig tartott).

-
mtade
aktív tag
Geekbuyingot nem láttam az ajánlott boltoknál.
Ez azt jelenti, hogy még nincs elég tapasztalat, vagy nem ajánlott üzlet?
Több helyen ajánlották, én is onnan rendeltem, bár még bennvagyok a szokásosnak mondott 1 hónapban, kezdek kicsit izgulni... -
LámaZ
addikt
Sziasztok!
Ainol Novo10 Hero Az új kiszemeltem. kétszáz dollárért jönne ebből a shopból, kérnék hozzá pár apróságot. Rendelt már valaki tőlük? Hogy működik a vámkezelés? (GIFTként küldik én pedig reménykedek hogy nem néznek bele?)
szerk vagy a hivatalos aionol oldalról érdemes? link
Tudtommal az ainolnak nincs hivatalos boltja.
Az Ainolstore-ról mostanában rossz hírek jönnek, nem ajánlják tőlük a vásárlást.
Én az aliexpress-es Elijah boltból vettem a Fire-t, DHL-lel cakkompakk ideért. A vám a számlán lévő adatokat el szokta fogadni, nem piszkálják a részleteket. A futárszolgálat persze küld egy levelet, hogy nyilatkozz, de mielőtt kézhez kaptad volna a terméket nehéz nyilatkozni, így az emberek el szokták fogadni, ami a számlán van.
A Posta ehhez képest már kevésbé macerás, ott minden megy, mint a karikacsapás, kivéve a gyorsaságot. -
ZS3NI
őstag
Sziasztok!
Ainol Novo10 Hero Az új kiszemeltem. kétszáz dollárért jönne ebből a shopból, kérnék hozzá pár apróságot. Rendelt már valaki tőlük? Hogy működik a vámkezelés? (GIFTként küldik én pedig reménykedek hogy nem néznek bele?)
szerk vagy a hivatalos aionol oldalról érdemes? link
-
LámaZ
addikt
Egyetértek. A Paypalhoz csak egy e-mail cím kell, és mehet az üzlet. Nekem már egyszer visszaadta a pénzem a Paypal egy csalótól (hootablet).
-
szpali
addikt
Nagyon jó, hogy megnyíilt az új topik. Így már bátrabban rendelhetünk külhonból is és nem kell a kevéske pénzünkből, drágán vásárolni.
Még egyszer köszönjük.Itt ragadnám meg az alkalmat, a kérdezésre!
Aliexpress-en vásárolnék egy terméket, bankiátutalással, mivel folyószámlám van - forintos -, ennek a menetére lennék kiváncsi.Válaszokat előre is köszönöm.
én nem fizetnék semmilyen kínai áruház felé a banki átutalással
nem tart semeddig készíteni egy paypal fiókot, ami alá felcsatolod a bankkártyádat és azon keresztül fizetsz
-
gbart123
csendes tag
Nagyon jó, hogy megnyíilt az új topik. Így már bátrabban rendelhetünk külhonból is és nem kell a kevéske pénzünkből, drágán vásárolni.
Még egyszer köszönjük.Itt ragadnám meg az alkalmat, a kérdezésre!
Aliexpress-en vásárolnék egy terméket, bankiátutalással, mivel folyószámlám van - forintos -, ennek a menetére lennék kiváncsi.Válaszokat előre is köszönöm.
-
DGery
aktív tag
Egyre jobban dőlök a DealExtreme felé, hogy rendelnék tőlük...
Már csak az tart vissza, ha esetleg bármiféle gebasz van, sajna nem tudnék reklamálni xD
Meg a PayPal-lal kellene barátságot kötni
-
csibe1
veterán
Jó kezdeményezés,remélhetőleg gyűlnek a tapasztalatok,vélemények,hogy honnan érdemes rendelni.
Nettáblák, tabletek Android op. rendszerrel topikba is belinkelheted,ott is elég sokan érdeklődnek,hogy honnan érdemes rendelni. -
LámaZ
addikt
Egy kis angol-magyar szótár:
tracking number = ragszám, vagy nyomkövetési szám - ezt kell beírni a nyomkövetési oldalak keresőmezőjébe
shipping: szállítás, általában repülővel
complaint: panasz
item accepted: küldemény felvéve
item sent abroad: célországba elküldve
arrived in the destination country: célországba megérkezett
item presented to customs: küldemény vám elé állítva
inbound item customs procedure: küldemény vámkezelve
delivery registered: kézbesítés regisztrálvaSzótár folytatás:
Despatched to overseas: külföldre elküldve
-
LámaZ
addikt
Egy kis angol-magyar szótár:
tracking number = ragszám, vagy nyomkövetési szám - ezt kell beírni a nyomkövetési oldalak keresőmezőjébe
shipping: szállítás, általában repülővel
complaint: panasz
item accepted: küldemény felvéve
item sent abroad: célországba elküldve
arrived in the destination country: célországba megérkezett
item presented to customs: küldemény vám elé állítva
inbound item customs procedure: küldemény vámkezelve
delivery registered: kézbesítés regisztrálva -
LámaZ
addikt
Új hozzászólás Aktív témák
-
50 - 1
104185 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1901 1900 - 1801 1800 - 1701 1700 - 1601 1600 - 1501 1500 - 1401 1400 - 1301 1300 - 1201 1200 - 1101 1100 - 1001 1000 - 901 900 - 801 800 - 701 700 - 601 600 - 501 500 - 401 400 - 301 300 - 201 200 - 101 100 - 1 50 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Vám- vagy adócsalással kapcsolatban tilos tanácsot adni vagy kérni a topicban (és a fórum egész területén)!
- Bemutató eBay-es kütyük kis pénzért
- Kamionok, fuvarozás, logisztika topik
- Autós topik
- Vivo X300 Ultra - tárcsázz, ha van rá keret!
- Bittorrent topik
- Crimson Desert
- Vezetékes FEJhallgatók
- Villanyszerelés
- World of Tanks - MMO
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- Steam, GOG, Epic Store, Humble Store, Xbox PC Game Pass, Origin Access, uPlay+, Apple Arcade felhasználók barátságos izgulós topikja
- További aktív témák...
- iPhone 15 Pro 1 év garanciával
- ASUS TUF Gaming F15 (FX506HEB) i7-11800H / RTX 3050 Ti / 32GB
- Komplett Gamer gép akár monitorral is! Ryzen 5 3600/AIO/16GB Ram/TUF 3080 10GB/500GB M.2 PCIe
- HP 650 G2 laptop (15,6FHD/I5-6200U/8GB/128SSD/Magyar/Win11) - Áfás számlával
- BONTATLAN Zacskós ThinkCentre M70s SFF Business Időtálló Asztali gép -50% i5-14500 16/512 770 Magyar
- AKCIÓ! Nintendo Switch OLED 64GB játékkonzol extrával garanciával hibátlan működéssel
- LG UltraGear 32GS60QC-B VA Monitor! 2560x1440 / 180Hz / 1ms / FreeSync
- BESZÁMÍTÁS! Apple Mac Mini 2023 M2 8GB 256GB számítógép garanciával, hibátlan működéssel
- Samsung Watch 8 női szíjak egyben eladóak ajándék tokvédővel
- BESZÁMÍTÁS! ASUS H110M i5 7500 8GB DDR4 500GB SSD GTX 1650 4GB Akyga DeepCool 400W
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!
Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
. Már nekem is tele a hócipőm. 




