Hirdetés

2019. augusztus 20., kedd

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

PROHARDVER!

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

(#64001) cinemazealot válasza emre (#64000) üzenetére

cinemazealot
(addikt)
LOGOUT blog

Na, megint tanultam valamit. :R És jó is, hogy ezt a slideshow-t most megmutattad, mert így most már tudom, hogy hívják azt a nagyon szimpatikus gépet, ami több "szálkás tárcsa" segítségével rendbe sodorja a levágott szénát.

A gondom viszont az ezekkel a gépekkel, hogy egyrészt nem olcsók (ha már pár százezres tételről beszélünk, akkor inkább veszek egy fűnyíró traktort), másrészt belsőégésű motorral szereltek. Tudom, ez utóbbi nem szabadna hogy gond legyen, de tekintsük most ezt a feladat egyik kihívásának. :B

(#64002) Satyricon válasza lemmy71 (#63985) üzenetére

Satyricon
(addikt)

Akkor marad a hőlégfúvó +spakni. Elvileg ez a kombó a legolcsóbb megoldás.

Köszi azért

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#64003) imibogyo válasza emre (#64000) üzenetére

imibogyo
(addikt)

Jó, de ez már egy "tuning" MF70, azt tegyük hozzá... Gázolajos motorral és legalább 8-10 LE-vel... :B

ELADÓ: Bosch GMS120 (20k) + Kerti traktor 50-60%-os készültségben, utánfutóval (120k)

(#64004) emre válasza cinemazealot (#64001) üzenetére

emre
(veterán)

A szálkás tárcsa, fedőnéven rendsodró csillagkerék. :) Ebből is van több fajta.

Pár évig mezőgazdasági gépalkatrész értékesítéssel foglalkoztam. A kopó alkatrész nem túl drága, de fődarab vagy hajtás, már húzós lehet. Kiskertes gépekkel nem nagyon foglalkoztunk, a szántóföld léptékű területen meg nem túl gyakori az önjáró megoldás, szóval kell valami ami meghajtja.

Amennyiben rotációs megoldás választasz akkor nem kell rendsodró, mert a két vágott rendet a dobok közé pakolja.

Én a Prillinger-nél dolgoztam, itt vannak a katalógusaik
De ki is emelek kettőt ami érdekes lehet:
1, Kert
2, zöldtakarmány

Ha a kapok cikkszámot tudok árat mondani, illetve bárki aki regisztrál, de nekem van egy kis kedvezményem is. Egyébként kezdem azt érezni túlzásba estem. :B

(#64003) imibogyo

Az MF kaszánál 60cm-es a legkisebb vágóasztallal, ehhez a legkisebb motor 6,5 lóerő.

mod:

Ja, és még egy: Fűnyíró topik

[ Szerkesztve ]

A porcukros tigris olyan mint a chilis csoki, csak jobban kaparja a torkod.

(#64005) lemmy71 válasza Satyricon (#64002) üzenetére

lemmy71
(tag)

Én most fejeztem be a kétszárnyas garázskapu festéktelenítését :DDD két hétig kapirgáltam a hőlégfúvóval :o Sajnos megint rossz hírem van, fémről nehéz hőlégfúvóval festéket leszedni, mert az acél elvezeti a meleget, nem úgy mint a fa :K Szerintem csak ott kapargasd meg ahol rozsdásnak érzed, majd a foltokat kikened alvázvédővel és utána telibe fújod az egészet rücsivel.

(#64006) pjen válasza lemmy71 (#64005) üzenetére

pjen
(nagyúr)

Gázpalackos disznópörzsölővel kell melegíteni,az lehozza a festéket a fémről is.

(#64007) lemmy71 válasza pjen (#64006) üzenetére

lemmy71
(tag)

Azt ilyet régen oxigén és dissou -val csináltuk :DDD De egy full alváz letakarításához csontra szét kell kapni a verdát, mert ha a belsejében begyullad a pokla és az egyéb kacat akkor már nem autónak hanem kormosnak fogják hívni :D Az egyik haverom hasonlóképen járt harminc évvel ezelőtt, nem marad a 132 Fiatból csak két felni, bár hónapokkal később többet kapott a biztosítótól, mint amennyiért elakarta adni :DD

(#64008) Barret001 válasza lemmy71 (#64007) üzenetére

Barret001
(őstag)

Volt karosszérialakatos/fényező rokonom is.Ők spaklival kaparták le hidegen.1 autó 2 műszak alatt megvan.Nem jó a melegítős módszer,mert a kocsi belseje is rommá hólyagosodik a melegítéstől.És igen,valószínűleg ki is gyullad.

(#64009) Sokimm

Sokimm
(senior tag)

Sziasztok! A gányolás miatt merem itt feltenni (és nem azért, mert tudom, hogy mindenhez IS értetek) a kérdésem. :)
Van egy régi 50cm vastag falú házunk, aminek az oldalához szeretnénk egy konyhát. Minden megvan már a fejemben, csak a toldalék épület L alakban kapott alapot, és koszorút is (befúrva, be vasalva a másik két épületbe természetesen). (a koszorú még nincs kiöntve, oda lehet a gerendát bevasalni, hogy egybe kössön, fusson)

Viszont a födémet (gerendázatot) nem tudom mihez illene rögzítene a régi házfalba.
Gerendákkal akarom (akár ytong, akár porotherm) megoldani, mert akkor nem kell zsaluzni a monolithoz. :)
De a gerendát mihez rögzítsem a régi ház falába? Ha a gerendák méretét megfúrom (ki vésegetem), és bedugom a gerendákat, az nem túl ogre dolog? Az erővonalak nem ülnek fel egy koszorún... mert nincs egybefüggő gerendázat (2 emeletes ház, földszinti rész tetetjét, tehát a fal közepébe akarok beállni.
A kép talán segít a probléma szemléltetésben.Ha alátámasztom valamivel, akkor az meg a falat fogja "kifele rántani (böszme egy épület, de azért mégsem lefele mutató erővonal lenne akkor)

A friss házrész tetejét mindenféleképpen betonból akarom, járható "vízszintesre".
A kérdés röviden: A gerendákat hogyan csatlakoztatnátok a régi házba (hoz?)?
Minden ötletet előre is köszönök!

[kép]

(#64010) Bile Demon válasza Sokimm (#64009) üzenetére

Bile Demon
(senior tag)

A fel mentén lehetne zsaluzni egy kb. 30x30cm gerendát, (vagy ami egyenértékű az új koszorúval) ebbe lennének bekötve a födémgerendák.
A falon lyukakat vésnél 20-25cm mélyen és oda bevasalt nyúlványok lennének a gerendából, ezek terhelnének függőlegesen a teherhordó falra.

[ Szerkesztve ]

Bruhe

(#64011) Stylewars_kp válasza emre (#64000) üzenetére

Stylewars_kp
(aktív tag)

+1

[ Szerkesztve ]

Az életemet adnám érte, de ő azt akarja, hogy mosogassak is.

(#64012) Satyricon válasza lemmy71 (#64005) üzenetére

Satyricon
(addikt)

Igen, maradt a kapargatás. Próbáltam hőlégfúvóval és spaknival, de alig akart lejönni a gumi borítás. Szerintem brutál jó állapotban van e gyári alvázvédő, ráadásul alig lehet megbontani.

(#64008) Barret001: Szerintem ez kocsifüggő. Megnézném én azt az embert, aki melegítés nélkül nekiáll ennek a kocsinak, lekaparni az alvázát, egy normál spaknival. Hosszas melegítés hatására is épp hogy csak mozdítható rajta az alvázvédő.

Egyébként faterral hegesztettük is az alvázat. A bölcső felfogatási pont az egyik helyen el volt repedve. Vágtam be merevítésnek mind a 4 felfogatási pontra 2,5mm-es acél lemezt, és oda lett hegesztve. Mikor végzett, csak annyit láttam, hogy a gyári furatokon szép lassan jön ki a füst :DDD Kicsit para volt, hogy ki ne gyulladjon a kocsi, de szerencsére az alváz hamar eloszlatta a keletkezett hőt.

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#64013) Barret001 válasza Satyricon (#64012) üzenetére

Barret001
(őstag)

Normál "spaknival" ? ők olyat nem használnak.Avval büntetés lenne! Speciális kétkezes szerszámot használnak,ami jó élesen van tartva folyamatosan.

(#64014) Ed3r_X_ válasza Barret001 (#64013) üzenetére

Ed3r_X_
(veterán)

Spakliból elegem van egy életre, nekiálltam a lakásfelújításnak :D

Ha esetleg valakinek van valami ötlete a hátramaradt rész eltávolításához, ne tartsa magában :D (leragasztott szőnyegalátét)

"The best things in life aren't things"

(#64015) cinemazealot válasza Ed3r_X_ (#64014) üzenetére

cinemazealot
(addikt)
LOGOUT blog

Kézi gyalugép... ;]

(#64016) fonok87 válasza Ed3r_X_ (#64014) üzenetére

fonok87
(tag)

Légkalapács - lehet hogy könnyebben feljön ha az aljzattal együtt szeded :DDD

Truss me, I'm an engineer.

(#64017) emre válasza Ed3r_X_ (#64014) üzenetére

emre
(veterán)

Nem vagyok benne biztos hogy jó ötlet, de én kipróbálnám hogy megmelegítem hőlégfúvóval.

(#64018) Spet válasza Ed3r_X_ (#64014) üzenetére

Spet
(őstag)
LOGOUT blog

Megpermetezni valami kellemes oldószerrel (hígító pl, jó szellőzés mellett), és utána nekiállni a spaklival kaparni.

1976 Seiko 6139-6002 eladó

(#64019) Ed3r_X_ válasza Spet (#64018) üzenetére

Ed3r_X_
(veterán)

Köszönöm az ötleteket, ki fogom próbálni :))

(#64020) macilaci78 válasza Ed3r_X_ (#64014) üzenetére

macilaci78
(Korrektor)

Tárcsás gép, betonmaró.

Egyszobás garzon Szegeden a Cserzy M. utcában eladó, akár garázzsal is a parkolóövezet határán. https://ingatlan.com/29949866

(#64021) DonElvis válasza Ed3r_X_ (#64014) üzenetére

DonElvis
(tag)

Áholy,

Rossz hírem van, nem fogod tuddni megúszni a spaklizást. A betonmaró csak oda jó, ahol a szőnyegragasztó alatt egyenletes a talaj, máskülönben öntheted az aljzatkiegyenlítőt hajnalig. Tudom miről beszélek, kétszer már sikerűlt megnyernem ugyanijen projektet. Nyáron, 40 fok melegben ennél nincs is jobb sport ;]

Ami nem számít, az nem érdekel

(#64022) lemmy71 válasza Barret001 (#64013) üzenetére

lemmy71
(tag)

Én sejtem hogy milyen szerszámra gondolsz, nekem is van egy két házilag gyártott kovácsolt raskette salber és egyéb cél szerszámom, de hidegen akár mit is mondasz normálisan nem lehet leszedni az alvázvédőt, főleg egy millió helyen hajlított alvázon :DDD maximum ha sz...rá van rohadva és rozsdával együtt jön le az egész :DDD

[ Szerkesztve ]

(#64023) imibogyo

imibogyo
(addikt)

Azt hiszem ez elég Topik-ON. Házi aprítógép elektromos láncfűrészből, egy kimúlt abrikterből, egy fejhallgató-erősítő valamikori dobozából és pár darab szorítóból... :DDD

Ez még csak az elmélet tesztelése. Nem szeretném így járatni a gépet huzamosabb ideig. Készül a lábkapcsoló egy rendes hegesztett váz, és akkor majd a vastagabb ágak sem okoznak gondot. De ki akartam próbálni, hogy jó lesz-e egyáltalán. A válasz igen. Mivel egyedül kell mindent megoldanom a telken, még egy ilyen kis egyszerű gép is sokat tud segíteni. Ezzel vagy 10x több fát vágtam össze egységnyi idő alatt, mint a bakon egyedül mozgatva / pakolgatva/ dobálva mindent... :K

ELADÓ: Bosch GMS120 (20k) + Kerti traktor 50-60%-os készültségben, utánfutóval (120k)

(#64024) cinemazealot válasza imibogyo (#64023) üzenetére

cinemazealot
(addikt)
LOGOUT blog

Az a pumpálva bekapcsolás... :Y :C

[ Szerkesztve ]

(#64025) emre válasza imibogyo (#64023) üzenetére

emre
(veterán)

keress egy varrógép lábkapcsolót, az még jól mutatna :C

(#64026) macilaci78 válasza imibogyo (#64023) üzenetére

macilaci78
(Korrektor)

A kapcsolgatást akartam javasolni, mert így elég balesetveszélyes. Amúgy jó lesz ez.

Ha a lánc tetején van a megtámasztott faanyag, akkor tolni akar akarja magát elfelé a támasztéktól. Olyat láttam youtube-on, hogy a láncvezető hegyén ment át egy tengely és ez tartotta.

emre: nálunk a hurkatöltőhöz van lábkapcsoló, jó öreg bakelit. :D

[ Szerkesztve ]

Egyszobás garzon Szegeden a Cserzy M. utcában eladó, akár garázzsal is a parkolóövezet határán. https://ingatlan.com/29949866

(#64027) imibogyo válasza cinemazealot (#64024) üzenetére

imibogyo
(addikt)

Jóvanna... Vörk in progresszzz... :DDD

emre: van is itthon, azért is említettem meg a lábkapcsolót. Lényegében ez jutott nekem is elsőre eszembe. Vagy egy olyan kapcsoló mechanizmus, amit maga a vágandó anyag kapcsol fűrészelés közben (mint a mindjárt linkelt videóban)...

(#64026) macilaci78: így van. Azért is van ott a fejhallgató-erősítő doboza. Az támassza meg a fát. Majd természetesen tovább lesz ez gondolva, de most csak ennyi időm volt. Egyébként ebből a videóból van az alapötlet, van benne jó pár megoldás. Nekem mivel csak ideiglenesen van szükségem egy ilyen eszközre, így nem szeretném túlbonyolítani.

Egyébként nem is a biztonság miatt akarnám elsődlegesen kapcsolgatni, hanem mert ezek a fajta szénkefés motorok nem tartós üzemre vannak tervezve és idő nap előtt tönkremenne a gépem.

Gondolkodtam még a benzines gépem befogásán is, de mivel egyedül dolgoznék vele (hosszú idő), így a jószomszédi viszony megőrzése miatt (13 szomszédom van :DDD :P ) mégis az elektromos gépet preferálnám. :B

[ Szerkesztve ]

(#64028) IO.sys

IO.sys
(senior tag)

Sziasztok!
Szeretnék otthonra kompresszort számítógépházak és laptopok kifújásához. Sok helyen kérdeztem, de nem jártam sikerrel.
Akadályozó tényezők:
- Nekem 6 hónapos gyerekem van, szomdénak 9 hónapos, felváltva alszanak. Nem lehet túl hangos.
- Nincs szinte semennyi helyem neki, egy 6L-es Einhell már nagyon nagy. Emiatt egy halk hűtőkompresszoros megoldás se jó, mert nem fér el, nincs időm se összerakni.

A méret miatt a táskakompik maradtak, de úgy hallottam, az is nagyon hangos. Viszonyítási alapom egy Einhell 6L-es jószág, na az hangos. Ha tudtok valami halkabbatt, örülnék neki.

凸_(ツ)_/¯

(#64029) csabulaxi válasza imibogyo (#64027) üzenetére

csabulaxi
(senior tag)

én is egyedül darabolom a fát.
mi csináltunk egy ilyet, bár ez annyira jól sikerült, hogy ide nem is illik
a stihl honlapon is volt ilyesmi, csak az mobilabb, szétszedhető, befér egy kocsi csomagtartójába

ez volt a minta
https://www.manomano.co.uk/p/forest-master-quick-fire-saw-horse-log-holder-chainsaw-fast-cutting-9250062

videó

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#64030) Ribi válasza IO.sys (#64028) üzenetére

Ribi
(nagyúr)

Szerintem egy porszívó kimenetére köss valami csövet + végére szűkítőt. Ha már gány topik.
Nem pont így, de a lényeg hasonló :D

[ Szerkesztve ]

(#64031) emre válasza imibogyo (#64027) üzenetére

emre
(veterán)

Csinálsz a láncra egy alul zárt U alakú védőburkolatot, amit ha lebillentesz bekapcsol.

(#64032) Ed3r_X_ válasza DonElvis (#64021) üzenetére

Ed3r_X_
(veterán)

Így is parázok mi lesz ha lespakliztam az egészet, mennyire sík a megmaradt aljzatkiegyenlítő. mert ha nem, még azt is boríthatom rá :D

Amihez meg annyira nincs kedvem, de ha muszáj akkor muszáj.

(#64033) DJGABI válasza IO.sys (#64028) üzenetére

DJGABI
(őstag)

tavalyi újságban találtam csak meg, 14. oldal [link] villanyos strandpumpa. múlt héten itteni lidliben még volt, de aldiban is árulják kb ugyanezt. baromira fúj, vettem is egyet melóba is. még nem teszteltem, a hegyes véggel, meg esetleg egy benzincsövet ráhúzva tervezem használni. de ez sem halk azért... kb mint egy hajszárító

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#64034) Barret001 válasza imibogyo (#64023) üzenetére

Barret001
(őstag)

Youtube rogyásig van ilyen megoldással,én is csináltam benzineshez.Ott kell egy "gáz adagoló kar" Azt a vágandó anyag pöcköli meg.Vékony fához nagyon előnyös egykezes megoldás.Sok időt lehet megtakarítani,mert nem kell rakosgatni a fűrészt.

(#64035) Barret001 válasza csabulaxi (#64029) üzenetére

Barret001
(őstag)

Van hasonlóm,enyém horganyzott anyagból van.2 darabba szedhető A "csapóajtó" 3 magasságban állítható.A vágandó anyag átmérője függvénye. A "csapóajtó" tengelye egy kiegyenesített Moszkvics kurbli :D Újrahasznosítás.

(#64036) IO.sys válasza DJGABI (#64033) üzenetére

IO.sys
(senior tag)

Szia! Na köszi, ez már hasonlít. Aldiban még nem láttam, Lidliben megnézem. Van ufo alakú "komolyabb" akkus matrac pumpa, azon a szűkítő lefojtja a nyomást, mondjuk annak a légárama se valami nagy.
A hangos alatt 100dB-re gondoltam. :)

凸_(ツ)_/¯

(#64037) Barret001 válasza IO.sys (#64036) üzenetére

Barret001
(őstag)

Ez nem sokkal kisebb mint a hűtőgép kompresszor.Cserébe 100 szor hangosabb,és 100 szor kisebb a nyomása.De matrac felfújásra tökéletes!

(#64038) IO.sys válasza Barret001 (#64037) üzenetére

IO.sys
(senior tag)

Nem egyszerű ez a kérdés továbbra se. :) Elektronikai labor, szervizműhely, hobbisarok van kb 4 m2-en, oda kell találnom olyan kompit, ami tisztára fújja egy sűrűn lamellázott PC hűtőről az odaégett port... :N

凸_(ツ)_/¯

(#64039) Barret001 válasza IO.sys (#64038) üzenetére

Barret001
(őstag)

Ha muszáj hogy csendes legyen,nincs sok lehetőséged.

(#64040) IO.sys válasza Barret001 (#64039) üzenetére

IO.sys
(senior tag)

Az nem muszáj, hogy csendes legyen, de a 100dB nem fér ide. Hallanom kéne. Köszi a segítséget, ezt az Aldis fújókát majd még megnézem. Egyébként van elektromos, levegőspré méretű kompi is pont ilyen embereknek, mint én, az USA-ban. :D

凸_(ツ)_/¯

(#64041) emre válasza IO.sys (#64036) üzenetére

emre
(veterán)

Kb. semmire sem lesz jó, max a matracot meg a labdát felfújni, ha van rá fél órád.

Ezt csináltam hűtő kompresszorból, két darab 6kg-os tűzoltópalackkal, 8 barra feltöltve, és kétszer, de inkább háromszor fel kell fújnom hogy az asztali pc-met kitakarítsam. Lehet majd rákötök még egy hűtőkompit, mert ez az egy nem tol annyit, hogy ne ürüljön ki a két palack fél percen belül, és 5-10 perc mire megint lehet használni, már ha a hővédelme nem kapcsol le. :D

Viszont tavasszal voltak nálam klímát takarítani és olyan kis aranyos hordozható workzone kompresszorral dolgoztak, hogy nekem is megtetszett. Nem mondom hogy halk, mert az éjszakás műszak után arra ébredtem fel hajnali fél kilenckor. Szóval számomra ha olcsó 20-25k között beszerezhető akkor ez lenne a megoldás, de ha drágább akkor kimegyek a piacra, vagy rendelek egy olajos Einhell-t 35k körül ami másra is jó lesz. Neked olajmentes lenne 25k körül.

[ Szerkesztve ]

(#64042) Barret001 válasza IO.sys (#64040) üzenetére

Barret001
(őstag)

Ha nem kell csendes,akkor ez kell neked.:

[kerékpumpa]

(#64043) emre válasza emre (#64041) üzenetére

emre
(veterán)

Ja, és a fentiek után tökre nem mindegy hogy egy viszonylag csendessel szenved az embert fél vagy egy órát, vagy a zajossal végez 10 perc alatt.

(#64044) IO.sys válasza emre (#64043) üzenetére

IO.sys
(senior tag)

Itt az a lényeg, hogy a gyerek ne ijedjen meg se itt, se a szomszédban. Fél évesen még komoly trauma az ilyesmi, figyelek rá. Egy ilyet is használok, meglepően jó - kifújni a 20 éves port, de vállalkozásban gyári tisztaságú felületeket szeretnék. A hűtő kompi még mindig nagy, pedig ha lenne helyem, nem gondolkoznék. Az lesz, hogy meghallgatok valahol egy táskát és kiderül minden.

(#64042) Barret001: szimpi.

Köszönöm urak!

[ Szerkesztve ]

凸_(ツ)_/¯

(#64045) lemmy71 válasza IO.sys (#64028) üzenetére

lemmy71
(tag)

Eldobható sűrített levegő spray, a 400ml -es már 500ft. -tól kapható. Egy olyan kicsi gyerek fel sem ébred a kompresszor hangjára. Amúgy meg egy lakásban ahol baba vagy gyerkőc van, én biztosan nem fújkálnák pc -ket, kitudja hogy milyen "gombás mikrobák" kerülnek a levegőbe.

(#64046) Barret001 válasza emre (#64041) üzenetére

Barret001
(őstag)

Evvel pumpálom a kocsi kerekét,vagy mást ugye nem vittem túlzásba? :D

(#64047) IO.sys válasza lemmy71 (#64045) üzenetére

IO.sys
(senior tag)

Erkélyen fújkálom. Sok levegőspray-t használtam, nem elég a nyomása.

凸_(ツ)_/¯

(#64048) emre válasza IO.sys (#64044) üzenetére

emre
(veterán)

Einhell TH-AC 190/6 OF táska kompresszor 97db, video
nem hiszem hogy van lényegesen csendesebb.

(#64046) Barret001

Megfelelően minimalista. :K :C

[ Szerkesztve ]

(#64049) Barret001 válasza emre (#64048) üzenetére

Barret001
(őstag)

Mi ez? Hajókürt? A hűtőgép kompresszor hangtalan,és sokkal kisebb.De ezt Te is tudod.

(#64050) IO.sys válasza emre (#64048) üzenetére

IO.sys
(senior tag)

Pont ilyet használok, betörik a fülem tőle, de itthon max a plafonra szögehetem, nem fér el. Táska fog kelleni. Az egyébként meglep, hogy halk egyáltalán nem létezik gyáriból. Tudom, aki vállalkozik, nyisson műhelyt.

凸_(ツ)_/¯

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.