Hirdetés

2018. november 18., vasárnap

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

PROHARDVER!

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

(#2001) kételkedem válasza KillHates (#1995) üzenetére

kételkedem
(PH! addikt)

Beépíteném :C

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#2002) KillHates válasza fero02 (#2000) üzenetére

KillHates
(PH! nagyúr)

TÁDÁM!

fero02 nyerte ezzel a szép képpel!
Még szerencse, hogy nem fogkefét ajánlottam fel neki :D :DDD :DDD

Jó lenne, ha topic ez után is így pörögne! :D Természetesen a 3000-ik hozzászólónak is lesz ajándék!!

[ Szerkesztve ]

(#2003) Klemens válasza fero02 (#1999) üzenetére

Klemens
(őstag)

De ha már ennyire sűrűn kérdezik és ennyire elege van, hogy állandóan kérdezik, akkor pl Logout-ra miért nem teszi fel részletesen, hogy mi kell hozzá meg ilyenek.
Ez csak az én meglátásom, de ő ilyen, ezt elfogadom, nem is kezdek el botrányt csinálni.

Amúgy gratula! :C

[ Szerkesztve ]

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#2004) kételkedem válasza KillHates (#2002) üzenetére

kételkedem
(PH! addikt)

Kérek szépen vigaszdíjat... :B

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#2005) Zefír

Zefír
(őstag)

Szép estét! :DD :DD
Segícséget szeretnék kérni az itt járkáló emberektől.
Az ötletem az lenne ,hogy öszeszerelnék egy plexi házat.
De nem gány munkát kéne végeznem.
Adtok ötleteket h miket vegyek figyelembe a ház öszerakásakor?
:R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R

(#2006) KillHates válasza Klemens (#2003) üzenetére

KillHates
(PH! nagyúr)

Klemens-nek meg vígaszdíjként elküldök egy nagyon patent monostabil multivibrátoros fordulatszám szabályozó áramkört!
Házi gyártmány, tehát kéretik nem fikázni!

(#2007) KillHates válasza kételkedem (#2004) üzenetére

KillHates
(PH! nagyúr)

Mit szeretnél?

(#2008) Klemens válasza Zefír (#2005) üzenetére

Klemens
(őstag)

Plexi házon már én is gondolkodtam, de amennyibe a plexi lenne meg a vesződés vele, inkább érdemesebb egy gyárit venni, de ez csak az én meglátásom. ;)

(#2009) KillHates válasza Zefír (#2005) üzenetére

KillHates
(PH! nagyúr)

Jó vastag plexiből építsd össze és akkor a ragasztások mellett csavarozni is tudod!
De szerintem olcsóbb ha veszel egyet! A plexivel dolgozni nagy rutint igényel. Szerintem ne ezen ismerd meg ennek a művészetét.

(#2010) kételkedem válasza Zefír (#2005) üzenetére

kételkedem
(PH! addikt)

Vágj nagyon pontosan, vagy a legjobb, ha leszabatod a plexi lapokat. Ragasztással vagy csavarozással erősítheted össze a lapokat. A ragasztás legyen precíz, ne follyon meg a ragasztó. Fontos a méret. Legegyszerűbb lemérni egy normál lemez házat és azt elkészíteni plexiből. Természetesen egyedi méretben is készítheted, de akkor a csatlakozók, kábelek hosszára nagyon figyelj.

Azokból a pici jelekből ne készíts sormintát, egy jelből is sejtjük a mondat jelentését :(((

(#2011) Klemens válasza KillHates (#2006) üzenetére

Klemens
(őstag)

Hát...ö...izé...ha tényleg így van, akkor hálás köszönet! :R
Ez is jó, ilyet fikázni? Én? Aki még elképzelni sem tudna egy ilyet? :DDD

(#2012) KillHates válasza kételkedem (#2010) üzenetére

KillHates
(PH! nagyúr)

Szerintem ordenáré szívás plexi házat házilag csinálni. :(
Én állandóan koszos az egész, mert a PC iszoyat mennyiségű port képes a semmiből is magába szívni. A plexi meg feltöltődik és szép folyásmintásan lerakódik rá a redva :D

(#2013) KillHates válasza kételkedem (#2004) üzenetére

KillHates
(PH! nagyúr)

Nos? :DD :C

(#2014) kételkedem válasza KillHates (#2012) üzenetére

kételkedem
(PH! addikt)

Sosem lesz full plexi házam, nem tetszik és nem praktikus, mindennapos használatra nem, csak mutogatni való. Viszont ha már a kedves fórumtárs megkérdezte, hát elmondtam, mire kell figyelnie ;]

Vigaszdíjnak bármi megfelel! Egy bármi, egy akármi, egy valami, egy egészen aprócska hasznosság :K

(#2015) Zefír

Zefír
(őstag)

KillHates ha irok gyorsan 985 azaz márcsak 984 hozzászólást kapok egy ien szép zölden világítós ventit?pont passzolna az elöbb említett plexi házba :DD :DD :DD :DD :)) :R

(#2016) KillHates válasza kételkedem (#2014) üzenetére

KillHates
(PH! nagyúr)

Oké-oké! Bocs, csak a Te válaszodba írtam bele, hogy nem érdeme neki ezzel vacakolnia... :R

Mégis milyen írányba gondolkodjak? Mi az amivel mostanság pimpelnéd a géped?

(#2017) fero02 válasza Klemens (#2003) üzenetére

fero02
(PH! kedvence)

Nem tudom. De miért nem írsz Te? :DDD

Köszöntem szépen! :R

[ Szerkesztve ]

(#2018) KillHates válasza Zefír (#2015) üzenetére

KillHates
(PH! nagyúr)

Simán! De azért legyen tartalmas az a 980 hozzászólás, mert bezárják a topic-ot a modertátorok és akkor ugrott az ajándék! :D

(#2019) Klemens válasza fero02 (#2017) üzenetére

Klemens
(őstag)

Azért, mert lövésem sincs, hogy mi kell hozzá, mire kell figyelni/vigyázni, stb...
Pont az írjon arról, hogy hogyan is kell ilyet csinálni, akinek fingja sincs az egészről? :F

(#2020) Zefír

Zefír
(őstag)

KillHates bocs nemgondoltam hogy enyire pörög a topik :)
És nem küldtem el röktön azt az utána lévő hozzászólást.
Köszönöm az ötleteket a házzal kapcsolatban még átgondolom h elkezdeme.a pénzel nemlenne gond faterom ingyen tud hozni plexit és szép egyenesenis tud vágni :)
Az a zöld venti meg télleg teccik :D
Most készítek egy uj konfiguráciot még kel egy proceszor és rakhatom ösze már várom :DD
jah bocsánat a sok kis fej miatt.bevoltam zsongva

(#2021) KillHates válasza Zefír (#2020) üzenetére

KillHates
(PH! nagyúr)

Semmi gond!
Én úgy csinálnám a Te helyedbe ha van plexi dögivet, hogy egy sima háznak csinálnám meg mindekét oldalát és esetleg az előlapját. A fém vázat azt vagy lekrómoztatnám vagy fényes feketére lefújnám! Az optikai meghajtó és a floppy házát is krómoztatnám, vagy fújnám! :C
Ez jóval kevesebb munka és sokkal egyedibb gép! Ha megcsinálod akkor viszont ITT a helyed!!!

(#2022) kételkedem válasza KillHates (#2016) üzenetére

kételkedem
(PH! addikt)

Most éppen az ORION*60 TV-ből építek egy kompakt gépet, amiben benne van a TFT monitor.
Néhány kép a munkáról:
[link1]
[link2]
[link3]

(#2023) Zefír

Zefír
(őstag)

Köszi az ötletet körülnézni mindenképpen elmegyek :D
De nemvagyok benne biztos h bármitis elérnék hiszen mégcsak 3hónapja kezdtem el a moddingolást. semi multam nincsen nemhiszem hogy egy általam épített plexi ház megállná a helyét . Tanácsokat köszönöm de mint mindenki tugya tanácsokból sosem elég.Kivéve ha azok anyucikánk tól származnak :))

(#2024) Zefír

Zefír
(őstag)

kételkedem
Kicsit oldschool-os lett nem gondolod? :DD

(#2025) kételkedem válasza Zefír (#2024) üzenetére

kételkedem
(PH! addikt)

Használd a válasz gombot, akkor tudjuk, kihez szólsz :)

A cél az, hogy a lehető legkevesebb változtatás történjen, a külső megjelenése nagyon hasonlítson az eredetire.

(#2026) KillHates válasza kételkedem (#2022) üzenetére

KillHates
(PH! nagyúr)

Persze, hogy is mehetett ki a fejemből! :U
Körülnézek!

(#2027) Zefír válasza KillHates (#2026) üzenetére

Zefír
(őstag)

értettem :)
bocsi de még nagyon low vagyok. nem igazán ismerem a ph-t.

(#2028) Zefír

Zefír
(őstag)

Am mit gondoltok a vista xp kérdésel kapcsolatban ? nemtom h meiket tegyem fel ha kész az uj konfig

(#2029) kételkedem válasza Zefír (#2027) üzenetére

kételkedem
(PH! addikt)

Mindenki kezdő volt valamikor... :K
Nagyon jó hely a PH! a legtöbb fórumozó tényleg segíteni akar, a viselkedési szabályok egyszerűek. Fusd át az alapelveket.

(#2030) Zefír válasza kételkedem (#2029) üzenetére

Zefír
(őstag)

fuh hát én mamár sétálni sem tudnék nem h futni :DD majd holnap. de azért köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#2031) fero02 válasza Klemens (#2019) üzenetére

fero02
(PH! kedvence)

És mi lenne, ha esetleg utána járnál/olvasnál a dolgoknak kicsit... ;)

Gondolom anno fizikát tanultál, ez a téma pedig nem olyan bonyolult, h ne lehetne megérteni különösebben nagy elektronikai ismeretek nélkül. :R

(#2032) KillHates válasza fero02 (#2031) üzenetére

KillHates
(PH! nagyúr)

ÁÁáááá... aki nem pákával a kezében született, annak tényleg ákom-bákom egy kapcsolási rajz!:D Kap tőlem egy pöpec szabályozót és a dolog le van tudva neki a problémája :C

(#2033) KillHates

KillHates
(PH! nagyúr)

fero02 és Klemens ! Kérlek küldjétek el a címeteket privátban, hogy hétfőn fel tudjam adni a csomagokat!

(#2034) Zefír

Zefír
(őstag)

olyan zöld ventit hollehet veni és menyiért?

(#2035) KillHates válasza Zefír (#2034) üzenetére

KillHates
(PH! nagyúr)

A Visioncomputer-nél, és 3.670,- Ft volt

(#2036) Klemens válasza fero02 (#2031) üzenetére

Klemens
(őstag)

Annó? :Y Most érettségiztem fizikából (meg minden másból is), de ennek ellenére suta vagyok hozzá, valahogy ez a rész sosem maradt meg bennem (más dolog sem nagyon, de ez főleg :D ). Majdnem egész nap ezt csináltam, utánaolvasgattam.
Azt már tudom, hogy figyelni kell, mert a poti melegszik meg ilyenek.
Bonyolult ez még nekem no. :O
Nem véletlen nem az autóelektronikát választottam szakmának (mondjuk főleg azért ,mert hivatalosan nem is mehetnék, mert színtévesztő vagyok).

KillHates: pill és megy a privi és hálás köszönet! :R :R
Meg azért teljesen nem oldja meg sajnos a problémámat. Addig fogom használni, míg nem sikerül egy normális és valahogy kinéző előlapi ventilátor vezértlőpanelt csinálnom. Utána ígérem, hogy visszaszolgáltatom neked hibátlan állapotban. :K

Amúgy ez a MTH az nem csak a versenyzőknek van? Vagy oda akárki elmehet nevezés nélkül is? :F

[ Szerkesztve ]

(#2037) Klemens válasza fero02 (#2031) üzenetére

Klemens
(őstag)

Tudod mit?
Addig nem nyugszom még nem csinálok egy ventilátorvezérlőpanelt és ha kész, felteszem Logout-ra. :)

(#2038) KillHates válasza Klemens (#2037) üzenetére

KillHates
(PH! nagyúr)

UP! Várjuk a cikket! :C

(#2039) Klemens válasza KillHates (#2038) üzenetére

Klemens
(őstag)

Én is, már csak hónapok kérdése. :D

(#2040) Kasza08 válasza Klemens (#2036) üzenetére

Kasza08
(őstag)

De, de ha benevezünk, akkor versenyzők leszünk:D

(#2041) Dani_kp

Dani_kp
(őstag)

Fúú mekkora pörgés volt itt :DD hirtelen nem is tudtam hogy hol kezdjem el :D .

Először is grat. a nyerteseknek :C .

kételkedem: hogy állsz a pctv-vel? :DDD

Bakker ennyire szar napon is csak tegnap volt :((( :W :DDD de komoly, hogy ennyire összeesküdjön ellenem minden :O . Hétfőig állnak a munkálatok, mert eltörtem azt a fúrószárat amivel a csavarnak fúrtam a lyukakat a fába és a zártszelvénybe :O ráadásul 2-t is és ebből az egyik csak kölcsönbe van/volt nálam :O . Ráadásul 3 raiser csavart is sikeresen eltörtem illetve 2.t elhajlítottam :W . Mind1...azért valami jó hír is ennyi panasz után :( :DD annyit tudtam ma csinálni hogy az alaplap felüli oldallapot "pontosan" méretre vágtam h ne lógjon túl sehol és ez fel is lett "csavarozva", és ugyan ezt megcsináltam a ház alján lévő borítással. :U Azért raktam idézőjelbe a csavarozást, mivel kb. 4-5 mm még nincs becsavarva, mert nem tudom tovább tekerni a szelvénybe :( ....kézi erőmből többre nem telt már....illetve a 2-es fúrószár túl kicsi de a 3-as már túl nagy, szóval majd veszek 2,5-ös szárat és azzal is megpróbálom :)) , de mivel holnap zárva van a gazdabolt és más nincs itt kp-n ezért csak hétfőn tudom folytatni... Illetve még annyi csináltam h amit szereztem gépházat alkatrésznek annak a hátlapját leboncoltam :DD nem épp szak szerű eljárásokkal :DDD .
Ja és még valami :D lefestettem a zártszelvényből készült vázat is, hogy a későbbiek során ne rozsdásodjon :U .

"Röviden" és tömören ennyi :)) .

(#2042) Klemens válasza Kasza08 (#2040) üzenetére

Klemens
(őstag)

Bakker, akkor nem megyek, mivel nincs mivel benevezni. Majd egyszer.

Dani_kp: Akkor elvoltál ma, volt termés. Azért sok sikert a folytatáshoz. :)

[ Szerkesztve ]

(#2043) Dani_kp válasza Klemens (#2042) üzenetére

Dani_kp
(őstag)

Az biztos, egész nap kb. 3 órát ültem meg 20 percet gépeztem :D . Köszönöm :R .

(#2044) Kasza08 válasza Klemens (#2042) üzenetére

Kasza08
(őstag)

Októberig sztem lenne idő megcsinálni ezt a fritőzt:) Még körbekérdezgetek pár embert az olajokról, hátha jutunk valamire. De sztem alapvetően 3 napra elég lenne a mineral oil.:K
Egy barátságosan kicsi Akvárium kéne, Hátlap, meg valami mutatós konfig. Oszt úmmán jó leszen:D

(#2045) TESCO-Zsömle válasza fero02 (#1996) üzenetére

TESCO-Zsömle
(Jómunkásember)

Kéne, kéne, de a szállítást nem tudom megoldani. :( :W

ELADÓ - EK-Supremacy EVO AMD - Full Nickel (ÚJ) / EK-FC Radeon Vega - Nickel (ÚJ)

(#2046) kételkedem válasza Dani_kp (#2041) üzenetére

kételkedem
(PH! addikt)

Szia!
A normál SATA kábel rövid. 90-100cm-es kellene, de a helyi boltosok kiröhögtek a kívánságommal. Rendeltem a netről, de még nem kaptam meg, ezért áll az építés :W
Ma az extra HDD coolert csináltam meg:

Kép

Kép

(#2047) blackrulz válasza TESCO-Zsömle (#1973) üzenetére

blackrulz
(PH! nagyúr)

nem feltétlenül a támogatók hiánya volt a döntés oka. múl évben pl ha jól tudom ingyen kaptuk a helyet csak mennyünk ki... de az infomarket mostanában konzol és mobil kiállítás lett, így a színvonal is igen alacsony...

Rohadtok egész nap a levegőn és labdáztok, vagy leültök a gép elé és csináltok valami értelmeset?

(#2048) blackrulz válasza Klemens (#2036) üzenetére

blackrulz
(PH! nagyúr)

mth mindenkinek nyitott természetesen és a nevezés és látogatás még mindig ingyenes :K nyugati mellett van gyalog 3 percre itt a térkép
kisebb kommunikációs hiba volt a szerkek között, így most javítottam a hírt. 18.áig kell leadni a nevezést, de 25.én startol a rendezvény :R sory :B

[ Szerkesztve ]

Rohadtok egész nap a levegőn és labdáztok, vagy leültök a gép elé és csináltok valami értelmeset?

(#2049) Dani_kp válasza kételkedem (#2046) üzenetére

Dani_kp
(őstag)

Hi!

Hát igen ha valaki kreatív és vmi moddolni akar csak kiröhögik :((( .

Nagyon jó lett az extra hdd cooler :C :C .

(#2050) Dani_kp

Dani_kp
(őstag)

Azért rakok fel pár képet a jelenlegi kinézetről :))

Képek:
Eredetileg narancs lett volna, de elfogyott mire teljesen lefújtam volna, ezért szürke lett!
Hátlap (eredeti állapotban), itt először is levágtam a peremeket utána pedig a két 8 centis ventinek a helyét kaptam ki.
link
link most így áll! még a csavarokat rendesen be kell csavarni és a 2 lap zsír patent lesz :DD :C .

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.