Hirdetés

2019. augusztus 22., csütörtök

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

PROHARDVER!

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

(#5001) Devil Smile

Devil Smile
(senior tag)

Urak ha kivagom a hazam oldalat a plexit mivel tudom rogziteni? :R

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#5002) Klemens

Klemens
(őstag)

Mégsem.

[ Szerkesztve ]

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#5003) geprombolo válasza Devil Smile (#5001) üzenetére

geprombolo
(senior tag)

Próbáld kétkomponensű átlátszó ragasztóval, amin az van írva, hogy fémet is ragaszt. Persze az írás nem garancia, hogy meg is teszi, volt már dolgom ilyesmivel, hát nem mind váltotta be a reményeket. :W

[ Szerkesztve ]

A Galaktikus Pingvinbirodalom Uralkodója és a Káosz Birodalmi Pingvinalakulat tagja. Játszani és játszani hagyni! cmd: Ping Win! :L topic mindörökké!

(#5004) Devil Smile válasza geprombolo (#5003) üzenetére

Devil Smile
(senior tag)

:R ha esetleg ventit vagok bele akkor mennyire rugalmas a ragasztas.. gondolok itt a venti altal keltett esetleges rezgesekre.... bar ha 4-5mm es plexit hasznalok akkor azt mar kis csavarral is tudnam rogziteni .. persze nem vmi kokany fejuvel hanem vmi inox v hasonlo "szebb" kinezetuvel..
:R

(#5005) Petiapó válasza Devil Smile (#5004) üzenetére

Petiapó
(tag)

esetleg használhatnál átlátszó ht-sziloplasztot...
ha nincs zsír, és/vagy víz a felületen akkor szinte bármire ragad, és elég erős a tartása is, tekintve, hogy az akváriumokat is ezzel (többek között) ragasztják...
Mivel rugalmas így rezgés-elnyelő hatása is van. Minél vékonyabb rétegben használod, annál inkább "rejtve" marad. Igazság szerint, minél vékonyabb a réteg (amíg folytonos marad) annál erősebb a tartása.
Így még lukat sem kell fúrni a csavarnak.
(jómagam víz-, gáz-, fűtésszerelő szakmában kontárkodom, így van 1-2 tapasztalatom, mit bír a szilo, és elég komoly, ahhoz képest, hogy nem kifejezetten ragasztó. Viszont a kötési időt ki kell várni, hogy jó legyen a végeredmény, nem véletlenül írják rá :) )

...az ember akkor a legveszélyesebb, ha kétség nélkül elhiszi, hogy igaza van...

(#5006) Klemens válasza Devil Smile (#5001) üzenetére

Klemens
(őstag)

Kétoldalú ragasztó! :D :D

(#5007) Petiapó válasza Klemens (#5006) üzenetére

Petiapó
(tag)

de akkor meg már ragaszthatná celluxal is, van olyan tartása mint a kétoldalúnak :DDD

...az ember akkor a legveszélyesebb, ha kétség nélkül elhiszi, hogy igaza van...

(#5008) Devil Smile válasza Klemens (#5006) üzenetére

Devil Smile
(senior tag)

akkor mar jo a "barna, dobozokhoz" hasznalt ragasztoszalag is.. :DDD
es akkor mar beillik a topikba ha kesz mert ganynak gany lesz az tuti.. :C

(#5009) Klemens válasza Petiapó (#5007) üzenetére

Klemens
(őstag)

Az lenne az igazi gányolás! :D

(#5010) Zefír

Zefír
(őstag)

Nem akarok személyre szólóan válaszolgatni mert az csak HSZ gyarapítás lenne:)

Most a 3. gépházam készül.
1. Az 1. ház az most faterom gépe, de azal semmi modd nem volt csak átfújás, és egy plexi oldal lap.
2.A mostani házam .
Nah azért itt volt modd rendesen :DDD
Mivel nemvolt power és reset gombom ezért az előlapot szét szabtam, és plexit tettem bele,
Oldal lap . Hát az ALAP hogy plexi :D
Még a táp elhelyezése, és a dvd íro meg a vinyó elhelyezése változott, legalábis a felület amire rá fogatom.
HDD BOX modd is volt kisebb-nagyobb sikerrel.
Nah meg persze a Ház kékre festése :K
3.A most készülő faházam.
Elegem volt abból hogy az oldal lapot nem tudtam fel tenni a kábel elhelyezés miatt, meg utáltam hogy vág a ház , hogy sz*r festékel fújtam le.
Úgy döntöttem hogy csinálok egy házat a saját elgondolásom alapján.
A projekt elindult :DDD

Voltak még kisebb moddokis:-RAM hűtés
-VGA hűtés
-Táp plexi burokban
-Vinyó hűtés eddig 3féle képpen:D

4.-ként még csináltam egy plexi állványt is de az nem volt sokáig használatos :(

Gondolom emékeztek hogy sokáig foglalkoztatott a plexi ház ötlete, de végül feladtam nem csináltam meg.

Hát ennyi modd volt eddigi pályafutásom alatt. :B (Jenei gépébe is bele segítettem.Azt a kevés esztétikát nekem köszönheti) :P

Majd csinálok képeket amint haladok a fa házzal.
Addig is egy kis mix az eddigi moddokból.1.

Ez pedig fater gépe (Most p3as a dolog de lassan cserére szorul mert besem lehet kapcsolni) :(

[ Szerkesztve ]

(#5011) Zefír válasza geprombolo (#5000) üzenetére

Zefír
(őstag)

5000.HSZ.......Grat harmadjára csúszok le róla :DDD

De Kill kolléga így is sokat tesz értem:)

Kiváncsi leszek a nyereményedre:D

KHm....Lehet hogy egy piros venti?... :P ;]

Kill MSI túlélő pakk rúúlz:D

(#5012) Klemens válasza Zefír (#5011) üzenetére

Klemens
(őstag)

Akkor én még jobban állok.
Én csak másodjára csúszok le. :D
Pedig már azt hittem, hogy az enyém lesz, de mire megírtam a hsz-t, addigra más is. :)

(#5013) pee13 válasza Zefír (#5011) üzenetére

pee13
(senior tag)

Én is harmadjára csúszok ;]

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#5014) Zefír

Zefír
(őstag)

That's all falks! :K

(#5015) pee13 válasza Zefír (#5014) üzenetére

pee13
(senior tag)

That's all folks!
Teeee:D

[ Szerkesztve ]

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#5016) bandi210 válasza Klemens (#5012) üzenetére

bandi210
(aktív tag)

Én nyewrtem én elsőre...pedig nagyon készültem rá...na majd a 10K-ik hsznél majd résen leszek ám!!!!
:DD:DD:D:D

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#5017) geprombolo válasza Zefír (#5011) üzenetére

geprombolo
(senior tag)

Köszi a gratulát, sztem te soron kívül is megérdemelsz egy díjat, az egyik legtermékenyebb gányoló-moddoló vagy. A képeid csodásak, így összegyűjtve ez tisztán látszik.
Ígérem, a 6000-re nem hajtok rá. Tied lehet. Tudod, "Mert Megérdemled" :R

A Galaktikus Pingvinbirodalom Uralkodója és a Káosz Birodalmi Pingvinalakulat tagja. Játszani és játszani hagyni! cmd: Ping Win! :L topic mindörökké!

(#5018) Zefír válasza geprombolo (#5017) üzenetére

Zefír
(őstag)

:B :R
Köszönöm !

Azért annyira nem kel elszállni:D

Pee olvasd folksnak:D

(#5019) Zefír válasza Zefír (#5014) üzenetére

Zefír
(őstag)

Te angolul nem tudó! mit írogatsz ?:D

Télleg elírtam sry :B :B

(#5020) jenei92 válasza geprombolo (#5017) üzenetére

jenei92
(senior tag)

(#5021) Zefír válasza jenei92 (#5020) üzenetére

Zefír
(őstag)

Nah mester ide tévedett........ :Y :W

(#5022) Klemens

Klemens
(őstag)

A billentyűzetre és az egérre rátapadt zsírt és koszt mivel lehet könnyen leszedni?
Alkoholos arctisztító? :F :D

[ Szerkesztve ]

(#5023) jenei92 válasza Klemens (#5022) üzenetére

jenei92
(senior tag)

az sztem a betűket is leszedi a billedről.. ;]

(#5024) Devil Smile válasza Klemens (#5022) üzenetére

Devil Smile
(senior tag)

ecetes flex? ;]
sztm sima szappanos viz+rongy maj hagyod szaradni..
en spec egy antisztatikus tisztito habbal szoktam nem hagy foltokat es nem piszkalja a panelt kifejezetten panelekhez van sztm a sini.hu n is talalsz.

[ Szerkesztve ]

(#5025) geprombolo válasza Klemens (#5022) üzenetére

geprombolo
(senior tag)

Szétkapod, lesikálod. Drótkefe mellőzendő. :DDD

(#5026) pee13 válasza Klemens (#5022) üzenetére

pee13
(senior tag)

Nedves valagtörlő papír :DDD

(#5027) KillHates válasza geprombolo (#5000) üzenetére

KillHates
(nagyúr)

Tádám!! 5000!!! Ugye tetszik tudni mit jelent!

(#5028) KillHates válasza pee13 (#5013) üzenetére

KillHates
(nagyúr)

Jöttél volna oda MTH-n kaptál volna pöpec ajándékot tőlem!! Zef és Jenei kaptak!

(#5029) KillHates válasza Klemens (#5022) üzenetére

KillHates
(nagyúr)

Mezei Clin ablaktisztítóval szoktam pucolni. Az alkoholos és a baciknak is betesz.

(#5030) KillHates válasza pee13 (#5026) üzenetére

KillHates
(nagyúr)

Oké, de mitől legyen nedves?? :D :DDD

(#5031) geprombolo válasza KillHates (#5027) üzenetére

geprombolo
(senior tag)

Valami vizuális, hogy tudjam? Azt tudom, hogy nyertem, de mit? :C Amúgy pü megy

(#5032) geprombolo válasza KillHates (#5030) üzenetére

geprombolo
(senior tag)

Hát a pee-től. Amúgy ha jobb nincs, az is megteszi, savak vannak benne és hát oldják a zsírt. Utána persze ajánlott vizes ronggyal áttörölni :D

(#5033) kételkedem válasza geprombolo (#5031) üzenetére

kételkedem
(addikt)

Mit-mit, számít? ;]
A nyerés puszta öröme a lényeg! :DDD
Grat :)

--------------

Billentyű tisztításra Clines rongy rulez! :K

--------------

pee13: az is jó, különösen a lanolinos! Nem engedi kiszáradni a billentyű érzékeny felületét :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#5034) geprombolo válasza kételkedem (#5033) üzenetére

geprombolo
(senior tag)

Teljesen igazad van. Csak azért hajtottam rá, mert én még soha-soha-soha-soha stb. :O :O nem nyertem semmit. Persze a lottó 5-ös a cél... :C
A nyerés öröme, meg az izgalom játék közben.

(#5035) geprombolo válasza kételkedem (#5033) üzenetére

geprombolo
(senior tag)

lanolin powaa :)) :)) :)) :))

(#5036) pee13 válasza KillHates (#5030) üzenetére

pee13
(senior tag)

Hát attól hogy nedvesként veszed meg :DDD (bah :DD )

(#5037) pee13 válasza geprombolo (#5032) üzenetére

pee13
(senior tag)

Kikérem magamnak hogy a becenevemet magyar ember találta ki és én még alig tudtam angolul amikor felvettem! :D

(#5038) sly105 válasza Klemens (#5022) üzenetére

sly105
(tag)

a lidl-ben szoktam venni egy w5 nevű nedves törlőkendőt nagyon király lehoz mindent de a feliratok maradnak. aszem 600 ft körül van 80 db van benne . én ezt használom kb 1 éve.
nagyon király :R :R

Én sem vagyok tökéletes.Belőlem is hiányoznak a hibák! :))

(#5039) kételkedem válasza sly105 (#5038) üzenetére

kételkedem
(addikt)

Azzal csak akkor van gond, ha nagyon nedves. Amit legutóbb vettem, olyan "szappanos", hogy egy kicsit szárítanom kell, ha pl billentyűzetet akarok vele letörölni. :)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#5040) geprombolo válasza pee13 (#5037) üzenetére

geprombolo
(senior tag)

Bocsi, csak szóvicc volt :)

(#5041) Klemens válasza jenei92 (#5023) üzenetére

Klemens
(őstag)

Én is attól félek! :D

Devil Smile: Az ecetes flex elgondolkodtató! :D

geprombolo: Nem akarom szétkapni, mert lusta vagyok hozzá. :D

pee13: Ez sem rossz ötlet, kipróbálom! :D

KillHates: Ezt is megnézem.

ÁÁ, most jut eszembe! Van egy másik fekete billentyűzetem, azon lehet majd tesztelni! ;]

Mindenkinek :R

(#5042) sly105 válasza kételkedem (#5039) üzenetére

sly105
(tag)

én egy kicsit várok vele miután kiveszem és akkor nem anyira nedves.

Én sem vagyok tökéletes.Belőlem is hiányoznak a hibák! :))

(#5043) Undoroid válasza johniee (#4979) üzenetére

Undoroid
(őstag)

Szia!

"ónt csorgatok a menet nélküli részbe, majd kifúrom, a menetes részre meg ráhúzom és az elvileg szépen menetet vág az ónba..."

és

"Vagy esetleg vékonyka rézdrótot rakni a menetes részre és ezt a menet nélkülit ráhúzni"

Igazi gányolás lenne mindkettő,de felejtős!!!Ha véletlenül lelazul/elmozdul,akkor lebillen a hűtés és annyi a GPU-nak!Keress egy ügyes esztergályost és csináltass vele egy ilyet...Sajnos hasonló cipőben járok!Van egy Vf700CU-m,de nincs meg a két távtartó,a hátsó "összekötö" idom és a csavarjai is hiányoznak! Én valahogy megoldom!

************************************************************************************************************

Zefír Mester! :C Végre gányolsz valamit! :C Képeket is kérünk! ...sokat! :DDD

Üdv: Undoroid

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html

(#5044) pink75 válasza pink75 (#4912) üzenetére

pink75
(aktív tag)

no, megjött a takarólap-keret, szóval ez már a múlt
a ludditának meg grat :)

xxx

(#5045) Zefír válasza Undoroid (#5043) üzenetére

Zefír
(őstag)

:R

(#5046) johniee válasza Undoroid (#5043) üzenetére

johniee
(senior tag)

:) Melyik esztergályos csinál ilyen kicsi menetet? ;] Kár, hogy a csomagban nem adnak minimum 2-vel többet :O

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#5047) pee13 válasza johniee (#5046) üzenetére

pee13
(senior tag)

Nagyon egyzserű a képlet, kihagyod a távtartót és a merevítőt. Simán fogsz két kicsi csavart meg pár alátétet és odahúzod a kártyára. Csak arra kell figyelni hogy ne húzzad túl erősen. Esetleg ha átfúrod a távtartókat, akkor nem is kell figyelni az erősségre.

(#5048) Klemens válasza johniee (#5046) üzenetére

Klemens
(őstag)

Szerintem nem nehéz találni olyat aki megcsinálja.
Tudni kell a pontos méreteket meg a menetemelkedést, stb... és megcsinálják neked.
Persze csak szerintem. :)
Ha csak egy sima hengert kellene esztergálni, akkor azt még én is megcsinálnám, mert most tanulok esztergálni. :)

(#5049) horitomy válasza HUN_or (#4844) üzenetére

horitomy
(tag)

Van egy ház amit az ipon is árul. Ott gyárilag felfele nyílik a tálca a dvd-nek. A gyártó azt írja, hogy sokkal jobb a dvd-nek ha nem vízszintben van. Ezt nem hiszem, de azt elhiszem, hogy nem rosszabb.
Én azzal cumiztam be a dolgot, hogy mikor felfelé kinyílt a tálca, beleesett a lemez az íróba. Alig bírtam kirázni belőle. Hibámra újra raktam bele lemezt, az is beleesett (a dvdt kb 85%os szögben lehet beépíteni, kevés!). A tálcán vannak pici kis pöcök szerü fülek, az a kicsi, de én ragasztottam pillanatragasztóval rá nagyobb fület, azóta tökéletes.
Ja! Második beesésnél sikerült a tálca alá ráznom a lemezt. Az már vagy 10 perc volt, hogy kijöjjön. A lemez kuka, ideges voltam már, úgy téptem ki.

(#5050) HUN_or válasza horitomy (#5049) üzenetére

HUN_or
(tag)

mókás történet :) de nálam lefelé nyílik a tálca, így tuti nem esik bele a lemez :) viszont működésben semmi külömbség, max annyi, hogy kevésbe zajos :)

[ Szerkesztve ]

gépházak fából, tőlem >>> http://prohardver.hu/apro/egyedi_gephazak_keszitese_fabol/hsz_1-100.html

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.