Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • g4b3n

    tag

    Sziasztok!

    Hangtechnika terén teljesen új vizekre eveztem, viszont vannak elektromos ismereteim, de maga a rendszer felépítéséhez nem igazán értek.

    Amit szeretnék, egy kisebb teremek (30-80 nm) hangosítása, megfelelő hangélmény/szint biztosítása.
    Táncóra/buli rendezése a cél, amire a hangosítást biztosítani kell. Az oktató hozza a laptopját és azon a zenéket, szóval sima jacken keresztül kell átadni a notebook hangkimenetét a hangfalnak.
    Amire én gondoltam, egy használt aktív hangfal, a főkérdésem viszont:

    Minőségi kisebb teljesítményű vagy silányabb nagyobb teljesítményű?

    Ehhez szeretnék pro és kontra érveket, tapasztalatot, akár konkrét ajánlatot.
    Más ötlet is szívesen fogadok, érvekkel meggyőzhető vagyok.

    Tapasztalat, voltam olyan jellegű bulin, amit én is rendezni szeretnék (60 nm, 24-40 fő). Ott egy db JBL 515XT volt, bőven túlteljesítette a dolgokat. Sajnos nem tudom, hogy még mennyi tartalék volt benne.

    Ami szűkös, hogy ~50e Ft-os keret áll rendelkezésre.

    Köszönöm a segítségeket.

  • g4b3n

    tag

    válasz rootkiller #1998 üzenetére

    Köszi.

    Saját részre (ismerősi körben) lenne, elsőkörökben még bevétel nélkül. Előre láthatólag 3-4 hetente lenne esemény.

    Most egy egyszerű Logitech 2.1 van, vagy egy kicsi JBL Charge hordozható hangszoró, s egyerelőre csak ettől szeretnék jobbat, minőségibb cuccot. Utóbbi még szebben is szól, mert a LT 2.1.-ben valami elromlott és túlhangsúlyos a mély.

    Pont ezt a bonyolultabb dolgot szeretném elkerülni, mint külön erősítő és keverő. . ., mert ezekhez egyelőre nem értünk.

    Úgy mond a legegyszerűbb kezdő felszerelés kellene, amit ha úgy alakul tovább lehet fejleszteni.
    Csak magára az aktív hangfalra szánnék olyan 50e környékén. Először csak konnektor mellé lenne lerakva a földre, mellé kis asztal a laptopnak.

    Második körben lenne véve neki állvány, aztán majd tovább.

    Fontos hogy mobilis, hordozható legyen.

  • g4b3n

    tag

    válasz Petyás #2002 üzenetére

    Köszönöm, akkor erre nagyon fogok figyelni.

    Az alap ötletemmel -elsőször egy aktív hangval immár álvánnyal, ami közvetlenül notebookra van kötve, majd később még egy mellé, aztán, ha ez nem lenne elég, akkor keverő erősítő- tévúton járok?

    Valahogy szeretnék elindulni.

Új hozzászólás Aktív témák