Hirdetés
- Azonnali informatikai kérdések órája
- NVIDIA GeForce RTX 4080 /4080S / 4090 (AD103 / 102)
- Milyen TV-t vegyek?
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- A kínai routerek mellőzését kéri az amerikai kongresszusi bizottság
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Intel Arc Battlemage B570/B580
- Használhatatlanná teszi az egyes HP LaserJet nyomtatókat egy új firmware
- Leszámol a fekete képernyős hibákkal a GeForce driver gyorsjavítása
-
PROHARDVER!
Haladó szintű hálózati témák topikja
Új hozzászólás Aktív témák
-
waccamár
senior tag
Köszi mindenkinek a hasznos válaszokat - az One azt válaszolta, hogy a HomeNet 500 (vario) csomag a megadott címen optika, szóval most folyamatban van a rendelése, nagy valószínűséggel megoldja ez a problémát
Csak nehogy úgy járjunk, hogy mint a Telekommal, ahol cím szerint volt optika, ki is jött a szerelő, de mégsem lehett bekötni
Ott elvileg az lehetett, hogy kiépítették a környéken, de a konkrét társasház ahol az iroda van nem kérte a bekötési pont létrehozását (bocs, nem tudom pontosan hogy hívják).
-
waccamár
senior tag
válasz
4Grider #12989 üzenetére
Nem teszteltem még kábellel, de akkor fogom, köszi a tippet. A tapasztalat az, hogy kevés eszköznél még okés a dolog, ha már többen vagyunk akkor kezd el nagyon belassulni. Nincs semmi ledobálás meg hasonló, csak lassú. De akkor ezek szerint a sok eszköz is tud gond lenni. Mint minden, ez is bonyolultabb, mint gondoltam
-
waccamár
senior tag
válasz
MasterMark #12986 üzenetére
Az alap nettel van a baj, nem a wifivel. Csak mivel fogalmatlan laikus vagyok, így dobáltam be a dolgokat, amikről szerettem volna megerősítést vagy cáfolatot
Köszi a QoS-t, jegyeztem magamban, hogy mi ez!
-
waccamár
senior tag
Köszi mindkettőtök válaszát! Tehát akkor sem utp-zéssel, sem plusz routerrel, sem jelerősítővel nem érdemes szórakozni, mert az alap szolgáltatás a tré - ahogy azt gondoltam. Akkor első lépésnek nézzük a One-t, aztán ha valami miatt mégsem jön össze (pl. cím szerint telekom optika is van, ki is jött már a szerelő megrendelt szolgáltatást létesíteni és mondta, hogy hát mégsincs), akkor a mobilnettel megyünk tovább. Nagyon jó ötlet, hogy kimérjük mindhárom szolgáltatónál és az alapján döntsünk, köszi a tippet!
-
waccamár
senior tag
Sziasztok! Laikus vagyok a hálózatok kapcsán, így egy kis iránymutatást szeretnék kérni tőletek annak kapcsán, hogy hogyan tovább a problémámmal. Remélem jó topikot találtam meg a kérdéssel.
Adott egy lakásiroda, 20Mbit-es telekom rézzel. Nem tudnak magasabb sávszélt biztosítani.
Próbálom valahogy megoldani azt, hogy ne legyen borzasztó lassú a net sok eszközzel.
A szűk keresztmetszet (de javítsatok ki, ha tévedek és ez nem szempont) az az, hogy baromi sok eszköz csatlakozik a hálózatra. Alapesetben 2 laptop, 1 nyomtató és 4 telefon, ez fixen, mert 2 kolléga mindig bent van. Ha többen is vagyunk, akkor én "viszek" +3 eszközt, és még 1-2 kolléga bejön, ők is minimum 1 laptopot és 1 telefont hoznak.
1. kérdés: javítana-e a helyzeten, ha legalább a 2 laptopot utp-vel csatlakoztatnánk? Szerintem nem, de mondom, laikus vagyok
2. kérdés: javítana-e a helyzeten, ha a szolgáltatói router mögé tennénk egy saját routert? A jobb routerek képesek lennének arra, hogy ezt a terhelést jobban eloszlassák? (bocs, ha hülye megfogalmazás).
3. kérdés: jelerősítőnek lenne-e értelme, érdemes lenne-e ilyen irányban kutakodnom?
Van-e bármi megoldás, amivel a fenti helyzetet meg tudjuk oldani?
Amik még számításba jöhetnek:
- egy sim-es routert veszünk igénybe valamelyik szolgáltatótól. Ennek az elméleti előnyét abban látom, hogy magasabb sávszélt tudunk elérni (ha szerencsénk van a lefedettséggel), de nem tudom, hogy ilyen sok eszköznél jól működik-e.
- más szolgáltatóhoz megyünk (most írtam a one-nak, elvileg a címen van HomeNet 500 (vario) csomag, de nem tudom milyen technológián alapul. Ha optika, akkor gondolom azzal sima lenne ez a dolog.Köszi előre is, ha valaki kicsit képbe tesz a témával!
Szerk: typo[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Azonnali informatikai kérdések órája
- iPhone topik
- Külpolitika
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Telekom mobilszolgáltatások
- Google Pixel 9 Pro XL - hét szűk esztendő
- RIOS Gépház: Rebootoljuk a PROHARDVER YouTube csatornáját!
- Wifi erősítés mesh/extender/access point?
- Motoros topic
- NVIDIA GeForce RTX 4080 /4080S / 4090 (AD103 / 102)
- További aktív témák...
- Apple iPhone 13 Pro 128GB, Akku: 85%, Megkímélt, Kártyafüggetlen, Töltővel, 1 Év Garanciával!
- ZBook Studio 16 G10 16" FHD+ IPS i7-13700H RTX 2000 Ada 32GB 1TB NVMe ujjlolv IR kam gar
- Sony 7.1 hangfalszett és Yamaha erősítő
- AKCIÓ!!! GAMER PC: Új i7-12700KF + RX 7800 XT 16GB GDDR6 + Új 16-32GB DDR4! GARANCIA/SZÁMLA!
- Apple iPhone 14 Pro 128GB, Megkímélt, Kártyafüggetlen, Töltővel, 1 Év Garanciával!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest